Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Wycieczka rowerowa do Konewki k. Spały

data wytworzenia: środa, 28 czerwca 2017,
data aktualizacji: środa, 28 czerwca 2017

2 lipca 2017 r. (niedziela) Sekcja Turystyki Rowerowej przy Milanowskim Centrum Kultury organizuje wyjazd do Konewki k. Spały do niemieckiego bunkru pociągów pancernych.

Obecnie do zwiedzania udostępnione są:

  • schron kolejowy długości 380 m, w którym znajdują się: ekspozycja militariów, pojazdy wojskowe, modele schronów oraz niemieckich pociągów wojskowych, wystawy stałe, tematycznie związane z II wojną światową dotyczące fortyfikacji, uzbrojenia, dowództwu Ober-Ost w Spale;
  • schrony techniczne: hydroforni, kotłowni i elektrowni, z której do schronu kolejowego można przejść pod ziemią do schronu kolejowego 80-cio metrowym odcinkiem kanałów technicznych
  • schron studni głębinowej, chłodnica wody, zbiornik paliwa (wstęp 10 zł, ulgowy - 6 zł

Po obiektach będzie oprowadzał przewodnik, przyda się wierzchnie okrycie, bo w schronie jest chłodniej. Nietoperzy choć jest ich tam mnóstwo nie ma co się bać, jest lato.

Start w Skierniewicach o godz. 9:45. Dojazd do Skierniewic pociągiem o godz. 9:10 z Milanówka. Dystans: Skierniewice-Konewka-Skierniewice ok. 110 km (część trasy przez las). Powrót ze Skierniewic ok. 17:00 (zakupić bilet powrotny do Skierniewic). Wycieczka dla osób pełnoletnich. NWW we własnym zakresie.

Zapraszam!

Adam Matusiak
tel. 608 030 136

« Wróć do listy aktualności