Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Projekcja filmu "Ludzki Wymiar" połączona z panelem dyskusyjnym - "jak nam się mieszka w Milanówku"

data wytworzenia: środa, 22 stycznia 2014,
data aktualizacji: piątek, 24 stycznia 2014

Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Milanówku
Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 STO w Milanówku
oraz Against Gravity zapraszają na projekcję filmu połączoną z panelem dyskusyjnym

LUDZKI WYMIAR
Human Scale reż. Andreas M. Dalsgaard, Dania, 2012, 83 min



Po filmie zapraszamy na panel dyskusyjny poświęcony filmowi oraz badaniu, które przeprowadziliśmy na terenie Milanówka w czerwcu 2013 "Jak nam się mieszka w Milanówku"

Naszymi gośćmi będą:
dr Dorota Mantey - pracownik Zakładu Geografii Miast UW
Ewa Kubacka - przedstawiciel prasy lokalnej obiektyw.info
obecni będą również przedstawiciele Urzędu Miasta i organizacji pozarządowych
Panel poprowadzi Zofia Rawa
 
Zapraszamy w piątek 24.01.2014 o godzinie 19.00

Badanie "jak nam się mieszka w Milanówku" dostępne jest pod adresem:
http://www.slo5.edu.pl/slo/geografia/Ankieta-opracowanie-1.0.pdf

Info o filmie:
Współczesne metropolie cechuje jedno – gigantyczne samochodowe estakady przecinają miasta, domy-wieże, w których istoty ludzkie żyją w betonowych boksach. 50 procent ludzi mieszka dziś w metropoliach, a do 2050 roku ta skala zwiększy się do 80 procent. Czy rzeczywistość dzisiejszych miejskich aglomeracji w jakikolwiek sposób odpowiada na potrzeby ich mieszkańców?

Duński architekt Jan Gehl i jego zespół zmagają się z epokowym wyzwaniem: chcą przywrócić miasta mieszkańcom i odebrać je samochodom. Planują taki kierunek zmian w miejskiej urbanistyce, aby ludzki wymiar miasta był w niej zdecydowanie najważniejszy. Celem jest poprawa jakości życia w miastach, zrównoważony ich rozwój oraz udogodnienia, przede wszystkim dla przechodniów i rowerzystów. Główny slogan Gehla jest bardzo prosty: odzyskać strefę publiczną miasta dla jego mieszkańców. Gehl koncentruje się głównie na relacji między środowiskiem stworzonym przez człowieka i jakością życia w miastach. Jego wizja i projekty spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem oraz poparciem zarówno architektów, jak i władz miast na całym świecie: od Kopenhagi po Pekin, od Szanghaju po Nowy Jork, od Los Angeles po Melbourne i od Christchurch po Dakar.

Reżyser pokazuje nie tylko innowacyjne projekty Gehla, lecz również sposób, w jaki wdrażane są w miastach. Film jest bardzo spójny estetycznie, zachwyca formą, a szczególnie wysmakowanymi zdjęciami. Pod względem stylistyki przypomina dokumentalne science fiction, które dzieje się na naszych oczach.

« Wróć do listy aktualności