Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

"Akcja - edukacja" właśnie ruszyła!

data wytworzenia: środa, 26 października 2016,
data aktualizacji: środa, 26 października 2016

Milanowskie Centrum Kultury w minioną środę w ramach nowego projektu dla dzieci i młodzieży przeprowadziło warsztaty dla uczniów klas  IV z Zespołu Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku.

„Akcja – edukacja” KULTURA w szkole! To projekt kulturalno-edukacyjny dla dzieci i młodzieży, który będzie realizowany w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. W trakcie lekcji szkolnych zaprosimy młodych ludzi do warsztatów, pokazów i spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata kultury i sztuki. Tym razem robiliśmy „żywe obrazy”.

„Żywe obrazy” to niekonwencjonalna lekcja historii sztuki. Zadaniem uczniów było odtworzenie „na żywo” scen uwiecznionych na płótnach przez wielkich mistrzów malarstwa. Na wstępie przedstawiliśmy dzieciom krótki rys historyczny każdego z dzieł. A były to: Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci, Dziewczynka z chryzantemami Olgi Boznańskiej, Bociany Józefa Chełmońskiego, Krzyk Edvarda Muncha oraz Autoportret z zabandażowanym uchem Vincenta van Gogha. Po teorii nadszedł czas na praktykę!
Na początku trochę onieśmieleni, z biegiem czasu uczniowie chętnie zaangażowali się w zabawę, podsuwając nawet swoje pomysły.

W najbliższym czasie uczniowie, wezmą udział w performance, warsztatach bitboxu czy zajęciach ekoplastycznych.  W „opowieści o egzotycznych instrumentach świata” wprowadzą warsztaty perkusyjne a w tęczowy świat jedwabiu warsztaty malarstwa na jedwabiu.  Najmłodsi przygotują pachnące mydełka, wezmą udział w zajęciach tworzenia konstrukcji z klocków lego, warsztatach naukowych, plastycznych. Ciekawostką będzie także nauka rysowania piórem 3d. Działania, które zamierzamy zrealizować w każdej szkole, mają zachęcić uczniów do obcowania ze sztuką i kulturą, przygotować dzieci do uczestnictwa w życiu kulturalnym poprzez aktywne uczestniczenie w pracy warsztatowej.

« Wróć do listy aktualności