Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 02-09-2015, jerzy augustyniak
Pani Burmistrz jedno krótke pytanie:
kiey zostanie rozwiązana i zlikwidowana straz miejska?
to formacja absolutnie bezużyteczna
pochłaniająca pieniądze z budżetu Miasta a nie wnosząca nic dla mieszkańców
zaoszczędzone pieniądze mozna przeznaczyć na dofinansowanie Policji
oraz dofinansowanie szkół
będzie to z pożytkiem dla mieszkańców
dość mamy juz finansowania tych
leniwych i bezużytecznych "gości"

Odpowiedź 02-11-2015

Szanowny Panie,
Burmistrz Miasta Milanówka nie planuje likwidacji Straży Miejskiej w Milanówku.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-09-2015, Mieszkanka
Szanowna Pani Burmistrz,
Chciałabym się dowiedzieć dlaczego w sierpniu nie zostały posprzątane ulice Okrzei i Łączna?
Z informacji zawartych na stronie naszego miasta wynika, że powinny być zamiatane raz na miesiąc, czy w tym miesiącu o nas zapomniano? Nawet w harmonogramie nie ma podanych terminów sprzątania powyższych ulic, a mamy już wrzesień.Nie wspomnę już o ilości butelek, puszek oraz opakowań foliowych po żywności jakie musimy codziennie sprzątać sami z chodnika przylegającego do naszych posesji, a w biuletynie czytamy o konsekwencjach nie robienia tego!!! Jeżeli nas Mieszkańców upomina się o utrzymywanie porządku przy naszych posesjach ( w przeciwnym razie dostaniemy karę grzywny), to może jednak warto by było upomnieć też firmę, która zajmuje się tym w Milanówku i bierze za to ogromne pieniądze- NASZE PIENIĄDZE!!!
Odpowiedź 07-09-2015

Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że ulice Okrzei i Łączna zgodnie z zawartą umową i informacją podaną na stronie miasta są sprzątane maszyną  raz na kwartał.
Odnośnie sprzątania z drobnych odpadów tj. papierów, butelek itp. informuję, że zgodnie z umową ten rejon przewidziany jest do sprzątania raz w miesiącu, jednakże jeśli tylko stwierdzimy podczas codziennych kontroli, że jakieś miejsce jest zaśmiecone to zlecamy jego posprzątania.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


 

do góry strony
Pytanie 31-08-2015, krzysztof
Pani burmistrz prosze o interwencje w pkp w sprawie wejścia do tunelu od strony południowej bo jest w tragicznym stanie odpada tynk i zle to wyglonda ,prosze również o interwencje w sprawie kładki pkp od strony brwinowa która również jest w tragicznym stanie i oba te obiekty proszą się o remont
Odpowiedź 22-09-2015

Szanowny Panie,
z uwagi na fakt, iż infrastruktura, o której Pan pisze stanowi mienie PKP Burmistrz Miasta Milanówka wystąpi z pismem w sprawie poprawy stanu technicznego kładki i wejścia do tunelu.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 27-08-2015, krzysztof
Pani Burmistrz dlaczego w tym roku niebedzie dnia milanówka na turczynku tylko na mieście jakieś lata 20 i 30 mogła pani zaprosić gwiazde a nie wydawać pieniądze na audyty i zatrudnianie doradców morzna było pozyskać sponsorów na zaproszenie gwiazdy
Odpowiedź 31-08-2015

Szanowny Panie,
Dni Milanówka zmieniły w tym roku formę. W ubiegłą niedzielę, 30 sierpnia odbył się Dzień Sportu na Miejskim Stadionie. Na imprezie można było zarówno podziwiać jak i brać udział w wielu atrakcjach sportowych. Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnymi opiniami na temat organizacji tego wydarzenia. Natomiast w dniach 19-20 września w centrum Milanówka odbędzie się Święto Miasta, gdzie spróbujemy odtworzyć klimat dawnego Letniska z lat 20. i 30. Zorganizowaliśmy więc aż 3 dni rozrywki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Sport, muzyka, teatr, potańcówka i wiele innych atrakcji dla każdego. Dodatkowo planujemy też organizację koncertu, o którym wkrótce będziemy informować. Rozumiem, że niektórzy mieszkańcy mogli się już przyzwyczaić do dotychczasowych obchodów Dni Milanówka. Zachęcam jednak do wzięcia udziału w naszych nowych propozycjach, które mam nadzieję, że pozytywnie wpłyną na integrację milanowskiego społeczeństwa oraz dostarczą wiele niezapomnianych wspomnień.
Serdecznie zapraszam, 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Monika Samoraj - Koordynator Zespołu ds. Komunikacji Społecznej


