Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Galeria Ars LONGA Grażyny i Roberta Śniadewiczów

Istnieją róże formy indywidualnej aktywności tzw prywatnej inicjatywy. Opowiem o najbardziej subtelnej z nich. O prowadzeniu Galerii Sztuki, Bardzo konkretnej Galerii, która działa w Milanówku od 15 lat, jest dzieckiem Grażyny i Roberta Śniadewiczów. Nazwa Galerii: ARS LONGA.

Robert był cenionym konserwatorem sztuki. Był pasjonatem. W rodzinie Śniadewiczów związki ze sztuką zawsze były bardzo silne. Przełomowym momentem w działalności Galerii było zorganizowanie w 1995 r wielkiej wystawy: „50 lat później w Milanówku”, która spotkała się z aplauzem mediów centralnych i spowodowała, że każdą następną wystawę odwiedzają stali miłośnicy sztuki z Warszawy i innych miast. Tamtą wystawę zwiedziło 3000 osób!. To była zachęta dla innych twórców. Wystawiali się indywidualnie prof. Adam Myjak, prof. Józef Szajna, prof. Marek Jaromski – elita twórców sztuki współczesnej.

Do najciekawszych wystaw w Galerii Ars Longa – jakże bliskich naszemu miastu – trzeba zaliczyć ekspozycję: „Sztuka na jedwabiu”  w 2004 roku z okazji 80-lecia jedwabiu w Milanówku. Tę wystawę ASP włączyła w obchody 100-lecia swej Uczelni. W związku z aktywnością ARS LONGA, 20 studentów z Milanówka studiuje w Akademii Sztuk Pięknych.

Działalność Galerii to także filmy o sztuce, koncerty, promocje książek, prezentacje sztuk teatralnych. Dumą i honorem dla miasta było wręczenie w 2006 roku statuetki Milanowskiego Liścia Dębu dla Galerii Ars LONGA Grażyny i Roberta Śniadewiczów za upowszechnianie kultury i sztuki oraz promocję miasta.


Wersja do druku