Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Grodziska Spółdzielnia Mieszkaniowa


Statuetkę Milanowskiego Liścia Dębu

odebrał prezes zarządu Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Krzysztof Kozera

Istnieje od 50 lat i jest zarządcą największych zasobów mieszkaniowych w powiecie Grodziskim. W Milanówku, Spółdzielnia obsługuje 706 lokali mieszkalnych i ok. 1.500 mieszkańców.

Dzięki bardzo dobrej współpracy Miasta Milanówka z Zarządem GSM uregulowane zostały wszystkie sprawy własnościowe i terenowo-prawne, dotyczące nieruchomości gruntowych użytkowanych przez Spółdzielnię.
Uregulowane zostały również sprawy własnościowe infrastruktury osiedlowej, w tym sieci i przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

W ramach działań mających na celu ochronę środowiska i ochronę powietrza w Milanówku, Grodziska Spółdzielnia Mieszkaniowa zmodernizowała dwie kotłownie w osiedlu Jedwabnik I i II, opalane paliwem stałym (koks), na jedną nowoczesną kotłownię gazową, spełniającą już od kilku lat surowe wymagania i normy Unii Europejskiej. Jednocześnie w związku z likwidacją kotłowni węglowej (miał) w Zakładach „Mifam”, Spółdzielnia wybudowała w ciągu 5 miesięcy, od podstaw, jeszcze bardziej nowoczesną kotłownię gazową (kotły kondensacyjne Viessmanna), dla potrzeb grzewczych Osiedla przy ul. Królewskiej.

Spółdzielnia dokonywała również planowego zazieleniania swoich osiedli, czy to w formie szpalerów odgradzających (ekranów), czy też pojedynczych nasadzeń, jak i na bieżąco dokonuje konserwacji i nasadzeń tej zieleni we współpracy z ogrodnikiem miejskim.

We współpracy z Burmistrzem Miasta Milanówka i Starostą Powiatu Grodziskiego, Grodziska Spółdzielnia Mieszkaniowa współfinansowała również modernizację infrastruktury drogowej, w tym dróg i chodników przy ul. P. Skargi i Brzozowej w Milanówku. Podkreślić należy również doskonałą współpracę w zakresie czystości na osiedlach oraz segregacji, wywozu i utylizacji odpadów bytowych z terenów spółdzielczych.

GSM włącza się czynnie w życie miasta, dofinansowując imprezy organizowane przez miasto, w tym festyny, imprezy okolicznościowe i sylwestrowe. Wspierała również finansowo pogorzelców, którzy okresowo stracili dach nad głową.
Przez kilka lat wspólnie z miastem, Spółdzielnia prowadziła świetlicę dla dzieci w swoim lokalu przy ul. Brzozowej, organizując czas nie tylko dzieciom mieszkającym w naszej spółdzielni.

Spółdzielnia jest dużym płatnikiem podatku od nieruchomości i z tego obowiązku wywiązuje się bez zarzutu.


Wersja do druku