Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Uczennice z ZSG3 laureatkami w konkursie z WOS-u

data wytworzenia: czwartek, 6 kwietnia 2017,
data aktualizacji: czwartek, 6 kwietnia 2017

Na zdjęciu o lewej: Marta Boczek, Agata Jędrzejewska, Julia Steckiewicz i Monika Pierzycka

Zespół projektowy z Zespołu Szkół Gminnych nr 3 w Milanówku w składzie: Agata Jędrzejewska, Marta Boczek i Julia Steckiewicz pod opieką p. Moniki Pierzyckiej znalazł się w gronie trzech najlepszych grup w ogólnopolskim konkursie „Inwestujemy u siebie”, współorganizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Fundację „Szkoła z Klasą” oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 28 marca 2017 r. w siedzibie Przedstawicielstwa KE w Warszawie.

Laureatki otrzymały nagrody w postaci smartfonów, a niespodzianką dla opiekunów okazała się kilkudniowa wycieczka samolotowa do Brukseli (7-9 czerwca br.). W planach jest zwiedzanie miasta, wizyta w instytucjach Unii Europejskiej oraz spotkania z europarlamentarzystami.

Zadanie konkursowe było złożone, wymagało od uczestników nawiązania współpracy z wybraną firmą lokalną i wspólnego opracowania pomysłu na inwestycje w innowacje, które przyczynią się do pozytywnych zmian w społeczności lokalnej. Uczniowie kręcili spoty zachęcające inwestorów do finansowego wsparcia własnych projektów. Projekty pokazywały fakty dotyczące rynku lokalnego i firmy oraz perspektywy przyszłego zysku.
Organizatorzy konkursu chcieli zwrócić uwagę młodych ludzi na ważne aspekty działalności gospodarczej, która służy nie tylko zyskowi przedsiębiorcy, ale też ma pozytywny wpływ na rozwój społeczności lokalnej, funkcjonowanie lokalnego rynku pracy czy poprawę jakości życia w regionie.

Jury oceniało nie tylko spot, ale także cały projekt: uwzględnienie zastanego kontekstu (profilu, zasobów możliwości firmy), uzasadnienie ekonomiczne, korzyści dla społeczności lokalnej, możliwe utrudnienia w realizacji projektu; koszty, współpracę uczniów z firmą oraz w ramach zespołu uczniowskiego. Brało również pod uwagę potencjał i pomysłowość projektu oraz dopasowanie przekazu do potencjalnych odbiorców – inwestorów.

Nasz zespół nawiązał współpracę z firmą „Cobra” z Milanówka produkującą odzież dżinsową. Pomysłem na innowację zwiększającą zatrudnienie, było wykorzystanie produktów posiadających skazę w tworzeniu z nich np. torebek. Jak podkreśliło jury konkursu takie rozwiązanie było wszechstronne: otwiera się na innych ludzi, zwiększa zyski firmy i jest ekologiczne. Spot można obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=cYXtQqCwAGE. W projekcie pokazano nasz region, naszą gminę i pomysł na rozwój rodzimej firmy. Promowano również naszą szkołę ZSG nr 3 w Milanówku biorąc udział w tak ważnym wydarzeniu.

Warto również wspomnieć o udziale naszych uczniów w konkursie historycznym „Patria Nostra”. Celem rywalizacji było stworzenie 30-sekundowej animacji dotyczącej najważniejszych wydarzeń historycznych. Zespół w składzie: Agata Jędrzejewska, Kacper Czarnecki, Ryszard Siwiński stworzyli wspaniałą pracę, a nagrodą jest emisja animacji przez cały 2017 rok na telebimach reklamowych zlokalizowanych w Ząbkach w pobliżu centrum handlowego M1. Zapraszamy do obejrzenia!

Wszystkim uczestnikom konkursów organizowanych przeze mnie, bardzo serdecznie dziękuję za udział, chęci oraz wspaniałe pomysły. Nagrodzonym zespołom gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Monika Pierzycka
nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie
w ZSG nr 3 w Milanówku

« Wróć do listy aktualności