Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 28-05-2015, Andrzej Teter
Szanowna Pani Burmistrz,Serdecznie proszę o wyrównanie ulicy Szarych Szeregów. Przed posesjami Szarych Szeregów 2 i 2 a występują głębokie koleiny, które po dwugodzinnym deszczu wypełniają sie woda co unimozliwia przejście do posesji "suchą nogą". Dodatkowo przejeżdżające samochody przejeżdzające dalej powodują ruch wody, która wlewa się na posesje. Dziękuję i Pozdrawiam,Andrzej Teter
Odpowiedź 09-06-2015

Szanowny Panie,
dziękuję za Pana zgłoszenie, zostanie ono przekazane do wykonawcy i uwzględnione w najbliższym harmonogramie.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM


 

do góry strony
Pytanie 18-05-2015, Piotr Rączkowski
Witam
jako mieszkaniec ul. Okrzei dowiedziałem sie, że ma przy Okrzei 3 powstac jakis klub-dyskoteka. mam wiec pytanie czy będzie mial on zgode na sprzedaz i podawanie alkoholu? Nadmieniam, że juz w tej chwili po otwarciu marketu chińskiego juz jest dosc duzy smietnik. Obawiam sie ,że działalność takiego klubu znacznie pogorszy stan bezpieczenstwa w naszym mieście.
Pozdrawiam.
Odpowiedź 21-05-2015

Szanowny Panie,
Potwierdzam, że przy ul . Okrzei 3 powstaje nowy klub - dyskoteka. Przedsiębiorca wystąpił do Urzędu Miasta z wnioskiem o wydanie zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych w ww. lokalu. Wniosek jest w trakcie rozpatrywania. Jak zapewnił przedsiębiorca  – „w celu sprostowania błędnych informacji pojawiających się na forach internetowych (…) klub muzyczny Terminal będzie lokalem przeznaczonym do spędzania wolnego czasu dlatego moim celem jest wprowadzenie standardów znacznie przewyższających tzw. dyskoteki.” Właściciel deklaruje również, że „pragnąc zapewnić spokój mieszkańców przy ul Okrzei, w godzinach otwarcia klubu zamykana będzie brama  znajdująca się przy  tej ulicy. Wejście i parkingi znajdować się będą wyłącznie od strony ul. Królewskiej” . Terenu oraz spokoju i bezpieczeństwa ma pilnować wynajęta prywatna firma ochroniarska. Właściciel wyżej wymienionego lokalu zapewnia również, że  chce prowadzić swoją działalność w sposób „jak najmniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców”.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 12-05-2015, Michał
Proszę o zwrócenie uwagi Strażnikom Miejskim aby jeżdząc po mieście zapinali pasy w końcu powinni dawać przykład z przestrzegania prawa.
Samochód bez włączonych sygnalizacji świetlnych nie jest traktowany jako uprzywilejowany więc stosowanie pasów podczas patroli jest wymagane.
Odpowiedź 26-05-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana wiadomość uprzejmie informuję, że na odprawach służbowych zwróciłem  uwagę funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Milanówku o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Ze swojej strony mogę Pana zapewnić, że będę zwracał szczególną uwagę na przestrzeganie ustawy Prawo o ruchu drogowym przez podległych mi funkcjonariuszy.
 Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

do góry strony
Pytanie 08-05-2015, Piotr
Szanowna Pani Burmistrz,

Opisuję problem (a właściwie dwa) gdyż telefonicznie nikt w UM nie jest w stanie udzielić mi jasnej odpowiedzi. Sprawa dotyczy bezpieczeństwa na drogach w pobliżu SP Nr. 1.
Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Glowackiego było kiedyś (przed remontem ogrodzenia i chodnika przynależnych do parafii) lustro drogowe poprawiajace widoczność i ułatwiajace wyjazd / przejście przez drogę. Obecnie lustra nie ma i nikt nie jest mi w stanie udzielić odpowiedzi kiedy powróci na swoje miejsce.
Jest to szczególnie niebezpieczne skrzyżowanie gdyż widoczność jest bardzo ograniczona z powodu gęstego żywopłotu posesji sąsiadujących bezpośrednio ze skrzyżowaniem.
Nie muszę wspominać jak wiele dzieci tamtędy codziennie przechodzi, jedzie rowerem lub jest odwożonych samochodem do szkoły.

Druga sprawa to spowalniacze prędkości na ulicy Marszałkowskiej a konkretnie ich brak. Jestem świadkiem bardzo niebezpiecznych sytuacji, które mrożą krew w żyłach z powodu pędzących, czasami z ogromną prędkością samochodów.
Proponuję rozwiązanie zastosowane na skrzyżowaniu ulicy Podleśnej i Leśny Ślad czyli podwyższone skrzyżowanie. Rozwiązanie takie w najniebezpieczniejszym skrzyżowaniu ulic Marsząłkowskiej i Głowackiego rozwiązało by ten problem raz na zawsze.

