Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

"Bezpieczny dzień dziecka" ze Strażą Miejską

data wytworzenia: wtorek, 2 czerwca 2015,
data aktualizacji: wtorek, 2 czerwca 2015

Już po raz XV zorganizowaliśmy pod patronatem Burmistrza Miasta Milanówka "Bezpieczny Dzień  Dziecka"  dla uczniów milanowskich szkół. 1 czerwca br. spotkaliśmy się w Zespole Szkół Gminnych Nr 3 przy ul. Żabie Oczko 1 z uczniami klas IV szkół podstawowych oraz uczestnikami Finału Konkursu "Straż Miejska Dzieciom - Bądź Bezpieczny".

Wraz z funkcjonariuszkami WRD KPP Grodzisk Maz. rozpoczęliśmy egzaminem praktycznym na kartę rowerową - przystąpiło do niego ponad 200 uczniów z milanowskich szkół, którzy z ogromnym zaangażowaniem walczyli o uzyskanie swojego pierwszego "prawa jazdy". Po egzaminacyjnych emocjach każdy mógł wziąć udział w mini-konkursie ze znajomości przepisów ruchu drogowego, który polegał na prawidłowym rozwiązaniu dwóch krzyżówek drogowych. Dzieci mogły również zobaczyć "od środka" udostępnione pojazdy służb mundurowych.

W tym samym czasie w jednej z sal lekcyjnych odbywał się XV Finał Konkursu "Straż Miejska Dzieciom - Bądź Bezpieczny", propagującego wśród młodych mieszkańców Milanówka bezpieczne zachowanie się na drogach. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych, wytypowani przez swoje szkoły jako zwycięzcy eliminacji w poszczególnych kategoriach. O tego roku „gimnazjum” stanowiło jedną kategorię, bez podziału na poszczególne grupy wiekowe. Finaliści rozwiązywali testy z pytaniami jednokrotnego wyboru, a ich zmagania  oceniała  Komisja, w składzie której znaleźli się Radni naszego miasta oraz przedstawiciele służb mundurowych. Komisji przewodniczyła Pani Małgorzata Trębińska - Przewodnicząca Rady Miasta Milanówka.

Następnie wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie dzieci (i nie tylko) miały chyba największą atrakcję. Czekał już bowiem na nich Pan Jonasz Pakulski - artysta, sportowiec, mistrz akrobatyki rowerowej z elementami cyrkowymi. Poprowadził Warsztaty z Bezpiecznej Jazdy Rowerem, podczas których w formie zabawy zaprezentował podstawowe techniki jazdy i zachęcał do używania kasków ochronnych. Teorię przeplatał pokazami swoich umiejętności jazdy rowerem bez siodełka! Mnóstwo dobrej zabawy, oklasków i śmiechu... Panie Jonaszu - dziękujemy i zapraszamy za rok.

Po tych  wszystkich  emocjach  nadszedł  czas  na rozdanie nagród oraz kart rowerowych, które wręczał Zastępca Burmistrza Miasta Pan Łukasz Stępień w towarzystwie  Przewodniczącej Rady Miasta Pani Małgorzaty Trębińskiej. Na zwycięzców Konkursu czekały rowery, a pozostali uczestnicy otrzymali  torby z upominkami. W poszczególnych kategoriach I miejsce zajęli: Miłosz Mądry z kl. IV SP nr 2, Filip Maliszewski z kl. V ZSG nr 3,  Wojciech Dąbrowski z kl. VI SP nr 2 oraz Marcel Warowicki z ZSG nr 1 – zwycięzca w kategorii „gimnazjum”. Następnie przeprowadziliśmy losowanie z prawidłowo rozwiązanych krzyżówek drogowych. Rozlosowano 5 nagród - toreb z upominkami. Piąty los z kolei był jednocześnie nagrodą główną - zwycięzca Mateusz Bagiński z kl. IV SP nr 2 otrzymał rower. Wszystkie dzieci, przystępujące w tym dniu do egzaminów praktycznych na kartę rowerową również miały szansę na otrzymanie upominków, odpowiadając na zadawane pytania oraz podczas losowania kolejnych  nagród. Piąty los z kolei oznaczał wygranie roweru - odebrała go szczęśliwa zwyciężczyni Maja Waszczuk z kl. IV ZSG nr 3. Po części oficjalnej na wszystkich czekała kiełbaska z grilla i przeróżne słodkości.

"Bezpieczny Dzień Dziecka" jest ogromnym wydarzeniem dla wszystkich pracowników Straży Miejskiej w Milanówku - chcemy między innymi w ten sposób przekazać młodym mieszkańcom miasta, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego od 15 lat staramy się, aby ten dzień był jak najlepiej przygotowany, a dzieci zadowolone i uśmiechnięte. Nasze działania nie byłyby jednak możliwe bez wsparcia tych, którzy od lat popierają tę inicjatywę, i którym z całego serca dziękujemy. W tym roku nagrody rzeczowe lub środki finansowe na ich zakup przekazali: Andrzej i Danuta Olizarowicz ANDREA Sp. J., Dorota Stalińska Fundacja “NADZIEJA”, Michał Prądzyński BIKEMAN Warszawa, Wytwórnia Cukierków "L. Pomorski i syn", Ratyński i Synowie Sp. J., Jan Kierzel PIEKARNIA J.H. KIERZEL,  Jan Krzemiński  Firma Cukiernicza "Jan Wspaniały", Stanisław Rytel-Siłka STACHPOL, ARTEX II Sp. z o.o., Andrzej Dobrosz IMAWEX, Adam Gontarczyk Mechanika Pojazdowa, Agata Karnicka-Kawczyńska Kancelaria Notarialna, Łukasz Witan - IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o., Juliusz Szewczyk - JS GLOVES, WASBRUKNOWA Sp. z o.o. Warszawa.

Serdeczne podziękowania składamy również przybyłym gościom, Komisji Konkursowej oraz funkcjonariuszom policji i druhom ze straży pożarnej. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Krzysztofa Filipiaka Dyrektora ZSG nr 3 i pracowników szkoły za gościnę oraz okazywaną corocznie pomoc.

Do zobaczenia za rok!

Bohdan  Okniński
Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

« Wróć do listy aktualności