Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

"Dopalacze - droga bez powrotu" - spotkanie dla Rodziców

data wytworzenia: poniedziałek, 20 listopada 2017,
data aktualizacji: czwartek, 30 listopada 2017

Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na bezpłatne spotkania dla rodziców pt. "Dopalacze - droga bez powrotu". W trakcie spotkań poruszone zostaną zagadnienia związane z problematyką zażywania dopalaczy.

Spotkania poprowadzi Pan Piotr Deputowski, którego obszarem zainteresowań badawczych są zagrożenia i ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży. Omówione zostaną  "sygnały ostrzegawcze" sugerujące, że dziecko może zażywać środki odurzające. Słuchacze dowiedzą się też, gdzie szukać pomocy, w przypadku kiedy dziecko ma kontakt z substancjami odurzającymi, a także poznają mechanizm tolerancji organizmu na substancję chemiczną oraz podstawowe zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich związane z przestępczością narkotykową.

Spotkania organizowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach przede wszystkim rodziców, nauczycieli, wychowawców dzieci i młodzieży, a także wszystkie osoby zainteresowane. Prezentacja przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.

Spotkania odbędą się :

4 grudnia 2017r. o godz. 18.30

w sali gimnastycznej w  Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej , ul. Literacka 20

5 grudnia i 6 grudnia  2017r. o godz. 17.30

w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Piotra Skargi, ul. Królewska 69

Czas trwania spotkania:

Około 60 minut.

Informacji szczegółowych udziela:

Pani Magdalena Jachna

Główny Specjalista ds. Profilaktyki i Uzależnień

tel. kom. 797-832-787

e- mail: profilaktyka@ops.milanowek.pl

Serdecznie zapraszamy!


« Wróć do listy aktualności