Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

"Tydzień Zawodowca" w Bemie

data wytworzenia: środa, 8 kwietnia 2015,
data aktualizacji: środa, 8 kwietnia 2015

Uczniowie z Technikum Ekonomicznego, Technikum Informatycznego i Technikum Obsługi Turystycznej w Zespole Szkół nr 2 im. Józefa Bema w Milanówku doskonalili swoje umiejętności w zakresie korzystania ze specjalistycznego oprogramowania oraz specjalistycznych programów podczas cyklu warsztatów, konkursów zawodowych oraz egzaminów próbnych, który odbywał się w dniach 23-27 marca 2015 r.

Wszystkie działania odbywały się w ramach trwającego Tygodnia Zawodowca, który Kuratorium Oświaty w Warszawie ogłosiło w związku z Rokiem Szkoły Zawodowców. Przypomnijmy, że trwający obecnie rok szkolny Ministerstwo Edukacji Narodowej poświęciło na promowanie i odbudowę szkolnictwa zawodowego.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych na każdy dzień tygodnia przygotowali szereg przedsięwzięć, mających na celu utrwalenie wiedzy z zakresu obsługi turystycznej, wiedzy ekonomicznej oraz technik informatycznych. Była to także okazja do sprawdzenia przez uczniów klas zawodowych swoich umiejętności.

Tydzień rozpoczął się egzaminami próbnymi praktycznymi (kwalifikacja T.13) w III TO i w klasie II TI (egzamin, kwalifikacja E.12). Odbył się również pierwszy etap Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. W klasach Technik Obsługi Turystycznej odbyły się egzaminy próbne pisemne i praktyczne (kwalifikacja T.13). Uczniowie I klasy Obsługi Turystycznej zapoznali się z programem Amadeus do wykorzystania w turystyce. Natomiast klasy ekonomiczne miały możliwość uczestniczenia w prezentacji i zajęciach z wykorzystaniem programów finansowo-księgowych Insert i Symfonia.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z robotyki dla gimnazjalistów, na których  tworzy się  roboty, maszyny i pojazdy o niemal nieograniczonych możliwościach. Na zajęciach uczestnicy, poza budowaniem robotów, mają okazję poprzez zabawę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki.

26 marca odbył się Konkurs Wiedzy Ekonomicznej. W zmaganiach wzięli udział finaliści szkolnego etapu. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności wykorzystywania wiedzy ekonomicznej w życiu, sprawnego poruszania się w gąszczu przepisów dotyczących zatrudnienia  oraz podatków. I miejsce zdobyła Eliza Siekierska z kl. III TE, II miejsce Artur Opaliński z III TE, III miejsce otrzymał Marek Baćmaga z III TO. Równolegle z konkursem ekonomicznym odbywał się konkurs dla klas Technikum Obsługi Turystycznej. W jednej z konkurencji przedstawiciele klas musieli nazwać charakterystyczne przedmioty i dopasować rekwizyty do poszczególnych państw. Drugi etap to zaprezentowanie w formie multimedialnej wybranego kraju lub regionu Polski. I miejsce przypadło klasie I TO, II miejsce – klasa III TO, III miejsce – IV TO.

W ramach Tygodnia uczniowie klas I i II TI przygotowali film związany z kwalifikacją E.12 – Montaż i eksploatacja komputerów osobistych i peryferyjnych, natomiast uczniowie z Technikum Obsługi z kl. III i IV stworzyli film nt. kwalifikacji T.13.

Zwieńczeniem Tygodnia były zajęcia z drukarkami 3D z gimnazjalistami Powiatu Grodziskiego.

Magdalena Głażewska

« Wróć do listy aktualności