Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Komunikat dot. odwołania Prezesa MPWiK

data wytworzenia: środa, 29 listopada 2017,
data aktualizacji: środa, 29 listopada 2017

W dniu 29 listopada Rada Nadzorcza odwołała z funkcji Prezesa Zarządu Spółki MPWiK Pana Prezesa Sebastiana Budziszewskiego.

Bezpośrednimi przyczynami wskazanymi w uzasadnieniu Rady Nadzorczej jest nieprzygotowanie, w wbrew ustawowemu obowiązkowi, wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Pomimo tego, że dokument powinien być przygotowany, zgodnie z planami Spółki, w 2015 roku, dopiero po wezwaniu przez nową Radę Nadzorczą w dniu 20 listopada 2017r., Pan Prezes Sebastian Budziszewski przedstawił Burmistrzowi Miasta Milanówka dokument nazwany „wieloletnim planem”, który jednak nie spełnia wymogów stawianych przez ustawę.

W związku z licznymi skargami na działanie MPWiK składanymi przez mieszkańców i wykonawców inwestycji, Rada Nadzorcza zdecydowała o przeprowadzeniu w spółce niezależnego audytu działalności Spółki. Pan Prezes Sebastian Budziszewski odmówił zawarcia umowy na audyt, czym faktycznie uniemożliwił przeprowadzenie bezstronnego i niezależnego od siebie audytu w Spółce. Prezes nie przygotował też zestawień i informacji, o które wielokrotnie prosili członkowie Rady Nadzorczej, czym doprowadził do sytuacji, w której jego działanie nie jest skutecznie weryfikowane przez jakikolwiek organ.

Uzasadniając odwołanie Prezesa trzeba też zauważyć, że Prokuratora Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim zaskarżyła uchwałę Rady Miasta Milanówka Nr 321/XXXVII/17 z dnia 31 sierpnia 2017 określającą taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków, przygotowane przez Prezesa MPWiK.

Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała na funkcję Prezesa MPWiK Panią Jolantę Mądrzejewską.

« Wróć do listy aktualności