Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Dariusz Biernacki

Pan Dariusz Biernacki (ur. 27.06.1967 r.) , mgr historyk sztuki, artysta śpiewak (plus podyplomowe studia w zakresie logopedii, psychologii i teatroznawstwa – wydział wokalno-aktorski), jest dyrektorem artystycznym i wykładowcą w Wyższej Prywatnej Szkole Muzycznej w W-wie.

Od chwili swojego zamieszkania w naszym mieście bardzo energicznie włączył się w działalność na polu upowszechnienia kultury zarówno poprzez udział w imprezach Miejskiego Ośrodka Kultury, jak i Towarzystwa Miłośników Milanówka, którego jest członkiem.

Pan Dariusz Biernacki wielokrotnie dawał koncerty w Miejskim Ośrodku Kultury, występował na „Twórczym Milanówku”, koncertował wielokrotnie w murach świątyni pw. św. Jadwigi Śląskiej (m.in. kilkakrotnie w Dniu Papieskim i Narodowym Święcie Niepodległości), jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Sztuki im. Stanisława Gruszczyńskiego i wielokrotnie prowadził najważniejsze punty programu tej imprezy; był inicjatorem trwałego upamiętnienia działalności artystycznej tego wspaniałego śpiewaka i jego związków z Milanówkiem (wniósł istotny wkład w zbiórkę środków na ufundowanie tablicy pamiątkowej poświęconej śpiewakowi). Ponadto Dariusz Biernacki opiekuje się grobem Stanisława Gruszczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim.

Szczególnie godny podkreślenia jest fakt wielkiego wkładu społecznego pan Biernackiego w organizację i prowadzenie imprez Towarzystwa Miłośników Milanówka w charakterze jurora konkursów, lektora i wykonawcy koncertów (m.in. z okazji jubileuszu 10-lecia TMM). Ponadto artysta prowadzi społecznie działający przy TMM zespół wokalny Capella Milanoviensis, specjalizujący się w muzyce religijnej. Artysta znajduje czas, aby prowadzić warsztaty z młodzieżą uczestniczącą w pracy Teatru Amatorskiego przy MOK i  różnego rodzaju prezentacje i programy poświęcone ludziom szczególnie zasłużonym dla Milanówka, jak Feliks Dzierżanowski czy Michał Lasocki. Artysta koncertował również na imprezach poświęconych promocji książek autorów z Milanówka (poezja Anny Biczyk) i wernisażach malarzy z Milanówka (Włodzimierz Starościak). Na uwagę zasługuje jego udział w charakterze reżysera lub wykonawcy na różnych uroczystościach miejskich, jak 60-lecie Zw. Emerytów i Rencistów, w przygotowaniu przedstawienia „Jasełek” dla Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, z których dochód przeznaczono na budowę nowego przedszkola.

Warto podkreślić, że pan Dariusz Biernacki odnosi liczące się sukcesy artystyczne w Polsce i w wielu krajach świata, gdzie przyczynia się do popularyzacji polskiej muzyki. M.in. od 11 lat uświetnia swoimi występami obchody Narodowego Święta Niepodległości w ośrodkach polskich w Londynie i innych miastach Wielkiej Brytanii. Od 7 lat co miesiąc śpiewa na elitarnych koncertach w Zurychu, organizowanych przez firmę HONDA. Wielokrotnie występował w obu Amerykach, Azji, Afryce i wielu krajach europejskich m.in. od 8 lat stale koncertuje w południowej Francji – w Marsylii i Nicei. Jego sztuka jest wysoko ceniona, o  czym m.in. świadczy fakt, iż jako jedyny polski śpiewak został zaproszony do udziału w uroczystym koncercie w Sztokholmie z okazji przyznania literackiej Nagrody Nobla Wiesławie Szymborskiej.

W 2007 roku został uhonorowany statuetką Milanowskiego Liścia Dębu za szczególnie aktywną działalność na rzecz upowszechniania  Kultury i Sztuki w Milanówku


Wersja do druku