Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Rośliny i ptaki - wspólne spacery po Milanówku

data wytworzenia: wtorek, 11 października 2016,
data aktualizacji: wtorek, 11 października 2016

Jakie rośliny i które ich części jedzą ptaki? Z czego budują gniazda? Gdzie je zakładają? Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, ciocie i wujków, babcie i dziadków oraz wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się ciekawych rzeczy o milanowskich roślinach i ptakach na wspólne spacery po Milanówku.

Opowiemy też o ptakach mieszkających w naszym mieście. Jakie kwiaty, krzewy i drzewa możemy sadzić w ogrodach, żeby skrzydlaci sąsiedzi znaleźli w Milanówku dobre miejsce do życia? Jakie nasiona, owoce i zielone części roślin są przez ptaki lubiane i dlaczego? Jak je wykorzystują?

Rośliny nie tylko upiększają nasze ogrody i miasto, są też pożywieniem dla ptaków i świetnym miejscem do zakładania gniazd oraz materiałem do ich budowy.Zapraszamy na spacery i spotkania każdego miłośnika ptaków i kolorowych ogrodów! Wstęp wolny!

Zgłoszenia i kalendarz spotkań na stronie projektu

Zadanie „Rośliny i Ptaki” współfinansowane ze środków przyznanych przez Burmistrza Miasta Milanówka w ramach Otwartego Konkursu Ofert 2016


« Wróć do listy aktualności