Z góry dziękuje za potraktowanie powyższych spraw jako szczególnie pilnych gdyż dotyczą one bezpieczeństwa mieszkańców Milanówka a w szczególności dzieci, które są na nie codziennie narażane.

Pozdrawiam.
Odpowiedź 12-05-2015

Szanowny Panie,
Dziękujemy za zgłoszenie braku lustra drogowego na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Głowackiego. Potrzeba została odnotowana i w najbliższym czasie zostanie zrealizowana.
Odwołując się do drugiej części pytania informuję, że wykonanie wyniesionego skrzyżowania na skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej i Głowackiego będzie możliwe po zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel. Projekt zmian w budżecie w zakresie, którego ujęto również budowę skrzyżowania wyniesionego będzie przedmiotem obrad na najbliższej sesji Rady Miasta.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 06-05-2015, Dariusz Bartoszek
Witam. Szanowna Pani Burmistrz. Proszę o interwencję w sprawie spowodowania oczyszczenia studzienki ulicznej przy posesji Ludna 4. Nadmieniam, że na przestrzeni trzech tygodni, dwukrotnie zgłaszałem problem - jak widać bez rezultatu. Nie oczyszczona studzienka (z liści) powoduje zastój wody, a jej rozbryzgi przez nadjeżdzające samochody uszkadzają mój domofon. Proszę o interwencje tej sprawie.
Odpowiedź 20-05-2015

Szanowny Panie,
Na najbliższej sesji w dniu 21 maja będzie procedowane zabezpieczenie środków na realizację zadania dotyczącego czyszczenia studni chłonnych.
Jeśli Rada Miasta przychyli się do zabezpieczenia środków zamierzamy w czerwcu ogłosić postępowanie na przedmiotowe zadanie.
Planujemy rozpocząć prace w miesiącach wakacyjnych.


 
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM
 

do góry strony
Pytanie 01-05-2015, Anna
Bardzo prosimy o wyrównanie /ubicie ul. Macierzanki. Zmienia stan ze stałego w lotny. Kurz i pył fruwa wszędzie nawet przy minimalnej prędkości.
Odpowiedź 12-05-2015

Szanowna Pani,
Gmina obecnie prowadzi prace związane z bieżącym utrzymaniem dróg o nawierzchni gruntowej. W ramach umowy z wykonawcą do równania zgłoszona zostanie również ulica Macierzanki.
Dokładny termin zostanie podany na stronie internetowej www.milanowek.p w zakładce „Remonty dróg”.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 26-04-2015, Michał
Bardzo proszę o kontrolę placu zabaw na ul. Wysockiego/Dębowskiego.
Połowa z huśtawek nie spełnia żadnych norm , część ogrodzenia piaskownicy leży na ziemi i wystają z niego gwoździe nie wspominając,że sam tern piaskowany nie jest sprzątany a piach nie został jeszcze wymieniony.Bardzo proszę rzetelne podejście do sprawy. Niestety Panie ze Wspólnoty nie widzą,żadnego problemu. Bez pomocy Urzędu nasza walka o bezpieczeństwo dzieci będzie utrudniona.
Odpowiedź 30-04-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila, uprzejmie informuję, że utrzymanie przedmiotowego placu zabaw należy do obowiązków właściciela nieruchomości (zarządu),  który odpowiada za przestrzeganie przyjętych norm i stosowanie się do wymogów przewidzianych rozporządzeniem ministra infrastruktury, w tym także za wszystkie naprawy czy kontrole niniejszego placu.
Oczywiście zwrócimy się do wspólnoty, aby dokonała kontroli stanu urządzeń zabawowychi zabezpieczyła odpowiednio teren, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak  - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 24-04-2015, Berni
SZanowna Pani,
Nawiązuję do pytań które już padały a dotyczą skrzyżowania ulicy Skośnej, Łącznej i Kazimierzowskiej. KIedy zamierza Pani cos zrobic z tym skrzyzowaniem? W poniedziałek 20/04/2015 był kolejny wypadek. Pani która wyjeżdzała z ulicy Skośnej, po zatrzymaniu się i upewnieniu ,ze nic nie jedzie (świadkowie tak zeznali) wyjechała na ulicę Kazimierzowską w stronę Kazimierówki i najechał na nią pędzący z ogromną predkością od strony Tesco inny samochód . To skrzyżowenaie jest niebezpieczne a dodtakowo z prawej stronu jest drewniane jednolite ogrodzenie które zasłania widoczność.NIedaleko tego skrzyżowani jest przejscie dla pieszych po którym przechodzą min.dzieci. A gdyby tak samochód uderzył w pieszego na pasach?Wielokrotnie już prosiliśmy o światła w tym miejscu i juz prawie miały byc ale znalazły się ważniejsze potrzeby w mieście niż bezpieczeństwo dzieci.Moje pytanie jest takie w jaki sposób zamierza miasto zadbac o bezpieczeństwo w tej części miasta? Kiedy bedą światła i czy możliwe jest aby ul. Skośna była jednokierunkowa od strony Kazimierzowskiej w kierunku Królewskiej?
Odpowiedź 26-05-2015

