Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Ruszamy z pracami w Społecznym Ogrodzie Miejskim

data wytworzenia: poniedziałek, 25 kwietnia 2016,
data aktualizacji: poniedziałek, 2 maja 2016

W dniach 1-8 maja 2016 r. polscy uczestnicy międzynarodowego projektu TRY: TRansition Youth będą gościć w Milanówku zaprzyjaźnioną grupę młodzieży z Włoch i z Hiszpanii. Podczas międzynarodowego tygodnia szkoleniowego będziemy brać udział w warsztatach nt. ekologii, zrównoważonego rozwoju i przedsiębiorczości społecznej oraz wspólnie z lokalnymi wolontariuszami tworzyć Społeczny Ogród Miejski na „Zielonym Dołku” w Milanówku.

Projekt koordynowany jest przez Fundację Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth w partnerstwie z kooperatywami MasFranch z Katalonii oraz PalmaNana z Sycylii, które prowadzą ośrodki edukacji ekologicznej. Młodzieżowe liderki i liderzy z Hiszpanii, Polski i Włoch zapoznali się już ze sobą w marcu w trakcie wizyty w siedzibie MasFranch w uroczej miejscowości Sant Feliu de Pallerols na terenie parku wulkanicznego la Garrotxa (z relacją ze szkolenia w Katalonii można zapoznać się na stronie Fundacji 4YOUth).

Jednocześnie, w ramach lokalnych działań uczestników z Polski, w uzgodnieniu z pracownikami Urzędu Miasta, została opracowana koncepcja Społecznego Ogrodu Miejskiego w Milanówku. W długi majowy weekend, wspólnymi siłami z przyjaciółmi z Włoch i z Hiszpanii, przejdziemy do etapu realizacji. W pracach ogrodniczych będzie nam pomagać grupa Motyka i Słońce, prowadząca ogród społecznościowy na Osiedlu Jazdów w Warszawie oraz Dariusz Śmiechowski, milanowski architekt specjalizujący się w z równoważownym, ekologicznym projektowaniu. Nasze działania wspiera także Liceum Społeczne nr 5 oraz Przedszkole nr 1, które udostępniają swoją przestrzeń na czas spotkań zaplanowanych w projekcie.

Do odwiedzin naszej grupy w czasie prac na „Zielonym Dołku” w dniach 4 oraz 5 maja br. zapraszamy Wszystkie Mieszkanki i Wszystkich Mieszkańców Milanówka – zarówno tych, którzy chcą podzielić się z nami swoją wiedzą ogrodniczą, jak i tych,którzy chcą nauczyć się więcej o ogrodnictwie w praktyce. Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram międzynarodowego szkolenia w Milanówku na naszej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy!

Katarzyna Klimowicz
Koordynatorka Projektu TRY: TRansition Youth
tel. 501 515 427, e-mail: fundacja@4youth.pl

Zobacz również:


« Wróć do listy aktualności