Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Maria Swolkień-Osiecka

Mieszkam w Milanówku od urodzenia. Rodzice pochodzący z kresów osiedli w tym mieście – ojciec w latach 20 –tych XX wieku, mama po II wojnie. Ojciec był pierwszym w odrodzonej Polsce szefem DEFA czyli policji chroniącej państwo (1922-1926). Po przewrocie majowym przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Milanówku. Należał do grupy społeczników, którzy w latach 30-tych przeprowadzili elektryfikację Milanówka – kierował Spółdzielnią „Sami sobie”.

 

Ukończyłam historię na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracowałam przez kilkanaście lat w szkołach w Warszawie, od 1986 r. podjęłam pracę w Zespole Szkół Nr 2 im. gen. Józefa Bema przy ul. Wójtowskiej w Milanówku. Kierowałam tą szkołą w latach 1998-2007, a po przejściu na emeryturę nadal jestem  z nią związana. Bardzo ważne są dla mnie problemy oświaty i kultury w naszym mieście. Chciałabym pomóc w organizowaniu współpracy różnych środowisk zainteresowanych rozwojem życia kulturalnego i wykorzystaniem możliwości, które daje Milanówkowi istnienie tu takich obiektów jak Zespół Turczynek czy willa Waleria.


Wersja do druku