[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Tenisowe Otwarte Mistrzostwa Milanówka po raz 30 zorganizowane przez Włodzimierza Filipiaka

data wytworzenia: czwartek, 18 września 2014,
data aktualizacji: piątek, 19 września 2014

Zmagania zawodników na naszych kortach to najstarsze zawody o mistrzostwo Milanówka. Ich historia sięga roku 1925, kiedy to po tytuł mistrza sięgnął Jan Loth. Pan Włodzimierz Filipiak kultywuje te tradycje przez ostatnie 30 lat, zgromadził bardzo dużo materiałów historycznych pozwalających na upamiętnienie 51 Mistrzów Milanówka na specjalnym pucharze przechodnim.

Tegoroczne rozgrywki toczyły się od 8 września i już tradycyjnie objęte były patronatem Burmistrza Milanówka. Wystąpiło w nich ponad 40 zawodników. Finały zostały rozegrane 13 i 14 września. Tytuł w grze pojedynczej po raz jedenasty zdobył Sławomir Graczyk, który zrównał się w ilości zwycięstw właśnie z Włodzimierzem Filipiakiem. W kategorii +50 zwyciężył Wojciech Mika.

Gra podwójna od kilku lat objęta jest patronatem Starosty Powiatu Grodziskiego, a tegorocznymi zwycięzcami zostali Maciej Kalisz i Sławomir Graczyk.

Gratulujemy zawodnikom wspaniałej gry, i przede wszystkim Panu Filipiakowi pięknego jubileuszu jako organizatora mistrzostw.

Wszystkich kibiców tej dyscypliny posiadających cenne historyczne informacje o turniejach rozgrywanych na milanowskich kortach, prosimy o kontakt z Działem Sportu MCK.