Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Klub Sportowy MILAN

Za początek działalności Klubu Sportowego „Milan” Milanówek przyjęto powstanie w 1986 r. drużyny piłkarskiej o tej właśnie nazwie. Drużyna ta brała udział w Milanowskiej Lidze Szóstek Piłkarskich.

Jubileusz 25-lecia powstania Klubu Sportowego „Milan” Milanówek, który przypada w tym roku, możemy świętować dzięki grupie pasjonatów piłki nożnej, którzy na czele z Bogusławem Szczypką (pierwszym prezesem klubu) w drugiej połowie lat 80-tych ubiegłego stulecia doprowadzili do jego powstania.

Do pierwszego historycznego zarządu klubu pod prezesurą wymienionego już Bogusława Szczypki zostali wybrani: Ryszard Wcześniak (ówczesny Naczelnik Milanówka), Henryk Łempicki, Krzysztof Filipiak, Grzegorz Lawendowski, Wojciech Wlazło, Narcyz Gałecki, Ryszard Barabasz i Adam Kucharski.

Obecnie klubem kieruje dziewięcioosobowy zarząd pod przewodnictwem prezesa Pawła Czerniawskiego.

W 1987 roku zarząd klubu postanowił utworzyć drużynę do rozgrywek 11-osobowych i zgłosił ją do B-klasy seniorów Warszawskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przez dwa lata z powodu braku w Milanówku pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej piłkarze „Milanu” korzystali z boisk w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim.

W 1991 r. doczekali się własnego placu do gry przy ul. Turczynek i mogli rozgrywać mecze ligowe w swoim mieście a klub rozszerzył swoją działalność o dwie sekcje młodzieżowe. W roku 1992 powstała drużyna juniorów - rocznik 1978, a rok później żaków - 1981. W sezonie piłkarskim 1992/93 seniorzy „Milanu” wywalczyli awans do klasy „A”. W następnych latach dzięki energicznym działaniom członków Klubu Sportowego „Milan” oraz bardzo dużej pomocy władz miasta Milanówka, piaszczyste boisko na byłym wysypisku śmieci zaczęło przekształcać się w obiekt przypominający stadion sportowy. Powstał pierwszy budynek klubowy z zapleczem sanitarnym oraz z szatniami i świetlicą klubową.

Największy swój sukces Klub Sportowy „Milan” święcił w roku 2007, kiedy to po dodatkowych meczach barażowych z „Kormoranem” Łąck awansował do V Mazowieckiej Ligi Seniorów.

W grudniu 2009 r. w miejsce treningowego piaszczystego boiska dzięki władzom miasta Milanówka i dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu oddano do użytku pełnowymiarowe boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy z trybunami na 210 osób. Tak dobre warunki do prowadzenia zajęć treningowych oraz pomoc finansowa z budżetu miasta skutkuje tym, że dzieci i młodzież milanowska garną się do uprawiania piłki nożnej w naszym mieście.

Obecnie w Klubie Sportowym „Milan” trenuje 9 drużyn piłkarskich (w tym 6 drużyn młodzieżowych): Orliki - rocznik 2003 i młodsi, Orliki - 2001/2002, Żaki - 1999/2000, Młodziki - 1998, Trampkarze - 1996/1997, Juniorzy Młodsi - 1994/1995, (łącznie ok. 130 młodych zawodników) oraz I zespół seniorów, II zespół seniorów i Oldboje (rocznik 1976 i starsi). Łącznie Klub zrzesza około 180 piłkarzy.

Od kilku lat corocznie młodzieżowe drużyny klubu biorą udział w turniejach zagranicznych gdzie spotykają się i rywalizują z rówieśnikami z klubów europejskich. Dotychczas byli na turniejach: we Włoszech, w Niemczech i w Danii. W czerwcu bieżącego roku wyjeżdżają na turniej do Hiszpanii. Każdy z tych chłopców marzy aby w przyszłości zostać drugim Messim lub Ronaldo.

www.ksmilan.pl


Wersja do druku