Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Aleksandra Boniecka

Pani Aleksandra Boniecka urodziła się w 1950 r. w Toruniu w rodzinie z tradycjami muzycznymi (matka pianistka, nieżyjący ojciec wiolonczelista). Po przeprowadzce do Warszawy uczęszczała. do PPSM im. Emila Młynarskiego. Maturę uzyskała w Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Studiowała w PSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, kończąc z wyróżnieniem wydziały: wokalny i instrumentalny na flecie. Od początku kariery artystycznej związana jest z Filharmonią Narodową.

Od 1989 roku jest mieszkanką Milanówka i zamieszkuje w domu odziedziczonym po swojej babce. Milanówek dla Niej i Jej rodziny: męża Tadeusza – waltornisty i dzieci Michała – fotografika, Feliksa – waltornisty i Natalii – studentki iberystyki, stał się ich małą ojczyzną. Dowodem na to jest aktywne uczestnictwo Aleksandry Bonieckiej w życiu artystycznym Milanówka. Niezapomniane są Jej występy zarówno w MOK, jak również w galerii Ars Longa. Do udziału w koncertach czy wieczorach patriotycznych organizowanych w Dniu Niepodległości 2 listopada zapraszała zaprzyjaznioną młodzież. Aleksandra Boniecka wyszła z inicjatywą zorganizowania w 1998 r koncertu kolęd w kościele na Grudowie pt. "Kolędy z całego świata". Inaugurowała swoim koncertem drugi rok obchodów 100-lecia Milanówka. Koncert ten był poświęcony pamięci Jana Szczepkowskiego w 120 rocznicę urodzin tego wielkiego rzeźbiarza i milanowianina

W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć we wspaniałym koncercie kolęd chóru przy parafii Matki Boskiej Bolesnej na Grudowie i solistów z Filharmonii Narodowej .Aleksandra Boniecka jest członkiem tego chóru, któremu służy profesjonalną wiedzą i pomocą.

Aleksandra Boniecka aktywnie uczestniczy w Twórczym Milanówku, służy pomocą artystom amatorom, emanujuąc radością życia i pogodą ducha.

W 2007 roku została uhonorowana statuetką Milanowskiego Liścia Dębu za szczególnie aktywną działalność na rzecz upowszechniania  Kultury i Sztuki w Milanówku.


Wersja do druku