Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

data wytworzenia: piątek, 14 października 2016,
data aktualizacji: piątek, 14 października 2016

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty najserdeczniejsze podziękowania za włożoną prace na rzecz wychowania i edukacji naszych dzieci i młodzieży.

Państwa praca to misja, której przyświeca codzienny trud wychowawczy. Na Państwa barkach spoczywa odpowiedzialność edukowania i kształtowania charakteru ludzi, którzy są przyszłością naszego miasta.

Chciałabym w tym wyjątkowym dniu życzyć Państwu, aby codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionej misji. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz pasja przekazywania wiedzy i wpływania na życiowe wybory młodych ludzi, aby wysiłek wkładany w pracę motywował i dawał poczucie spełnienia zawodowego.

Burmistrz Miasta Milanówka
Wiesława Kwiatkowska


Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, został ustanowiony w 1972 r. wraz z tzw. kartą nauczyciela, określającą prawa i obowiązki nauczycieli. Przypada co roku na 14 października, upamiętniając w ten sposób rocznicę powołania przez króla Stanisława Augusta Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. Był to pierwszy w Polsce i w całej Europie centralny, świecki organ władzy oświatowej, którego powołanie dało impuls do głębokich reform szkolnictwa.

« Wróć do listy aktualności