Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej w "Dwójce"

data wytworzenia: poniedziałek, 19 października 2015,
data aktualizacji: poniedziałek, 19 października 2015

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej Szkole w tradycyjny, ale ze względu na 80-lecie placówki w szczególny sposób. Najpierw – w dniu samego święta – uroczyście przyjęliśmy w szeregi uczniowskie tegorocznych pierwszaków poprzez tradycyjny akt ślubowania i pasowania na ucznia.

„Aby być niepospolicie uczonym, trzeba zacząć od pospolitego uczenia się”
K. Dickens

Dla podkreślenia pokoleniowego trwania Szkoły w środowisku 84 uczniów klas pierwszych otrzymało z rąk nauczycieli i pracowników Szkoły będących absolwentami tejże pierwszą tarczę szkolną i plakietkę z logo obchodów 80-lecia. Uroczyste wręczenie nagród dyrektora Szkoły wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym poprzez aspekt wychowawczy dopełniło charakteru tego dnia – święta tych, którzy uczą i wychowują i tych najmłodszych uczonych i wychowywanych. Mamy nadzieję, że liczny udział Rodziców w zorganizowaniu tego dnia będzie dobrym zwiastunem podtrzymania owocnego współdziałania Rodziców ze Szkołą, co jest niewątpliwym atutem szkolnej pracy wychowawczej. 

Na 16 października natomiast zaprosiliśmy nauczycieli i pracowników, których aktywność zawodowa wpisana została przez los w  80 lat istnienia Szkoły. Obecność Burmistrza Miasta Pani Wiesławy Kwiatkowskiej, która patronuje obchodom jubileuszu to wyraz szacunku dla pracowników oświaty  i splendor dla Szkoły. Wydarzenie pełne wzruszających spotkań i wspomnień urozmaicone występem uczniów klasy 5c przygotowanym pod opieką p. Daniela Klonowskiego – absolwenta Szkoły i p. Bogny Fastyn, z humorem i klasą zwieńczyło świętowanie wszystkich tych, których, w przeszłości i obecnie, służba i pospolita praca to kształtowanie wielu niepospolitych ludzi.

Zobacz również:
80-lecie działalności Szkoły Podstawowej nr 2 w Milanówku

« Wróć do listy aktualności