Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Decydujesz, pomagamy 2017

data wytworzenia: poniedziałek, 2 stycznia 2017,
data aktualizacji: wtorek, 3 stycznia 2017

Firma Tesco zaprasza organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w programie „Decydujesz, pomagamy”. Do wygrania grant w wysokości 5000 zł.

Celem programu jest rozwój społeczności lokalnych poprzez zjednoczenie mieszkańców polskich miast wokół wspólnego celu: poprawy jakości życia i zmiany najbliższego otoczenia na lepsze. Na potrzeby programu Polska została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z okręgów przyznany zostanie grant w wysokości 5 000 zł. Szerokie kryteria programu pozwalają na zgłaszanie różnorodnych przedsięwzięć od renowacji przestrzeni miejskiej, przez warsztaty edukacyjne czy działania aktywizujące dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, po wydarzenia specjalne oraz promocję zdrowego stylu życia. Ważne, by projekty były skierowane lokalnie.

Kto może wziąć udział?

Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz wszyscy aktywni obywatele, którzy mogą zgłosić się jako grupy nieformalne np. w ramach grup sąsiedzkich, kół naukowych, klubów osiedlowych czy kółek zainteresowań.
Co zrobić, żeby wziąć udział? Wypełnić formularz do 31 stycznia 2017 r. na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

Mechanizm programu jest prosty:

  • lokalne organizacje pozarządowe, a także grupy nieformalne i spółdzielnie socjalne, zgłaszają swoje projekty do 31 stycznia 2017 r. poprzez formularz dostępny na stronie https://pomagamy.tesco.pl.
  • komisja grantowa wybierze po trzy najlepsze projekty dla każdego ze 145 okręgów,
  • o tym, która organizacja otrzyma grant, decydują mieszkańcy danego mikroregionu w otwartym głosowaniu,
  • otrzymany grant powinien zostać zrealizowany w terminie od czerwca 2017 do września 2017 włącznie.

Więcej informacji na stronie www.tesco.pl/pomagamy oraz w Regulaminie programu.

« Wróć do listy aktualności