Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 14-03-2015, Maria
Witam.Jesteśmy zaniepokojeni informacja o tym że na Okrzei powstanie klub nocny-dyskoteka.Czy to prawda?Mieszkam obok archiwum płac i boję się że przyjeżdżać będzie tu młodzież która będzie poprostu niebezpieczna.Hałas, śmieci,dewastowanie naszego mienia..strach myśleć.Proszę o informacje.Pozdrawiamy.
Odpowiedź 02-04-2015

Szanowna Pani,
Rzeczywiście przy ul . Okrzei 3 powstaje nowy klub muzyczny. Jednak zgodnie z zapewnieniami, które przesłał na piśmie do Urzędu Miasta pan Jarosław Padyasek – „w celu sprostowania błędnych informacji pojawiających się na forach internetowych (…) klub muzyczny Terminal będzie lokalem przeznaczonym do spędzania wolnego czasu dlatego moim celem jest wprowadzenie standardów znacznie przewyższających tzw. dyskoteki.” Właściciel deklaruje również, że „pragnąc zapewnić spokój mieszkańców przy ul Okrzei, w godzinach otwarcia klubu zamykana będzie brama  znajdująca się przy  tej ulicy. Wejście i parkingi znajdować się będą wyłącznie od strony ul. Królewskiej” . Terenu oraz spokoju i bezpieczeństwa ma pilnować wynajęta prywatna firma ochroniarska. Właściciel wyżej wymienionego lokalu zapewnia również, że  chce prowadzić swoją działalność w sposób „jak najmniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców”.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrza Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 11-03-2015, dominik
Prosze Mi odpowiedziec Pani burmistrz na nurtujace mieszkańców zagadke dlaczego wiazd na ul. literacka jest od strony ul .kościuszki!!! ze strony chociażby starodebów lub królwej jadwigi to chyba rejonizacja do szkol żabie oczko wjazd powinien byc od strony piasta!!Każy tak sadzi no chyba ze instytucja jaka jest policja przeszkadza jej to, a i tak nie reaguje .Zróbcie tam deptak obszar zamkniety.NIEWIEM KTO MYSLI NAD TYMI ZNAKAMI JA OD POCZATKU SADZE ZE TO PORONIONY POMYSL JAK SŁUŻBY NAWET TERAZ NIE DAJA SOBIE RADY GDZIE POLICJA I STRAZ M... JEST NA JEDYM PODWÓRKU:))
Odpowiedź 02-04-2015

Szanowny Panie,
oznakowanie ulicy Literackiej w kierunku od ulicy Kościuszki, nie zaś zgodnie z Pana sugestią - w drugą stronę, spowodowane jest ograniczoną widocznością przy włączaniu się do ruchu w ulicę Kościuszki. Zmiany organizacji ruchu przy szkołach podyktowane są względami bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkół.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 09-03-2015, Adam
Czy planowana jest wiosenna kontrola porządku na działakch i posesjach (czy jest czytso) na terenie miasta? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Odpowiedź 16-03-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informuję, że od początku marca Straż Miejska w Milanówku rozpoczęła już wiosenną kontrolę czystości posesji i będzie ją kontynuować w następnych miesiącach.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

do góry strony
Pytanie 05-03-2015, Damian S.
Witam,
Zwracam się z uprzejmym zapytaniem o plany utwardzenia ul. Stokrotki. Czy mieszkańcy ul. Stokrotki mogą liczyć na jej utwardzenie w stopniu umożliwiającym przejazd rowerem, przejazd wózkiem. Ul. Stokrotki jest bardzo wąska, nie ma jednolitego spadku. Od strony ul. Lakowej w połowie długoiści ulicy znajduje sie spadek terenu. W czasie ulew czy roztopów stoi tam woda. Ten fragment nigdy nie był utwardzany. Tworzą sie olbrzymie koleiny. Czy jako minimum mieszkańcy ulicy mogą liczyć na wyprofilowanie tego fragmentu ulicy ( 20 - 30 m) i uzupełnienie ubytków drogi? Z poważaniem Damian S.
Odpowiedź 13-03-2015

Szanowny Panie,
rozstrzygnęliśmy przetarg na bieżące utrzymanie dróg w ramach którego wykonywane będą prace utrzymaniowe na drogach. Po podpisaniu umowy rozpoczniemy prace w terenie, ulica Stokrotki została przewidziana do naprawy. Prace przewidujemy rozpocząć w II połowie marca.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM


