Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Milanowscy artyści na corocznej wystawie "Sztuka i Rzemiosło" w Welzheim

data wytworzenia: środa, 11 października 2017,
data aktualizacji: środa, 11 października 2017

7 października br. w Welzheim, naszym niemieckim Mieście Partnerskim, odbyła się coroczna wystawa „Sztuka i Rzemiosło”. Na Wystawę zostali zaproszeni także milanowscy artyści. Swoją twórczość zaprezentowali: Włodzimierz Starościak, Sylwia Sikora-Tyszka, których dzieła i obecność budziły duże zainteresowanie, a lokalna prasa napisała o nich w poniedziałkowym wydaniu.

Na wystawie zaprezentowane zostały także dzieła Pani Danuty Rożnowskiej –Borys. Oprócz artystów w wyjeździe wzięli udział także Małgorzata Trębińska, Elżbieta Abramczuk-Kalinowska, Elżbieta Kubek, Hanna Młynarska, Daria Gągała i Marta Bożek. Delegacji z Milanówka cały czas towarzyszyli członkowie Komitetu Miasta Partnerskiego z Welzheim, którzy na każdym kroku zaznaczali swoją otwartość i zaangażowanie we współpracę oraz wyrażali swoją gotowość na rozwinięcie współpracy na różnych płaszczyznach. Program wizyty był bardzo intensywny. Grupa miała okazję odwiedzić  lokalną mediotekę, ekologiczne gospodarstwo rolne, muzeum Welzheim, przedszkole, ośrodek dla niepełnosprawnych Eins und Alles, a w nim park sensoryczny. Liczne wizyty i spotkania zaowocowały kolejnymi pomysłami na rozwinięcie współpracy. Elżbieta Abramczuk-Kalinowska omówiła z kapelmistrzem niemieckiej orkiestry dętej możliwość zorganizowania wspólnych warsztatów muzycznych zaplanowanych wstępnie na sierpień. W czerwcu przyszłego roku artyści z Welzheim przyjadą do Milanówka na Festiwal Otwartych Ogrodów. Stworzony zostanie ogród, w którym oprócz atrakcji przygotowanych przez Niemieckich i Milanowskich artystów, będzie możliwość podjęcia rozmów z mieszkańcami Welzheim, poznania ich kultury oraz poznania działań wspólnie podjętych przez ostatnie 25 lat w partnerstwie miast. Milanówek chciałby kontynuować i rozwijać współpracę z niemieckim partnerem, dlatego zachęcamy także mieszkańców Milanówka do włączenia się w wymianę, gdyż jest to niepowtarzalna okazja nie tylko do zawarcia nowych znajomości, ale także wymiany doświadczeń.

Zobacz również:

« Wróć do listy aktualności