Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Elżbieta Bauer i Giuseppe Bellini

Jeśli udaje się nawiązać bliskie, prawdziwie serdeczne kontakty pomiędzy społecznościami, które dzieli kilka granic państwowych, ale reszta już tylko łączy, to musi to przynieść sukces! Milanówek może pochwalić się wspaniałymi kontaktami z włoską miejscowością Fumone. Młodzież z Milanówka wypoczywała w Fumone i zwiedzała Rzym, Włosi zachwycali się Milanówkiem. Nawiązujemy kontakty biznesowe i samorządowe. To już jest kilka wypraw w obie strony. I wzajemne przekonanie, że to dopiero początek.

Ona – Polka – kontaktowa, komunikatywna, konsekwentna. Dobry duch porozumień wspólnot lokalnych Fumone i Milanówka. Stale w podróży. Wspólnie z mężem. Z ziemi włoskiej do polskiej i powrót.

On – Włoch. Pasjonuje się Polską. Organizuje wymianę kulturalną, uroczystości pod Monte Cassino oraz czasami spaghetti party, naukę języków. Pierwszych Polaków poznał w czasie wojny. To byli żołnierze armii Andersa. Co najmniej polubił Milanówek. Od Polaków już nie ucieknie i nie ma takiego zamiaru. To jest forma pojmowania idei wspólnej Europy.

Państwo Elżbieta Bauer i Giuseppe Bellini w 2006 roku zostali uhonorowani statuetką Milanowskiego Liścia Dębu za rozwijanie współpracy Fumone – Milanówek.


Wersja do druku