 

do góry strony
Pytanie 02-03-2015, Karolina
Szanowna Pani Burmistrz, zwracam się do Pani z następującym pytaniem: Co miasto planuje zrobić w sprawie przerażającego stanu ulicy Łąkowej a konkretnie chodzi mi o część która nie jest pokryta asfaltem. Stan nawierzchni drogi prowadzącej do przystanku Wkd Brzózki jest poniżej wszelkiej krytyki, ogromne wyrwy, doły i tworzące się w nich błoto uniemożliwiają przejazd samochodem nawet z minimalną prędkością. Droga ostatni raz została niedbale wyrównana tuż przed wyborami samorządowymi 2014, efekt utrzymał się jedynie przez niecały miesiąc i tak jest po każdej próbie naprawy nawierzchni. Nie rozumiem dlaczego ulica nie została pokryta asfaltem w całości, a cześć mieszkańców musi przedzierać się do swoich posesji w ekstremalnych warunkach. Bardzo proszę o interwencję.
Odpowiedź 12-03-2015

Szanowna Pani,
planujemy w bieżącym roku wygospodarować środki na przebudowę ulicy Łąkowej. W chwili obecnej trwają wykupy gruntu pod odcinek od asfaltu do WKD Brzózki. Chcemy również w tym roku rozpocząć prace projektowe na odcinku od WKD Brzózki do granic miasta. Do czasu zabezpieczenia środków potrzebnych na sfinansowanie budowy  droga będzie poddana równaniu i uzupełnieniu ubytków kruszywem. Prace zostaną rozpoczęte od 12 tygodnia kalendarzowego br.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 27-02-2015, oldboy
Pani burmistrz - powiem tak (bez owijania w bawełnę);
w żadnym wypadku proszę nie ulegać naciskom w sprawie fajerwerków sylwestrowych. Nie brakuje u nas niestety prostactwa, którego przedstawiciele mają wszystko gdzieś. Ich egoizm graniczy z zagrożeniem dla życia ludzi i zwierząt. Na własne oczy widziałem ptaki padłe ze strachu min na skwerze Bienia w 2012 r.
Psy w okolicy dostają histerii a moi znajomi mieszkający w okolicy odpalania rac zamiast iść na spotkanie z mieszkańcami zostają ze zwierzętami domowymi aby je ustrzec przed paniką i stresem.
W ten sposób wiele osób jest wyłączonych od możliwości spotkania się na imprezie tylko z powodu prostacki nawyków naszych prostaczków.
Uważam za wielce wskazane aby w ogóle w Milanówku obowiązywał zakaz odpalania fajerwerków. Oczywiście Rada Miasta nie podejmie takiej uchwały bo wiemy jaki jest ich poziom i obyczaj. Ale może kiedyś w przyszłości?
Wielce wskazane wydaje mi się być wyjaśnienie czemu mają służyć Infomaty i w jakim zakresie będą przydatne mieszkańcom i nie tylko. No i fundusze bo jak słyszę i widzę nikt nie chce przeczytać informacji umieszczonych na obudowie wyjaśniającej tę kwestię. Jak to u nas zwykle niektórzy węszą przepraszam za kolokwializm "przekręt". Co prawda "każdy sądzi według siebie" ale to psuje atmosferę a wielu na tym właśnie zależy.
Odpowiedź 03-03-2015

Witam,
odnośnie fajerwerków to nie zamierzam zmieniać zdania, ale bardzo dziękuje za utwierdzenie mnie w tym przekonaniu.
Odnośnie infomatów tym bardziej dziękuję za zwrócenie uwagi. Przygotujemy "instrukcję obsługi" posługiwania się nimi, aby po włączeniu ich do sieci, każdy wiedział do czego służą. Kilka słów umieszczę również w Biuletynie.


 


Pozdrawiam serdecznie
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka


 


 

do góry strony
Pytanie 22-02-2015, Marcin Kaflik
Szanowna Pani Burmistrz,

Dziękujemy Pani Dyrektor ZSG nr 1 za odpowiedź z dnia 21.01.2015 w sprawie osoby przeprowadzającej dzieci na przejściu dla pieszych przez ul Nowowiejską.
Pytanie było jednak szersze i dotyczyło również sprawy odkładanej od kilku lat budowy sygnalizacji świetlnej na tym przejściu dla pieszych na którą przyznane były środki. Niestety na tą część pytania nie uzyskaliśmy odpowiedzi.
Informacja o ilosci dzieci 2-12 /dzień korzystających z opieki osoby przeprowadzającej jest w naszej opinii zdecydowanie zaniżona - żeby ocenić ile dzieci korzysta z tego skrzyżowania, należy sprawdzić ile dzieci z zespołu szkół nr 1 jest zameldowanych w obszarze ulic Łączna Okrzei Wysockiego Staszica Demboskiej - nawet uwzględniając dowożenie dzieci przez rodziców rano podane liczby są nieprawdopodobne. Zresztą Pan strażnik urzędował na skrzyżowaniu tylko w przez 2 godz dziennie, co nie rozwiązywało problemu dzieci wracających w innych godzinach. Skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne, miało na nim miejsce wiele kolizji, czy mamy czekać aż stanie się podobne nieszczęście jak w Grodzisku Mazowieckim na przejściu przez ul Orzeszkowej. Wtedy tam środki na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci znalazły się natychmiast, niestety za późno.
Odpowiedź 27-02-2015

