Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 06-08-2017, Stefan Sochacki
Czy sygnalizacja świetlna zamontowana na wysokości Urzędu Miasta ma służyć do bezpiecznego przejścia przez jezdnię,czy do bezzasadnego zatrzymywania pojazdów jadących ul.Kościuszki?Nie jest problemem zamontować przycisk,którym pieszy będzie mógł uruchomić światło zielone,aby bezpiecznie przejść na drugą stronę.Każde takie nieuzasadnione zatrzymanie,skutkuje większym zużyciem materiałów eksploatacyjnych,a co za tym idzie,większym zanieczyszczeniem atmosfery. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.Uprzedzając; chciałbym zaznaczyć,że do spowalniania jazdy,służą znaki ograniczające prędkość.Myślę,że uda się Państwu usunąć w najbliższym czasie tą "niedogodność".Z poważaniem.Stefan Sochacki
Odpowiedź 24-08-2017

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że Kościuszki jest drogą powiatową o nr 1511 w związku z tym urządzenia zlokalizowane przy tej ulicy nie są zarządzane przez Gminę Milanówek. Zatem wszelkie uwagi na temat funkcjonowania wskazywanej przez Pana sygnalizacji należy kierować do Powiatowego Zarządu Dróg w Grodzisku Maz..


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 06-08-2017, Stanisław Paćko
Kiedy władze miasta mogą zakończyć pijackie spotkania pod muralem Witaczków powielające się prawie codziennie po godz. 22 i trwające do 1 -2 w nocy zakończone przeważnie wezwaniem policji ponieważ straż miejska będąca prawie po sąsiedzku niczego nie słyszy. Najbardziej na tym cierpią miszkańcy domu Piłsudskiego 33 a do tego dochodzi nocne pompowanie wody na ul.Waszawskiej i prace remontowe na peronie.
Odpowiedź 07-08-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie z dnia 06.08.2017 r., informuję, że funkcjonariusze Straży Miejskiej systematycznie i konsekwentnie podejmują czynności służbowe w stosunku do osób spożywających alkohol, zakłócających ład, porządek oraz spoczynek nocny. Ponadto  nadmieniam, że wskazana przez Pana lokalizacja została objęta dodatkowymi patrolami i otrzymała miano „miejsca szczególnie zagrożonego”. Podkreślam, że dzięki wsparciu  i informacjom uzyskanym od operatorów monitoringu wizyjnego miasta ściganie sprawców wykroczeń jest skuteczne.
Informuję również że przypadki zakłócania  ładu, porządku i spoczynku nocnego oraz wszelkie inne nieprawidłowości może Pan zgłaszać bezpośrednio do dyżurnego Straży Miejskiej pod całodobowym nr tel. 986 lub 22 724 80 45.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Stępień - Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka
 


 

do góry strony
Pytanie 05-08-2017, Mama przedszkolaka
Dzień Dobry
Zwracam sie z pytaniem dotyczącym kwesti profilaktycznych badań dzieci w wieku przedszkolnym, jakie miało miejsce bodajże w kwietniu tego roku, przy przedszkolu nr 1w Milanówku polegało na usg jamy brzusznej.
Czy bania bedą przeprowadzane co roku?
Bo moim zdaniem sa bardzo przydatne gdyż zdrowie naszych dzieci jest dla nas najcenniejsze, a z tego co sie orientuje profilaktycznie powinny być wykonywane co roku czy nie można by wprowadzić takich badań w życie naszych przedszkolaków ?
Odpowiedź 08-08-2017

Szanowna Pani,
Kolejna akcja z badaniami usg dla najmłodszych mieszkańców Milanówka będzie przeprowadzona w Milanówku 2 i 3 września 2017r. Docierają do nas pozytywne opinie rodziców i dlatego będziemy starali się o kontynuować tą akcję w następnych latach.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Katarzyna Wąsińska-Jano - Kierownik Referatu Oświaty

do góry strony
Pytanie 10-07-2017, Paweł Chadryś
Dzień dobry,

Chciałbym się odnieść do wątku remontu ul. Brwinowskiej.

1) dobrą praktyką w naszej gminie są konsultacje społeczne w sprawie modernizacji ulic. Czy takie miały miejsce w sprawie tej modernizacji, jeśli nie to kiedy się odbędą ?

2) jeśli zmiany na skrzyżowaniu DW 719 są niemożliwe to zwiększenie ruchu na ul. Brwinowskiej doprowadzi do większej ilości niebezpiecznych sytuacji. Czy zatem rozważany jest wariant remontu Brwinowskiej, ale również remont ul. Turczynek. i takie poprowadzenie ruchu w kierunku DW719 ( mniej niebezpieczne skrzyżowanie z DW719 bo bez łuku, DW 719 jest tez szersze w tym miejscu )

3) czy w projekcie remontu ul. Brwinowskiej są przewidziane progi zwalniające ?

