Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

IV Noc STO-nogi Milanówek na podsumowanie sezonu

data wytworzenia: środa, 30 listopada 2016,
data aktualizacji: środa, 30 listopada 2016

Biegowy 2016 rok w Milanówku możemy uznać za udany: kwietniowy Bieg STO-nogi Milanówek, cykl biegów Pucharu Parku Milanówka i w końcu ostatnia impreza 26 listopada – IV Noc STO-nogi.

Po zapadnięciu zmroku, w ostatnią sobotę listopada, w pięknym parku wokół muzeum w Stawisku zgromadziło się blisko 250 osób. Wszystko za sprawą dość nietypowych zawodów na dystansie otwartym – każdy biegnie ile chce, ale nie mniej niż 1800 metrów i nie dłużej niż 3 godziny. Taka konwencja zawodów umożliwia uczestnictwo zarówno osobom zaczynającym swoją przygodę biegową jak również „ścigaczom” – zawodnikom biegającym długo i szybko. Podczas trwania imprezy biegacze mogli skorzystać z dwóch dużych ognisk i grilla. Organizatorzy zapewnili grochówkę, kiełbasę i herbatę dla wszystkich przybyłych.  Zawodnicy zapełnili zaś szwedzki stół ciastkami, sałatkami i innymi pysznościami!

Z uwagi na panujące ciemności trasa oznaczona była zniczami, a zawodnicy biegali z latarkami. Las wokół muzeum wyglądał z daleka jak gdyby przed chwilą wylądowała tam chmara świetlików…

Dla najmłodszych zorganizowany był konkurs sportowy – pokeSTOny. Polegał on na zbieraniu w czasie biegu kolorowych rysunków ukrytych w leśnych gęstwinach.

Oprócz zabawy i rekreacji na świeżym powietrzu zawodnicy wspierali również szczytny cel – zbierane były pieniądze na zakup przystawki do wózka inwalidzkiego, umożliwiającej sprawniejsze poruszanie się w czasie imprez sportowych Mariuszowi Włodarskiemu – zawodnikowi startującemu od czterech lat w kwietniowym biegu STO-nogi Milanówek

Numery startowe odebrało 184 zawodników (sklasyfikowanych 177). Zawodnikom towarzyszyły całe rodziny i przyjaciele w liczbie około 50-70 osób. Bieg miał charakter non profit – wszyscy organizatorzy byli wolontariuszami. W bieg zaangażowanych było 20 osób.

Jako organizatorzy bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować za wsparcie i zaufanie instytucjom i firmom, które same się do nas zgłosiły w celu wsparcia imprezy: Catermark, Alior Bank Partner Milanówek, FloatRoom Grodzisk Mazowiecki, sklep WOLFgang z Brwinowa oraz Wytwórnia Cukierków L. Pomorski i syn.


Klasyfikacja open

Mężczyźni:

  • Patryk Kościelski - Legionowo - 39 600m (wyrównany rekord trasy)
  • Radosław Selke - Milanówek  - 37 800m
  • Robert Prokopiuk - Jesionka - 37 800

Kobiety:

  • Liliana Kołacz - Warszawa - 30 600m
  • Katarzyna Fajnas - Grodzisk Mazowiecki - 30 600m
  • Małgorzata Matusiak - Milanówek - 30 600m

Organizatorzy:

  • Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Milanówku
  • Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 STO w Milanówku

Wsparcie i współpraca:

  • Milanowskie Centrum Kultury

« Wróć do listy aktualności