Szanowny Panie,
Gmina zamierza podjąć działania zmierzające do poprawy przedmiotowego skrzyżowania. Rozważamy przebudowę skrzyżowania na rondo lub wyniesione skrzyżowanie. Zgodnie z informacją uzyskaną od Pani Dyrektor z obszaru ulic: Łączna, Okrzei, Wysockiego, Staszica, Dembowskiej uczęszcza 51 uczniów, którzy w większości są  dowożeni przez rodziców. Zatrudnienie tzw. Przeprowadzacza pozwoliło na oszacowanie ilości osób korzystających z przejścia, zatem budowę w tym rejonie świateł spowalniających dodatkowo ruch na ulicy Nowowiejskiej jest niezasadna. Stoimy zatem na stanowisku o przebudowie tego skrzyżowania na bezpieczne.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Katarzyna Wąsińska - Jano - Kierownik Referatu Oświaty

do góry strony
Pytanie 20-02-2015, SZYMEK G
czy mozna nagminnie łamac przepisy jak zdazyłem zauwazyc ze dwie panie z Osrodka Pomocy Spolecznej je lamia wjezdzajac pod moje auto z ulicy Krótkiej na Fiderkiewicza do OPS BRAMY JEST TO REJESTRACJA WGM I WPR UWAZAJA ZE SA BEZKARNI I WSZYSTKO IM WOLNO PROSZE O POMOC
Odpowiedź 25-02-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informuję, że Straż Miejska w Milanówku od dnia 24.02.2015 r. rozpoczęła kontrolę ul. Fiderkiewicza pod kątem przestrzegania przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. W razie stwierdzenia wykroczenia w każdym przypadku funkcjonariusze podejmują czynności służbowe i stosują przewidziane prawem sankcje wobec osób, dopuszczających się naruszeń.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

do góry strony
Pytanie 19-02-2015, kamil
SZanowna Pani burmisrrz mam pytanie czy mozna bylo by wprowadzic opłate za parkowanie samochodów na ulicy bo to juz jest totalne przegiecie moze to spowoduje ze bedzie mozna pojezdzic po Milanówku normalnie a nie po pijanemu raz w prawo raz w lewo itd
Odpowiedź 03-03-2015

Szanowny Panie,
Uchwałą Rady Miasta Milanówka w 2011 roku została określona strefa płatnego parkowania. Granice strefy, ulice oraz wysokości opłat zostały ściśle określone. Gmina nie zamierza w chwili obecnej poszerzać tej strefy. Jednocześnie chcemy poinformować, że poszukujemy terenu pod parkingi umożliwiające parkowanie osobom, które korzystają z połączeń PKP oraz WKD dojeżdżając do Warszawy.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Stępień - Zastępca Burmistrza Miasta


 

do góry strony
Pytanie 19-02-2015, beata m
Mam pytanie odnosnie lamania przepisów prawa jazdy pod prad pani z opieki społecznej wyjezdzajac z ulicy krótkiej w fiderkiewicza pod prad do bramy opieki w dniu 18 luty godz 8 rano lamiac przepisy czy mozna tak jezdzic bo juz łamanie to nagminne jest tam szkołla i przedszkole a ta pani juz kilka krotnie co zauwazyłam nie podam danych
i bardzo prosimy o dobre podejscie bo kierowcy wogóle nie przestrzegaja przepisów i co sie dziwic jak taka instytucja łamie zasady
Odpowiedź 25-02-2015

Szanowna Pani,
Zdarzenia o jakich Pani pisze istotnie miały miejsce. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i zobowiązujemy się do stosowania zasad ruchu drogowego.


 


 


 


Z poważaniem
up. Burmistra Miasta Milanówka
Elżbieta Ciesielska- Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Milanówku


 


 


 


Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informuję, że Straż Miejska w Milanówku od dnia 24.02.2015 r. rozpoczęła kontrolę ul. Fiderkiewicza pod kątem przestrzegania przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. W razie stwierdzenia wykroczenia w każdym przypadku funkcjonariusze podejmują czynności służbowe i stosują przewidziane prawem sankcje wobec osób, dopuszczających się naruszeń.


 


 


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku


 


 


 


 


 


 


  

do góry strony


Wersja do druku