Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 16-01-2017, Zuzanna
W dniu 13 stycznia odsnieżany był parking przy cmentarzu. Operator spychacza jadąc po chodniku zepchnął cały śnieg na jedną wielką hałdę przed niezamieszkaną posesją, przez co nie ma szans na przejście chodnikiem (a tym bardziej na przejazd z wózkiem) (tutaj zamieszczam zdjęcie https://images84.fotosik.pl/293/b6c3cc2b3ff04ae4med.jpg ). Nie rozumiem logiki, jaką kierował się wasz pracownik. Przecież mógł zepchąć śnieg za chodnik, albo nawet nie odśnieżać chodnika - śnieg udeptano by i można by przejechać wózkiem. Prosiłabym zatem na przyszłość o zlecanie takich zadań osobom przeszkolonym i nie utrudnianie życia mieszkańcom.
Odpowiedź 01-02-2017

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuj, że zalegający na chodniku śnieg został sprzątnięty. Wykonawcy zwróciliśmy uwagę na sposób i zasady odśnieżania, dołożymy wszelkich starań aby podobna sytuacja nie powtórzyła się.  


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - Kierownik Referatu OŚZ

do góry strony
Pytanie 12-01-2017, Mieszkańec
Czy Pani Burmistrz weźmie wreszcie do galopu Straż miejską i służby komunalne w zakresie odśnieżania i pilnowania odśnieżania chodników przez właścicieli posesji?
Jak się biedne "lenie" ze Straży nie wyrabiają, to może jakieś pełnomocnictwo do wezwania BORu n pomoc?
A tak w ogóle to przez ponad 1 rok chodząc odzienie do pracy NIE widziałem nawet jednego patrolu SM.
Jak to jest, że policja municypalna w NY, bobbies w UK czy polcaje w Niemczech POTRAFIĄ patrolować ulice, a nasza SM tylko zbiera mandaty i siedzieć w krzakach w samochodach?
Odpowiedź 24-01-2017

W odpowiedzi na wiadomość z 12.01.2017 r., informuję, że funkcjonariusze Straży Miejskiej w trakcie  codziennego patrolu miasta  systematycznie kontrolują jezdnię i chodniki pod kontem oblodzenia i zalegającego śniegu. Wszystkie nieprawidłowości są na bieżąco przekazywane do firmy, która zajmuje się odśnieżaniem miasta. W przypadkach kiedy chodnik bezpośrednio przylega do posesji właściciel jest zobligowany przez strażników do jego odśnieżenia.


Nadmieniam, że Straż Miejska pracuje 7 dni w tygodniu 24 godz. na dobę, a wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać pod numerem tel. 986 , 22 724 80 45 lub bezpośrednio u dyżurnego w siedzibie Straży Miejskiej ul. Warszawska 32.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński
Komendant Straży Miejskiej
w Milanówku

do góry strony
Pytanie 01-01-2017, Grażyna Medyńska
Chciałabym znać terminy odbioru odpadów z posesji w roku 2017r. Kiedy zostanie to podane na stronie miasta ?
Odpowiedź 02-01-2017

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że harmonogram odbioru odpadów na rok 2017 jest zamieszczony na stronie miasta, poniżej podaję link: http://www.milanowek.pl/pliki/1477/harmonogram_odpady_2017.pdf


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak – kierownik referatu ochrony środowiska i gospodarki zielenią

do góry strony
Pytanie 11-12-2016, zbigniew Nowak
Kiedy pani jako burmistrz Milanówka poprawi chodnik na odcinku od Kościuszki do cmentarza TZN.UL.PODGÓRNA.
Odpowiedź 20-12-2016

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pana pytanie o termin remontu nawierzchni chodnika w ul. Podgórnej na odc. od ul. Kościuszki do ul. Wojska Polskiego uprzejmie informuję, że w chwili obecnej nie planuje się kompleksowej modernizacji tego ciągu. Pragnę jednocześnie zapewnić, że stan nawierzchni wszystkich chodników wzdłuż ulic gminnych w Milanówku jest monitorowany na bieżąco – w przypadku stwierdzenia potencjalnie niebezpiecznych miejsc zlecane są doraźne napray w określonych miejscach w ramach remontów cząstkowych. Jednocześnie, uprzejmie informuję, że w sytuacji uwolnienia się oszczędności po rozstrzygnięciu zaplanowanych postępowań o udzielenie zamówień publicznych w roku 2017 zostanie rozważona możliwość wykonania remontu chodnika na całej długości wspominanego przez Pana odcinka ul. Podgórnej.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 29-11-2016, Marian
Witam
Proszę o zainteresowanie się pojazdami parkującymi w sobotę w godz. 9 - 13, na chodniku na przeciw targowiska wzdłuż ul. Piłsudskiego. Nagminnie można spotkać tam ok. 5-8 zaparkowanych samochodów (najczęściej są to duże SUV-wy) które zostawiają niewiele miejsca na przejście dla pieszych nie mówiąc już o osobach z wózkiem. Ile tamtędy przechodzę w sobotę to sytuacja się powtarza a ostatni wręcz nasila. Widać że straż miejska nie radzi sobie z tym problemem.
Odpowiedź 14-12-2016

