Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  Mieszkańcy»  Kultura i zabytki»  Projekt "Zoom na domy kultury"

Zoom na domy kultury

Jaki powinien być idealny dom kultury w Milanówku? Jakie działania/akcje/programy mógłby prowadzić? Jakiego domu kultury chcieliby mieszkańcy Milanówka?
Jeśli te pytania - wydają się Państwu interesujące - serdecznie zapraszamy - do udziału w projekcie „ZOOM na domy kultury. Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby, którym bliska jest kultura w Milanówku i te, którym zależy na jakości życia w mieście.
Projekt ZOOM na domy klutury. STRATEGIE ROZWOJU ma na celu zainicjowanie procesu zmian w domu kultury. Naszym celem jest stworzenie warunków, w których mieszkańcy będą mogli podjąć dialog z lokalną władzą na temat kształtu ich domu kultury. W toku konsultacji i prac warsztatowych przedstawiciele miekszańców Milanówka opracują strategię działania lokalnego ośrodka kultury. Powstała w ten sposób strategia stanie się podstawą do opracowania priorytetów programowych i konkretnych pomysłów na działania. W ramach programu odbędą się:

  • wstępne konsultacje z mieszkańcami (od 3 maja 2011 mogą Państwo zobaczyć na ulicach Milanówka – instalację-domek, gdzie mieszkańcy mogą odpowiedzieć na pytanie o idealny dom kultury)
  • cykl warsztatów (maj-czerwiec, wrzesień 2011) podczas, których będziemy badać lokalne potrzeby oraz pracować nad strategią rozwoju domu kultury
  • diagnozy lokalne (czerwiec-sierpień 2011) - praca w grupach nad badaniem potrzeb mieszkańców Milanówka w obszarze kultury
  • otwarte konsultacje strategii (październik-listopad 2011)
  • przedstawienie strategii na Radzie Gminy (grudzień 2011)

Pierwsze warsztaty poprowadzą animatorka i socjolożka z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“. Ich celem jest zdiagnozowanie najważniejszych obszarów do zbadania potrzeb lokalnych w zakresie kultury oraz rozpoczęcie dyskusji nad rozwojem centrum kultury.l
Więcej informacji o projekcie: www.zoomnadomykultury.ckipmilanowek.pl
Stwórzmy razem dom kultury w Milanówku!

Projekt ZOOM na domy kultury. STRATEGIE ROZWOJU realizowany jest w trzech domach kultury: w Górze Kalwarii, Milanówku i Nadarzynie.
Partnerami projektu w Milanówku są Centrum Kultury i Urząd Miasta.
Organizatorem projektu jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę“ (www.e.org.pl).
Projekt finansowany jest ze środków Fundacji Batorego.


Wersja do druku