Strona główna» Aktualności

Rewelacyjne starty milanowskich panczenistów

data wytworzenia: czwartek, 23 lutego 2017,
data aktualizacji: czwartek, 23 lutego 2017

Kolejny sezon łyżwiarski 2016/2017 dobiega końca. Odbyły się już najważniejsze imprezy sezonu: Mistrzostwa Polski Juniorów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w dniach 3-5 lutego 2017 r., Mistrzostwa Polski Młodzików "Srebrna Łyżwa" i Finał Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim.

Największy sukces osiągnęła Joanna Hajduk w Mistrzostwach Polski Juniorów zdobywając 5 srebrnych medali-zajęła drugie miejsca na wszystkich dystansach. Klaudia Szymańska zdobyła  srebrny medal w biegu drużynowym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Medalistkami Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się 11-12.02.2017r. są Alicja Faderewska i Julia Uziak. Najlepszy dla naszych zawodniczek był najdłuższy dystans 1500m.w którym na podium stanęły Marta Dobrowolska (Sparta Grodzisk Maz.), Alicja Faderewska i Julia Uziak. Marta i Julka są uczennicami gimnazjum w ZSG nr3 w Milanówku a Ala uczy się w Zakopanem w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

W Finale Ogólnopolskich Zawodów Dzieci  zwyciężyli Igor Masalski – kat. 14 lat i Mateusz Śliwka – kat. 11 lat wygrywając wszystkie biegi. Obaj zdobyli komplety złotych medali, zwyciężając w swoich kategoriach wiekowych na wszystkich dystansach! Igor Masalski trzeci rok z rzędu będzie reprezentował Polskę w nieoficjalnych mistrzostwach Europy w Heerenveen w Holandii-zawody Viking Race,które odbędą się 3-4

Na podium finału Ogólnopolskich Zawodów Dzieci 18-19.02.2017r. stawali również Alicja Faderewska i Julia Uziak-2 miejsca, Michał Kopacz i Rafał Skrzydlewski -3 miejsca.
Jan Kawa i Grzegorz Skrzydlewski zajmowali 4 miejsca na dystansach, Kuba Kawa był 5 w wieloboju. Blisko podium była Lidia Sawicka i Zuzanna Kawa. Blisko rekordów życiowych Maciej Kwiecień.

W poszczególnych edycjach OZD (5 edycji) na podium zawsze stawały sztafety chłopców 4x400m. W finale OZD Milanówek reprezentowało 20 zawodników. Na szczególne wyróżnienie zasługują najmłodsi: Kasia Sobczak,Natalia Napłoszek,Faustyna Marzyńska,Ola Grińkow,Julka Kowalczyk,Franek Marzyński,Tymek Królak i Łukasz Baranowski.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom p. Joannie Staszkiewicz i p. Arturowi Parchanowi osiągniętych sukcesów sportowych!