Szanowny Panie,
Dziękuję za zwrócenie uwagi na pojawiający się problem, pragnę zapewnić, że Straż Miejska podejmie czynności zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska.  Każdorazowo patrol zadysponowany w rejon targowiska miejskiego na odprawie służbowej jest zapoznawany ze swoimi zadaniami.  Ponadto przypomniałem funkcjonariuszom o bezwzględnym obowiązku czuwania nad porządkiem i kontrolowaniu ruchu drogowego w ustawowym zakresie. Funkcjonariusze zostali zobligowani do stosowania przewidzianych prawem sankcji wobec kierowców, którzy nieprawidłowo parkują swoje pojazdy.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku


 


 


 


 


 

do góry strony
Pytanie 28-11-2016, Remigio
Zwracam się z gorącą prośbą do Pani Burmistrz o pomoc- interwencje w wymianie 1 żarówki oświetlenia ulicy Kraszewskiego ( pierwsza latarnia od ul.Polnółnocnej
Zwracałem się bezpośrednio do wydziału technicznego miasta pod adres mailowy
tom@milanowek.pl
ale niestety zignorowanie moja prośbę.
Pozdrawiam serdecznie
Panią Burmistrz :)
Odpowiedź 29-11-2016

Szanowny Panie,
Awaria został zgłoszona konserwatorowi – w ciągu najbliższych 48h zostanie usunięta.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 14-11-2016, Dorota Bąkowska
Szanowni Pastwo,
bardzo dziękuję za "wygładzenie" bardzo głębokich dziur na ulicy Wiatracznej na małym odcinku pomiędzy ulicą Nadarzyńska a torami kolejowymi. Ulica potrzebuje ciągłych napraw po każdym deszczu (można by robić to częściej, gdyż głównie cały rok jeżdzimy po dołach). Zlecenie na wygładzanie dołów dostaje firma, która ma za zadanie wykonanie tego tak, by mieszkańcy widzieli wkład pracy, jakość usług i kontretny rezultat. Tymczasem usługa wykonana jest tak, że efekt jest bardzo mizerny i prawie go nie widać. Dalej są dziury i wygląda to tak, jakby nikt nic nie robił. Czy ktoś odbiera pracę, sprawdza jakość, by mieć pewność, że płacimy za dobrze wykonaną pracę ?Może to robić Straż Miejska, która dysponuje samochodami. Teraz wygląda to tak, jakby pieniądze były żle użyte.
Odpowiedź 21-11-2016

Szanowna Pani,
Odpowiadając na Pani wiadomość dotyczącą stanu ul. Wiatracznej pragnę zwrócić uwagę, że w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi prace związane z bieżącym utrzymaniem drogi były okresowo niemożliwe. Po kilku dniach bezdeszczowej pogody pojawiła się możliwość wykonania robót naprawczych, jednak ze względu na nawodnienie drogi prace mogły zostać wykonane w ograniczonym zakresie, który nie gwarantował długiego okresu trwałości. Niemniej ze względu na wysoki stopień degradacji wspomnianego odcinka i brak możliwości przewidzenia warunków pogodowych w dalszym okresie, polecono Wykonawcy przystąpienie do robót.
Pragnę ponadto zapewnić, że w miarę możliwości czasowych i sprzyjających warunków atmosferycznych planuje się przeprowadzić kolejne roboty naprawcze na przedmiotowym odcinku ul. Wiatracznej.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 07-11-2016, remigio
Witam
Prosze o informację na kiedy jest przewidziany(miesiac 2017 roku) remont,u utwardzenie nawierzchni ulicy Północnej ?
Odpowiedź 08-11-2016

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pana pytanie o dokładny termin realizacji prac związanych z przebudową ul. Północnej uprzejmie informuję, że zgodnie z zapisami aktualnie obowiązującej Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Milanówka na lata 2016-2024 wspomniana inwestycja jest przewidziana do realizacji w roku 2017. Dokładny termin realizacji jeszcze nie został ustalony, natomiast przewiduje się, że rozstrzygnięcie przetargu na wspomniane zadanie powinno nastąpić w I kwartale przyszłego roku. Prace nie powinny trwać dłużej niż 3-4 miesiące - będziemy dokładać starań, aby prace przeprowadzić jeszcze w pierwszej połowie roku.