4) kiedy zapadnie decyzja o finansowaniu tej inwestycji ?

Z poważaniem,
Paweł Chadryś
Odpowiedź 03-10-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie z dnia 10.07.2017 roku uprzejmie informuję, że przebudowa ulicy Brwinowskiej zgodnie z Wieloletnim Planem Finansowym przewidziana jest na rok 2019. Na chwilę obecną nie przewidujemy organizowania konsultacji społecznych. Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 719 z ulicą Brwinowską nie wchodzi w skład opracowania projektu przebudowy ulicy Brwinowskiej. Monitowaliśmy do zarządcy drogi nr 719, czyli do Mazowieckiego Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW), w sprawie przebudowy skrzyżowania. Otrzymaliśmy odpowiedź, iż na chwilę obecną MZDW jest zaangażowane finansowo w inne projekty i nie jest w stanie wygospodarować dodatkowej kwoty środków na modernizację przedmiotowego skrzyżowania.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Dorota Niedzielska
Inspektor ds. transportu i utrzymania infrastruktury drogowej
Referat Technicznej Obsługi Miasta

do góry strony
Pytanie 03-07-2017, Halina
Szanowna Pani Burmistrz,

czy w jakikolwiek sposób zamierzacie Państwo usprawnić połączenie komunikacyjne pomiędzy Milanówkiem a przedszkolem kacperek przy ul. Brwinowskiej. Przedszkole to stało się drugim publicznym przedszolem w naszej gminie a niestety dotarcie do niego z dzieckiem w sposób inny niż samochodem to istny koszmar. Brak jest przejścia dla pieszych w bezpośrednim sąsiedzwie przedszkola, brak chodnika, brak ścieżki rowerowej. Czy Pani albo Pani urzędnicy próbowali kiedykolwiek dostać się tam z 3-5 letnim dzieckiem pieszo? Czy zakładacie Państwo, że wszyscy rodzice mają samochody. Proszę tylko nie pisać o kursującym tam autobusie - bo dla osób, które mieszkają kilka kilometrów od Bieronki to żadne rozwiązanie.
Odpowiedź 14-07-2017

Szanowna Pani,
Gmina podjęła działania  w zakresie usprawnienia połączenia komunikacyjnego do Europejskiego Publicznego Przedszkola Kasperek przy ul. Brwinowskiej. Obecnie trwają pracę nad dokumentacją projektową budowy trasy rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 719 od rejonu skrzyżowania z ulicą Grudowską w kierunku wschodnim do granic miasta z odgałęzieniem wzdłuż ulicy Brwinowskiej. Realizacja tej inwestycji jest uzależniona od możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Do czasu jej realizacji zapewnimy Państwu połączenie autobusowe.  Trasa autobusu zostanie w miarę możliwości dostosowana do potrzeb rodziców, które będą Państwo mogli zgłosić na spotkaniu organizacyjnym
w przedszkolu.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Katarzyna Wąsińska-Jano - Kierownik Referatu Oświaty

do góry strony
Pytanie 24-06-2017, Andrzej Wasilewski
Zamiast pytania kieruje apel do zarzadu miasta.

Prosze o nieuzywnie megafonow w celach reklamowo-informacyjnych na terenie targowiska miejskiego. Ruch samochodowy stal sie wystarczjaco uciazliwy, a dodatkowa inwazja halasu z glosnikow czyni najblizsza okolice targowiska nienadajaca sie do cywilizowanego odpoczynku.

Uruchamianie glosonikow w sobote co 20min narusza razaco czystosc przestrzeni publicznej, do ktorej mam prawo konstytucyjne i za ktorego ochrone place miastu podatkami.
Odpowiedź 14-07-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana apel dotyczący korzystania z nagłośnienia na terenie targowiska informuję, że celem tego przedsięwzięcia jest lepsze i skuteczniejsze dotarcie do mieszkańców z ważnymi i przydatnymi komunikatami. Ze względu na fakt, iż w ostatnim latach dźwięk z dotychczasowych głośników stał się niezrozumiały i trudny w odbiorze Urząd Miasta podjął decyzję o wymianie wyeksploatowanego nagłośnienia. Nowe nagłośnienie, poprzez znaczącą poprawę jakości dźwięku, spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno kupujących, jaki i sprzedających na targowisku miejskim. Nadmieniam jednocześnie, że instalacja nowego nagłośnienia została zaprojektowana w taki sposób, aby ograniczyć jej uciążliwość dla najbliższego otoczenia i jest stale kontrolowana przez administratora targowiska.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Pałuba - p.o. Dyrektora ZGKiM

