Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Profilaktyczny program edukacyjno-muzyczny "NIEĆPA"

data wytworzenia: wtorek, 10 marca 2015,
data aktualizacji: wtorek, 10 marca 2015

Jak co roku, młodzież z milanowskich szkół gimnazjalnych, wraz z Milanowską Grupą PaT i Klubem Rodzin Abstynenckich „Quo Vadis”, uczestniczyła 5 marca br. w profilaktycznym programie edukacyjno-muzycznym „NIEĆPA”.

Tegoroczny program był połączy z „Kompanią przeciw pijanym kierowcom”. Podczas programu prowadzący zwracali szczególną uwagę na bezpieczne wchodzie młodzieży w dorosłość, promowali modę na życie wolne od uzależnień. Koncert uatrakcyjnił Piotr Nagiel z Zespołem 100%, natomiast gwiazdą programu był zespół ENEJ.Milanowska młodzież z Zespołu Szkół Gminnych Nr 3 przedstawiła spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Labirynt”, który szczególnie był skierowany do rodziców, opiekunów i wychowawców.

To co zostało przedstawione w „Labiryncie” to nie był teatr – to życie. Przesłaniem spektaklu było zwrócenie uwagi, nas osób dorosłych na nasze często niewłaściwe relacje z dziećmi, brak czasu dla nich, lekceważenie ich problemów, brak szczerej rozmowy. Mówimy do dzieci – a powinniśmy z nimi rozmawiać. Młodzież pokazała, że często rodzice przekładają na dzieci swoje niespełnione marzenia i ambicje, mają wobec nich wysokie aspiracje, którym dzieci nie mogą podołać.

Musimy pamiętać, że dorosły to drogowskaz dla dziecka – ono uczy się życia od nas. Od organizatorów programu „NIEĆPA” milanowska młodzież otrzymała propozycję wystawienia spektaklu we wrześniu b.r. na programie profilaktycznym w województwie pomorskim.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

« Wróć do listy aktualności