 


 


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 10-10-2016, Paweł
Dzień Dobry

Zwracam uwagę na parkujące auta ( wzdłuż ekranów PKP ) na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej ze Smoleńskiego , w tym miejscu żadne auto nie ma prawa parkować w odległości około 10 m .
Widoczność wjazd - wyjazd jest w tym miejscu ograniczona na dodatek skrzyżowanie jest na łuku drogi więc bezpieczeństwo jest minimalne.
Proszę aby służby do tego uprawnione zrobiły porządek , zwracałem się już 2 razy do SM lecz aktywności żadnej nie zauważyłem .

Dziękuję i życzę miłego dnia
Odpowiedź 26-10-2016

Szanowny Panie,
Dziękuję za zwrócenie uwagi na tak istotny problem. Pragnę zapewnić, że Straż Miejska dołoży wszelkich starań, aby wyeliminować to zjawisko.
Na odprawach służbowych przypomniałem funkcjonariuszom o bezwzględnym obowiązku czuwania nad porządkiem i kontrolowaniu ruchu drogowego w ustawowym zakresie. Funkcjonariusze zostali zobligowani do stosowania przewidzianych prawem sankcji wobec kierowców, którzy nieprawidłowo parkują swoje pojazdy.
Ponadto od dnia 12.10.2016 funkcjonariusze mają zleconą codzienną kontrolę ul. Warszawska/ ul. Smoleńskiego pod kątem przestrzegania przez kierowców ustawy p.r.d., ujęte jest to w codziennych zadaniach do służby.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

do góry strony
Pytanie 07-10-2016, Robert Czerniakowski
Szanowna Pani Burmistrz,

Zwracam się z prośbą o interwencję w następującej sprawie : w centrum miasta na zapleczu sklepu Społem/ Ul. Krakowska 11A (też niedaleko piekarni, sklepu rybnego Bosman) REGULARNIE, tj. codziennie w godzinach popołudniowych i często nocnych zbiera się grupa tej samej młodzieży (picie alkoholu- tym rowerzyści, papierosy,zaśmiecanie i zakłócanie ciszy; też ta sama grupa specjalizuje się w malowaniu ścian/grafiti).

W ciągu dnia, z kolei, w czasie długiej przerwy lekcyjnej i po zajęciach szkolnych zbierają się hordy uczniów z LO z ul. Piasta (papierosy, czasami pojedyncze przypadki picia alkoholu/piwa).Czy możliwy jest np. regularny, nawet czasowy patrol?

Telefony zgłoszeniowe do Straży Miejskiej o prośbę o na przestrzeni np. ostatniego były bardzo częste (interwencje wieczorne)- interwencje faktycznie były podejmowane każdorazowo przez SM; niestety skuteczność jest mała jako, że proceder trwa dalej i są to codziennie te same postacie - wątpliwość jest następująca: czy liczne zgłoszenia skutkują mandatami po pojawieniu się patrolu, czy jedynie mają raczej charakter odstraszający, powodując rozejście się grupy bez żadnych konsekwencji prawnych/mandatowych. Są to w 90% te same osoby i myślę,że znane funkcjonariuszom podejmującym interwencję. Wśród pijących alkohol są również niestety osoby nieletnie i czasem rowerzyści. Czy np. wnioski do np. sądu (Wydział rodzinny/karny/kurator rodzinny) nie były by drogą do znacznego ograniczenia procederu? Lub czynne włączenie się patroli policji, mającej większe uprawnienia (zgłoszenie na policje skutkuje przekazaniem dalej sprawy do SM, SM twierdzi, że takich miejsc jest więcej itd) ?.

Jako mieszkaniec działający w pojedynkę nie mam tu szans na udrożnienie tej sprawy, zatem zwracam się do Pani Burmistrz z ogromną prośba o interwencje u kierownictwa SM/Policji oraz dyrekcji LO, ul. Piasta 4 .

z poważaniem,
Robert Czerniakowski
ul. Krakowska 11A/9
Odpowiedź 28-10-2016

Szanowny Panie
W odpowiedzi na Pana zgłoszenie, pragnę zapewnić, że funkcjonariusze Straży Miejskiej od 24.08.2016 r.  zintensyfikowali działania we wskazanym przez Pana rejonie, kontrole mają zlecane w codziennej odprawie do służby. Na miejscu strażnicy stosują sankcje przewidziane prawem.
Rzeczywiście zasadne byłoby zaplanowanie działań wspólnych z funkcjonariuszami Policji, a takie działania miałyby na celu przeciwdziałanie i ujawnianie zjawisk o dużym stopniu uciążliwości społecznej. W tej kwestii niezwłocznie zwrócę się bezpośrednio do Komendanta Komisariatu Policji w Milanówku.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński
Komendant Straży Miejskiej

do góry strony


Wersja do druku