Strona główna» Aktualności

Relacja z mistrzostw w szachach szybkich

data wytworzenia: wtorek, 10 maja 2016,
data aktualizacji: wtorek, 10 maja 2016

1 maja 2016 roku zgodnie z wieloletnią tradycją w Milanówku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Królewskiej 69, odbyły się mistrzostwa Milanówka Juniorów w szachach szybkich oraz Mazowieckie Mistrzostwa w szachach szybkich.

Zawody zorganizowane zostały przez Milanowskie Centrum Kultury, a mecenasami mistrzostw byli Burmistrz i Urząd Miejski w Milanówku oraz Starostwo Powiatu Grodziskiego.

W imprezie wystartowała blisko setka zawodników, a w tym około 70 dzieci i młodzieży z różnych zakątków Polski. Faworytem imprezy był znany arcymistrz Krzysztof Jakubowski reprezentujący klub Silesia Racibórz, ale niespodziewanie zajął 8 miejsce.

Na starcie mieliśmy zawodników z Katowic, Bełchatowa, Łodzi, Grudziądza, Gostynina, Grójca, Puszczy Mariańskiej, Warszawy, Grodziska, Skierniewic, Międzyborowa i oczywiście Milanówka.

Impreza rozgrywana była w sportowej atmosferze i trzeba pochwalić dzieci, że w ten świąteczny dzień wytrwały wiele godzin przy szachownicy, ponieważ turniej rozgrywany był na dystansie 9 rund.

W mistrzostwach mazowieckich triumfował mistrz Artur Grzelak z 7 punktami, który wyprzedził mistrza Rafała Przedmojskiego 6,5 punktu. III miejsce zajął Rafał Kowalczyk, IV mistrz międzynarodowy i weteran szachowy Jan Adamski. Najlepszą zawodniczką okazała się mistrzyni międzynarodowa Anna Jakubowska.

W turnieju juniorów zwyciężyła juniorka Zuzanna Rejniak, która zgromadziła 7,5 punktu. Wyprzedziła Kacpra Jarzębowskiego 7 p. III miejsce zajął Michał Słoniewski, a IV najlepszy junior z Milanówka Łukasz Wieczorek. Oni też zdobyli po 7 punktów.

Na koniec odbyło się uroczyste zakończenie imprezy. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale. Wręczono dyplomy i nagrody, a wszystkie dzieci otrzymały czekolady.

Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tych szachowych mistrzostw Pani Burmistrz miasta Milanówka Wiesławie Kwiatkowskiej, Urzędowi Miasta Milanówka, Starostwu Powiatu Grodziskiego, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Działowi Sportu MCK: Włodzimierzowi Filipiakowi i Arturowi Niedzińskiemu.

Wszystkich szachistów zapraszam do udziału w tej imprezie w przyszłym roku.