Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Milanówek kontynuuje zbiórkę książek i płyt z filmami i polską muzyką dla polskich szkół na Kresach

data wytworzenia: środa, 3 sierpnia 2011,
data aktualizacji: środa, 3 sierpnia 2011

Towarzystwo Miłośników Milanówka od kilku lat kontynuuje zbiórkę książek i płyt DVD/CD z polskimi filmami i muzyką polskich kompozytorów, przeznaczając je dla polskich szkół we Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich. W ostatnich latach ponad tysiąc książek trafiło do polskiej młodzieży uczęszczającej do szkoły im. św. Marii Magdaleny we Lwowie i innych szkół w regionie lwowskim. Przekazano też wiele śpiewników z polskimi piosenkami wraz z nutami, przewodników do organizowania zabaw dla dzieci itp.

Nadal potrzebne są tam książki dla dzieci i młodzieży, książki z polską klasyką, płyty CD z nagraniami polskich piosenek, filmy na płytach DVD (np. adaptacje filmowe polskiej klasyki, jak „Pan Tadeusz”, „Nad Niemnem” itp.).

W wyniku zbiórki w I półroczu 2011 r. przekazano do szkół i ośrodków kultury na Kresach ok. tysiąca książek. Książki te za pośrednictwem Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Kulkówce i jego dyr. Aleksandry Biniszewskiej przewożone są samochodami do ośrodków, które zgłaszają zapotrzebowanie.

Książki (nowe lub w dobrym stanie) prosimy zgłaszać tel. 22-758-37-08 (a.pettyn@wp.pl). Będą odbierać je przedstawiciele TMM i sukcesywnie przekazywać do dalszego przetransportowania na Ukrainę. Prosimy o
sprawdzenie, jakie zbędne książki znajdują się w Waszym posiadaniu, w posiadaniu przyjaciół i znajomych i dostarczenie ich do nas lub zasygnalizowanie, gdzie je należy odebrać.

Celem tej akcji jest pogłębienie wiedzy o kulturze polskiej i utrwalenie polskości w środowisku polskiej młodzieży we Lwowie i innych miastach na Kresach. Dziękujemy w imieniu naszych Rodaków.


Zarząd Tow. Miłośników Milanówka

« Wróć do listy aktualności