 

do góry strony
Pytanie 26-08-2015, eleonora
Zapoznałam się właśnie z nowym wydaniem biuletynu i mam 2 pytania.
- gmina chce wprowadzic ograniczenia ilościowe w odbieraniu bioodpadow, zgodnie z przepisami gmina ma obowiązek odbierac odpady, próbujecie udawać wywiązanie się z obowiązku możliwością zawiezienia przez mieszkańca nadmiarowej ilości bioodpadów do pszoku. Nie posiadam samochodu, nie mam takiego obowiązku, do pszoku w zębach nie zaniose worków, czy misto odda mi za taksówkę? Z resztą mieszkańcy posiadający samochód też muszą włożyć z własnych funduszy pieniądze na paliwo żeby przywieść odpady do pszoku a to my płacimy miastu za ich odbiór i na tym nasze koszty mają się kończyć.
-W biuletynie znajduje sie informacja o ustawowym obowiązku sprzątania chodnika przy nieruchomości. Nie ma podanej podstawy prawnej tj numeru ustawy nrart czy pkt w tej ustawie. Prosze uszczególowić podstawę prawną.
Odpowiedź 17-09-2015

Szanowna Pani,
Na wstępie przepraszam za tak długą zwłokę w udzieleniu odpowiedzi na Pani zapytanie. Jednocześnie informuję, że planowane ograniczenia podyktowane są tym, że  firmy odbierające odpady oferują w przetargach coraz większe stawki za odbiór odpadów. Chcąc uniknąć sytuacji podniesienia opłaty dla mieszkańca szukamy różnych rozwiązań, które nie zawsze będą w odczuciu społeczeństwa sprawiedliwe. Jednocześnie informuję, że te zmiany nie są jeszcze ostateczne, nadal trwają prace nad nowym systemem gospodarki odpadami. W trakcie przygotowania są stosowne uchwały, które będą poddane konsultacjom społecznym.
Odnośnie obowiązku sprzątania chodników przez właścicieli nieruchomości to ten przepis reguluje art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013r. poz. 1399 z późn.zm.)   


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak – p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 22-08-2015, Kierowca
Szanowna Pani Burmistrz.
Po przeczytaniu odpowiedzi Komendanta Straży Miejskiej na temat zapewnienia bezpieczeństwa i karania wykroczeń na jezdniach wzdłuż dróg rowerowych muszę z przyjemnością stwierdzić że jest to pić na wodę i wielka ściema. W dniu 22.08 około godz 14 byłem świadkiem pokazu praworządności: radiowóz policji z numerem bocznym ZZ 928 wyjechał z bramy ujęcia wody na ul. Kościuszki po czym udał się do miasta mijając po drodze czterech rowerzystów jadących ulica w kierunku Kwiatowej. Całkowity brak reakcji pomimo złamania art.33 Prawa o ruchu drogowym. Skoro służby mają w nosie to kto pilnuje porządku?
Odpowiedź 27-08-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie do Burmistrza informuję, że sprawa pojazdu policji została przekazana Komendantowi Komisariatu Policji w Milanówku.
Jeśli natomiast chodzi  o  Straż Miejską w Milanówku ponownie zapewniam, że podlegli mi funkcjonariusze kontrolują również ul. Kościuszki pod kątem przestrzegania przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym przez rowerzystów. W przypadku stwierdzenia wykroczenia patrol podejmuje czynności służbowe z zastosowaniem przewidzianych prawem sankcji wobec osób, dopuszczających się naruszeń.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

