Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

I Letni Milanowski Biathlon, czyli udana premiera

data wytworzenia: czwartek, 28 kwietnia 2016,
data aktualizacji: czwartek, 28 kwietnia 2016

23 kwietnia 2016 roku możemy zaliczyć na konto kolejnego fantastycznego przedsięwzięcia z grupy wydarzeń jubileuszu 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Milanówku. Swoją premierę miał I Letni Milanowski Biathlon, którego organizację wzięli na siebie: Szkoła Podstawowa nr 2, działająca przy Szkole Rada Rodziców pod przewodnictwem Pani Doroty Kowalskiej i dział sportu Milanowskiego Centrum Kultury. Partnerami imprezy zostały firmy TARET (bracia Reszczyńscy) i STREFA FIT (Państwo Rydzikowscy), prowadzone przez absolwentów Szkoły i obecnie rodziców naszych uczniów.

Tym razem bawiliśmy się na sportowo, propagując ciekawe formy czynnego wypoczynku, nawiązując też do bogatych tradycji i dorobku sportowego uczniów. Emocje ogromne, trud przygotowań niemały, a i trema wielka, bowiem ranga podjętego zadania wysoka - pierwsze zawody w takiej nietuzinkowej formule, tj. dyscyplina zimowa zamieniona na letnią.

Zaszczyciły nas swoją obecnością władze Miasta, Pani Burmistrz Wiesława Kwiatkowska, która dokonała otwarcia zawodów, licznie przybyli radni miejscy, kierownicy i pracownicy jednostek organizacyjnych gminy. Na szkolnym boisku zamienionym na trasę biegową, strzelnicę, strefę kibica, strefę fit z urządzeniami do ćwiczeń, bar pod chmurką przez całe popołudnie gromadzili się zaciekawieni nową formą zawodów i uczestniczący w zabawie uczniowie, rodzice, goście. 

Do rywalizacji przystąpiło 162 zawodników (ze 180 zgłoszonych) wg następujących kategorii: klasa I i II, klasa III i IV, klasa V i VI, gimnazjum i dorośli z oddzielnym podziałem na płeć. Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi sportowcy.

Zawody z niezwykłym rozmachem i dużą wprawą prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego SP nr 2 Pani Mariola Borowska, Pan Daniel Klonowski, a także nieoceniony Pan Artur Niedziński  – koordynator wydarzeń sportowych MCK. To niesamowite, sprawdzone już trio, które nie tylko dbało o porządek i przestrzeganie regulaminu, ale jednocześnie z poczuciem humoru, błyskotliwością, zapałem wprowadziło sportowców i kibiców w bojowy nastrój.

Przygotowanie zawodników i strzelanie na strzelnicy zabezpieczał wielki pasjonat strzelectwa Pan Zbigniew Kubek i grupa sędziów, wśród których mogliśmy spotkać wielu naszych absolwentów. To dzięki  Panu Zbigniewowi te zawody okazały się sukcesem, to on swój czas oddał naszym uczniom, którzy całymi klasami z wychowawcami mogli pójść na strzelnicę i poćwiczyć przed zawodami.

W prace organizacyjne, dbałość o ład  i profesjonalną obsługę zawodów wpisali się również harcerze pod kierunkiem druha Piotra Kowalczyka, też absolwenta i jednocześnie rodzica.

Dużą radością było dla nas wykorzystanie dobrej klasy sprzętu nagłaśniającego zakupionego dzięki wydatnej pomocy Pana Piotra Remiszewskiego – rodzica naszych uczennic - ze środków zgromadzonych
na styczniowej aukcji prac plastycznych dzieci i dorosłych (organizowanej również w ramach obchodów jubileuszu).

Wartym odnotowania jest fakt, że do rejestrowania czasów zawodników  użyta została  fotocela, co bardzo pomagało w ostatecznym ustalaniu wyników dla poszczególnych zawodników. W tym miejscu ogromne podziękowania kierujemy do Pana Olafa Rodowalda, nauczyciela w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Milanówku przy ul. Fiderkiewicza  i Gimnazjum Społecznym MTE w Milanówku przy ul. Brzozowej, który swój czas oddał naszym zawodom i zadbał o większy ich profesjonalizm.

Jeśli do tego dodać świetnie zorganizowany przez niezawodną Radę Rodziców bar pod chmurką - zdrowe sałatki, pyszne ciasta, zdrowe przekąski i wodę dla zawodników, będącą przebojem popołudnia wyśmienitą grochówkę, ugotowaną i wydaną  przez panie ze szkolnej stołówki, gry i zabawy w strefie fit, liczne nagrody, niepowtarzalną atmosferę to mamy obraz wydarzenia, które  stało się wspaniałym  świętem młodości, radości, integracji środowiska i zaproszeniem do bycia wspólnotą.

Jako dyrektor Szkoły dzielę się z Państwem czytelnikami ogromnym zadowoleniem z faktu sukcesu tej nowej imprezy. Radością i dumą napawa mnie to, że po raz kolejny  wysiłek wielu osób zaowocował dobrem przekazanym środowisku, że ujawniły się związki absolwentów ze Szkołą, współpraca i aktywność wszystkich ogniw środowiska milanowskiej Dwójki.

Wyjątkowe słowa uznania  kieruję do organizatorów, partnerów imprezy i sędziów  za duży profesjonalizm tej premierowej imprezy. Serdecznie dziękuję wspaniałym kibicom i znakomitym zawodnikom, którzy bez względu na wiek, formę i predyspozycje, walczyli do ostatniej chwili, pokazując determinację, wolę walki i najwyższej klasy sportową postawę. Wdzięczność okazuję Rodzicom, za pomoc, za aktywne, jak zwykle włączanie się w wydarzenia szkolne, uświetnianie ich na różne sposoby. Tym bardzo zaangażowanym i spracowanym nauczycielom oraz pracownikom Szkoły mówię dziękuję, pozostałych  proszę o więcej, bo to nie ostatnie wydarzenie świętowania jubileuszu, a za rok wiosną czeka nas przecież II Letni Milanowski Biathlon.

Już dzisiaj zapraszam i zachęcam do współorganizowania tego niebanalnego wydarzenia sportowego. Mila Milanowska narodziła się przed laty w Szkole Podstawowej nr 2, niech i kolejne edycje Letniego Milanowskiego Biathlonu mają tu swoje korzenie.

Dyrektor Szkoły
Marianna Frej
we współpracy z Beatą Woźniak

Obejrzyj galerię zdjęć z zawodów

« Wróć do listy aktualności