Szanowny Panie,
Osoba do przeprowadzania dzieci przez wspomniane skrzyżowanie była zatrudniona przez ZSG nr. 1. Na podstawie obserwacji natężenia ilości osób korzystających z przejścia, została podjęta decyzja o rezygnacji z tzw. „przeprowadzacza”.
W chwili obecnej rozważamy możliwość, wspólnie z powiatem grodziskim, przebudowy przedmiotowego skrzyżowania na skrzyżowanie typu rondo.
Podjęliśmy decyzję o rezygnacji z instalacji świateł na tym skrzyżowaniu, gdyż odległość od następnego skrzyżowania jest zbyt mała i istnieje zasadna obawa, że spowoduje to duże utrudnienia w ruchu pojazdów.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM


 

do góry strony
Pytanie 21-04-2015, Mama z ul. Wysockiego
Szanowna Pani Burmistrz,

Na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej oraz Łącznej / Skośnej znajdowała się osoba przeprowadzająca dzieci przez przejście dla pieszych. Dlaczego z niej zrezygnowano? Kiedy to skrzyżowanie będzie bezpieczne? Brak świateł czy chociażby "spowalniaczy" zagraża bezpieczeństwu naszych dzieci. Czy naprawdę musimy czekać, aż stanie się jakieś nieszczęście? Wczoraj był tam bardzo niebezpieczny wypadek, kolejny zresztą w ostatnim czasie. Proszę o reakcję i działanie!!! Działanie, działanie i jeszcze raz działanie. Zgodnie z obietnicami wyborczymi.
Odpowiedź 26-05-2015

Szanowna Pani,
Osoba do przeprowadzania dzieci przez wspomniane skrzyżowanie była zatrudniona przez ZSG nr 1. Na podstawie obserwacji natężenia ilości osób korzystających z przejścia, została podjęta decyzja o rezygnacji z tzw. „przeprowadzacza”.
W chwili obecnej rozważamy możliwość, wspólnie z powiatem grodziskim, przebudowy przedmiotowego skrzyżowania na skrzyżowanie typu rondo.
Podjęliśmy decyzję o rezygnacji z instalacji świateł na tym skrzyżowaniu, gdyż odległość od następnego skrzyżowania jest zbyt mała i istnieje zasadna obawa, że spowoduje to duże utrudnienia w ruchu pojazdów.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM


 

do góry strony
Pytanie 21-04-2015, Bernardyna
Szanowna Pani Burmistrz,

Jetstem mieszkanką ulicy Sredniej i chciałabym zgłosić problem bezpieczęnstwa na tej drodze. Nie ma chodników w części za torami ,dzieci nie mogą bezpieczenie iśc do szkoły, nie ma spowalniaczy bo to droga powiatowa i podobno nie wolno. Mam zatem pytanie czy mamy czekac na targedię? Zapraszam na naszą ulice zwłaśzcza w okresie letnim kiedy zacyzna się ruch na motorach, rowerach no i pędzące auta , jest super!
Czy nie można ustawic ograniczeń prędkości?
Czy nie można ustawić straży miejekisj z radarem?Swietnie to rozwiazanei sprawdza się w Brwinowie gdzie wszyscy jadą 40km/h bo straż miejska nie próżnuje.
Problem bedzpieczeństwa był już nie raz poruszany ale odpowiedzi p. Burmistzr nie są dla nas mieszkańców satysfakcjonujace.Przekazanie sprawy do PZD jest bezowocne. Proszę o konkretne działania. Co pani zrobi w tej kwestii
pozdrawiam
Odpowiedź 18-05-2015

Szanowna Pani,
Tak jak wielokrotnie informowaliśmy, ul. Średnia jest ulicą powiatową, zatem Gmina Milanówek nie ma możliwości inwestowania w przedmiotową drogę.
Zwróciliśmy się do Powiatowego Zarządu Dróg i Starostwa Powiatowego z prośbą o wspólne wykonanie przebudowy ulic Brwinowskiej i Średniej (pismo z dnia 11.03.2015 r.). Oczekujemy na zajęcie stanowiska w tej sprawie. Jeśli nie uzyskamy wiążącej odpowiedzi będziemy egzekwować od zarządcy drogi poprawę bezpieczeństwa na ul. Średniej.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM

do góry strony


Wersja do druku