do góry strony
Pytanie 15-08-2015, Kamil
Witam prosze o przywrócenie 24 godzinnego komisariatu z powodu iż jest w Milanówku klub który zakłóca ciszę nocną a straż miejska nic nie zrobi. Jest to niedopuszczalne abym mieszkając przy ulicy Kwiatowej słyszał stamtąd muzykę... Nigdy nie słyszałem żeby w jakimś mieście zrobiono taką głupotę i komisariat policji zrobić 12h a straż miejską która nic nie robi i tylko bierze pieniądze 24 h. Przepraszam za słowa krytyki ale jestem tym oburzony z resztą jak nie jeden mieszkaniec Milanówka
Odpowiedź 07-09-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zgłoszenie informuję, że Burmistrz Miasta nie mam niestety wpływu na godziny pracy miejscowego Komisariatu Policji, jest to decyzja kierownictwa Policji. Natomiast Straż Miejska podczas patrolowania miasta zwraca szczególną uwagę na działanie klubu „Terminal”. W razie stwierdzenia wykroczenia w każdym przypadku funkcjonariusze podejmują czynności służbowe i stosują przewidziane prawem sankcje wobec osób, dopuszczających się naruszeń.
Dziękuję za przekazanie informacji i zachęcam do zgłaszania wszelkich uwag, dotyczących naszego miasta bezpośrednio  do Straży Miejskiej telefonicznie nr 22 724-80-45 lub 986, bądź w formie elektronicznej e-mail dyzurny.sm@milanowek.pl


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

do góry strony
Pytanie 05-08-2015, Ewa
Wspaniałomyślnie wykopany został rów wzdłuż ulicy Naddawki / nikt nie wie po co / Obecnie porastają w nim młode drzewka. Rów nie jest niczym zabezpieczony, brak barierek / obiecanych/
Kiedy techniczna obsługa miasta wyczyści ten rów, kiedy będą zamontowane barierki ????
Oczekuję konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedź 12-08-2015

Szanowna Pani,


 


remont ulicy Naddawki w zakres którego wchodziło również wykonanie odwodnienia dobiegł końca i został odebrany oraz rozliczony. Przedmiot umowy nie obejmował montażu barierek o których Pani pisze. Obecnie Urząd jest na etapie analizy budżetu pod kątem wygospodarowania środków na rzecz dokończenia nawierzchni jezdni oraz modyfikacji systemu odwodnienia.


Z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska
Kierownik Referatu Tecznicznej Obsługi Miasta

do góry strony
Pytanie 29-07-2015, Janina Moława
Szanowna Pani Burmistrz.
Pytam po raz kolejny-kiedy Milanówek znowu będzie czystym miastem?
Dlaczego mimo kilku moich próśb wnoszonych w imieniu mieszkańców,nadal ulice są brudne?
To przecież wstyd,że Milanówek Miasto-ogród nie może pochwalic się czystymi ulicami i zadbaną zielenią miejską.
Z poważaniem.
Janina Moława
Odpowiedź 17-09-2015

Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że ulice, chodniki i miejsca publiczne leżące w gestii miasta są sukcesywnie sprzątane zgodnie z zawartą w tym zakresie umową.
Dokładamy wszelkich starań, aby w mieście było czysto. Wykonane prace porządkowe są są na bieżąco kontrolowane i po wykonaniu odbierane w terenie.
W mieście pełnym drzew i przy złym stanie technicznym  niektórych  ulic efekt sprzątania jest niestety krótkotrwały.
Odnośnie zieleni to nie mogę się zgodzić, że jest zaniedbana, trawniki są sukcesywnie koszone, kwiaty w gazonach na rabatach są zasilane, pielone i podlewane a żywopłoty strzyżone.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak – p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 26-07-2015, Alicja
Dzień dobry,
Chciałabym uzyskać informacje kto jest odpowiedzialny za wycinkę gałęzi z dzewa,które znajduje się na prywatnej posesji,ale jego potężne gałęzie wystają na ulice i mają kontakt z niezabezpieczonymi przewodami co w przypadku większego wiatru i burz prowadzi do spięć,idą iskry i tylko patrzeć jak dojdzie do jakiegoś niebezpiecznego wypadku i zrobi się głośno o Milanówku.Ulica Skośną chodzi wile dzieci gdyż szkoła podstawowa znajduje się niedaleko ,Pomimo zgłoszenia problemu do elektrowni nikt nie zajął się tym problemem.Do kogo mogę zgłosić się o zajęcie stanowiska w wyżej wymienionej sprawie?
Odpowiedź 27-07-2015

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że utrzymaniem sieci w tym przycięciem gałęzi wrastających w napowietrzne przewody energetyczne odpowiedzialny jest Rejon Energetyczny Pruszków. W załączeniu przesyłam telefony kontaktowe.
Jednocześnie pragnę dodać, że zgłoszony problem, tj. konieczność przycięcia gałęzi w ul. Skośnej został przekazany telefonicznie do ww. Rejonu Energetycznego.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Stępień - Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku