Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Święto wiosny w Milanówku

data wytworzenia: piątek, 17 marca 2017,
data aktualizacji: czwartek, 23 marca 2017

W 25-26 marca 2017 r. zapraszamy dzieci i dorosłych na „Święto Wiosny”. Będziemy świętować jej nadejście w Milanówku, biorąc udział w warsztatach plastycznych i „topieniu Marzanny”. Z tej okazji zapraszamy również na koncert i wiosenne korowody!

W sobotę zaczynamy warsztatów plastycznych – w „Kurniku” MCK przy ul. Piasta 14 o godz. 16:00 będziemy wspólnie robić „Marzannę” i „gaik” oraz opowiadać o zwyczajach związanych z powitaniem wiosny. Warsztaty są bezpłatne.

W niedzielę zapraszamy na „Topienie Marzanny”. Mile widziane kolorowe stroje, piszczałki, fujarki, okaryny, kołatki, bębenki i wszelkie instrumenty muzyczne (również własnej roboty). Można zabrać ze sobą psy, koty, konie, kozy - co kto ma w domu i innych nie pogryzie.

Najpierw o godz. 15:00 zbieramy się przy dworcu PKP na ul. Warszawskiej, potem idziemy ul. Warszawską nad rzekę Rokitnicę i topimy "Marzannę", a następnie wracamy z gaikiem tą samą drogą do kawiarni „L'amour MAISON” przy ul. Piłsudskiego 33 na koncert i korowody.

Taneczna zabawa rozpocznie się o 16:30. W programie tradycyjne pieśni oraz korowody wiosenne z pogranicza Polski i Ukrainy w wykonaniu:

  • Zuzanny Pastuszenko – śpiew;
  • Jurija Pastuszenko – śpiew, buzuki, gitara;
  • Agaty Harz – śpiew, bębenki;
  • Remigiusza Mazura Hanaja – skrzypce, lira korbowa.

Wstep wolny!

Ewa Januszewska
prezes Stowarzyszenia Razem dla Milanówka

Organizatorzy:

  • Stowarzyszenie Razem dla Milanówka
  • Milanowskie Centrum Kultury

Więcej informacji:

« Wróć do listy aktualności