do góry strony
Pytanie 18-06-2017, adam mlynarczyk
CO BASENEM DALEI
Odpowiedź 27-06-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie dotyczące basenu informuję, że ze względu na zły stan techniczny niecki basenu oraz wszystkich urządzeń infrastruktury obsługujących kąpielisko nie będzie możliwe jego użytkowanie. Jednocześnie informuję, że teren jest publicznie dostępny bez konieczności dokonywania opłat za wstęp. Planowane są liczne atrakcje m.in.: letnia scena, strefa relaksu, plaża, boiska sportowe, namiot aktywności, a także realizowane będą liczne inicjatywy Milanowskiego Centrum Kultury.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Pałuba - p.o. Dyrektora ZGKiM


do góry strony
Pytanie 12-06-2017, Nowak karol
Szanowna pani burmistrz mam prożbe zeby Policja lub straż miejska patrolowała Turczynek 2 i 1 ponieważ. Koło 21:00 i 22:00 tukom i pijom ankochol tukom butelki i jest za głośno
Też tu mieszkaiom dzieci. Som awantury i ksyki nawet wyspać się nie da do pracy idę i ludzie. Ruwnież
Szanowna pani burmistrz proszę o pomóc. Nam mieszkańców. Prośimy tak dziwię się czy dziennie mamy tego dosyć Prośimy z całego sercza o pomóc tu som nawet dzieci nie mogojpfm spać Dziękuję.
Odpowiedź 21-06-2017

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na wiadomość z dnia 12.06.2017 r., informuję, że Straż Miejska objęła szczególnym nadzorem wskazane przez Pana lokalizacje. Miejsca te zostały objęte dodatkowymi kontrolami i oznaczone jako „szczególnie zagrożone”.  Funkcjonariusze SM zostali zobligowani do konsekwentnych i stanowczych działań w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości lub naruszeń prawa.
Ponadto informuję, że wszystkie zgłoszenia może Pan bezzwłocznie przekazać dyżurnemu Straży Miejskiej pod całodobowym nr tel. 986 lub 22 724 80 45.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

do góry strony
Pytanie 27-05-2017, kreska
Witam - mieszkam na "Jedwabniku" - mam nadzieję, że w czasie koncertu, który ma się obyć 3 czerwca i po jego zakończeniu pani Burmistrz zapewni spokój na naszym osiedlu? Proponuję sprawdzić interwencje Policji po Dniu sportu. My też mamy prawo do ciszy i spokoju. A następne imprezy proponuję urządzać na dziedzińcu Urzędu Miasta w godzinach pracy Pani Burmistrz.
Odpowiedź 31-05-2017

Szanowna Pani,
Każde z organizowanych wydarzeń kulturalnych w Milanówku opiera się na współpracy z organami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo w naszym mieście. Organy te są informowane o charakterze imprezy każdorazowo. Jesteśmy przekonani, że i przy okazji nadchodzącego wydarzenia zwrócą szczególną uwagę na okolicę.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aneta Majak - Dyrektor MCKdo góry strony
Pytanie 22-05-2017, Anna Wiśniewska
Dzień dobry,
Proszę o zwrócenie uwagi na" ławeczki" na ulicy Przeskok, odbywają się tam regularne imprezy kończące się nie rzadko po północy,
Telefony na Straż Miejską nie przynoszą większych skutków, mieszkamy w takiej samej odległości od ławeczek co siedziba Straży, niestety straż ma wyjątkowe szczelne okna. Pan twierdzi, iż musi czekać na zgłoszenie żeby zareagować.
Myślę, iż wycięcie tych niezbyt urodziwych krzaków lub założenie monitoringu w tym miejscu załatwiłoby sprawę, zieleń w tym miejscu służy jedynie za toaletę dla imprezowiczów.
Odpowiedź 09-06-2017

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na pytanie z dnia 23.05.2017 r., informuję, że Straż Miejska objęła szczególnym nadzorem „ławeczki” na ul. Przeskok. Nadmieniam, że powyższe miejsce zostało określone mianem „miejsca zagrożonego”, co skutkuje wielokrotnymi i systematycznymi kontrolami w godzinach wieczornych i nocnych przez patrole SM. Funkcjonariusze zostali zobligowani do stanowczych i konsekwentnych działań w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.
Ponadto informuję, że Referat Ochrony Środowiska wziął pod uwagę Pani sugestie i po uzyskaniu ewentualnej zgody  konserwatora rozważy możliwość zmiany roślinności na inną.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

do góry strony


Wersja do druku