Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 13-02-2010, Antek
Fajnie by było gdyby straż miejska zwróciła uwagę na ogromne nawisy śnieżne i lodowe na blokach osiedli jedwabnik i królewska. Nawisy takie mogą powodować ogromne niebezpieczeństwo dla osób przechodzących w pobliżu. Mimo wielokrotnych próśb kierowanych do administracji nikt z tym nic nie robi. Ponadto nikt także nie czyści dachów budynków ze śniegu, co wydaje się przy takich opadach dość niebezpieczne.Pozdrawiam i liczę na reakcjęAntek
Odpowiedź 18-02-2010

Szanowny Panie,
W odpowiedzi  e-maila z dnia 13.02.2010 r.  i zawarte w nim spostrzeżenia dot. zagrożenia     z powodu nawisów śnieżnych i lodowych zwisających z bloków  mieszkalnych na osiedlach mieszkalnych “Królewska” i “Jedwabnik”  uprzejmie informuję, że w dniu 15.02.2010 r. informacje o przedstawionym przez Pana problemie zostały przekazane pracownikom Administracji  Osiedla Milanówek Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, skąd uzyskałem zapewnienie, że zwisające sople mogące zagrażać przechodniom będą usuwane systematycznie, a dla usprawnienia podejmowanych w tym względzie działań lokatorzy osiedla zostaną zobowiązani do usuwania sopli zwisających z parapetów ich mieszkań.

 
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta

do góry strony
Pytanie 12-02-2010, Dariusz
Szanowny Panie Burmistrzu chciałem poruszyć temat odśnieżania części Milanówka od strony WKD. Mianowicie ta część miasta jest w ogóle nieodśnieżana za wyjątkiem ulicy Makowej przy, której mieszka Pański podwładny. Codziennie wracam do domu późnym wieczorem ulicą Grudowską i Miłą i żadna inna ulica poza Makową nie jest odśnieżona przez co brnie się w śniegu sięgającym do połowy łydki. Mam nadzieję, że zajmie się Pan tą sprawą gdyż wszyscy mieszkańcy mają już dość kolesiowskiego odśnieżania ulic. Proszę wziąć pod uwagę to, że w tej części miasta mieszkają w większości osoby starsze.Ponadto proszę o interwencje u naszej szanownej Straży Miejskiej, która poza siedzeniem w swojej siedzibie nie raczy ruszyć się w teren i sprawdzić w jakim stanie są chodniki przyległe do ulic Królewskiej i Grudowskiej. Patrząc na zachowanie Strażników i efektywność ich pracy śmiem twierdzić, że są instytucją zbędną gdyż pożytku z nich nie ma żadnego. Skoro widząc grupkę chłopaczków pijących piwo przy ich siedzibie nie interweniują i odwracają się w drugą stronę tzn. że nie nadają się do pracy w takim charakterze.Z poważaniem Mieszkaniec
Odpowiedź 18-02-2010

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila informuję, że wszystkie ulice w mieście sukcesywnie są odśnieżane.
Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość, zima zaatakowała w całej Polsce centralnej i dokładam wszelkich starań aby mieszkańcy Milanówka mogli bezpiecznie poruszać się po naszym mieście.  Jednak ciągły opad utrudnia osiągnięcie zadowalającego efektu w krótkim czasie. 
Ponadto informuję, że pilnowanie odśnieżania chodników przylegających do posesji nie jest jedynym obowiązkiem Funkcjonariuszy Straży Miejskiej i zapewniam Pana, że w miarę możliwości Strażnicy interweniują w sprawie nieodśnieżonych chodników,  często interwencja kończy się nałożeniem mandatu. 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta

do góry strony
Pytanie 07-02-2010, Krzysztof Bukowski
Szanowny Panie BurmistrzuZ zainteresowaniem przeczytałem na stronie miasta tekst » Za złamaną nogę odpowiada właściciel posesji!Szczególnie interesujący jest ostatni akapit: " Właściciele posesji muszą również zadbać o to, aby wskutek gromadzenia się na dachu śniegu czy powstawania sopli nikomu nie stała się krzywda. W przeciwnym wypadku właściciel ponosi odpowiedzialność nie tylko cywilną ale i karną." Dlatego pytam - kto jest odpowiedzialny za utrzymanie bezpieczeństwa na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury? Dzisiaj (niedziela 7.02) w ośrodku odbywał się bal karnawałowy dla dzieci, podczas gdy sople zwisające z dachu MOK od strony wiaduktu mają na oko ponad metr długości. Samochody rodziców parkują niemalże pod tymi soplami, nie sposób nie przechodzić pod nimi.Bardzo proszę o pilną interwencję, zanim dojdzie do tragedii. Z poważaniem Krzysztof Bukowski
Odpowiedź 10-02-2010

Szanowny Panie,
Milanowskie Centrum Kultury nie posiada podnośnika, który jest niezbędny do usunięcia sopli na wysokości. Został on zamówiony przed imprezami weekendowymi, podobnie jak sprzęt niezbędny do odśnieżenia placu, żeby umożliwić Państwu parkowanie z boku i z tyłu budynku. Plac został odśnieżony w sobotę (tuż przed imprezą, aby uniknąć świeżych opadów), podnośnik udostępniono MCK niestety dopiero w poniedziałek. Na dzień dzisiejszy sople już nie znajdują się na budynku. Dziękuję za troskę i cieszę się, że korzysta Pan z oferty Centrum Kultury.

Z poważąniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 03-02-2010, BARBARA
Bardzo proszę o spowodowanie kilkudniowej kontroli ruchu na skrzyżowaniu ulic Królewskiej i Grudowskiej. Kierowcy zwłaszcza kierujący tirami nie respektują czerwonego światła i nagminnie z dużą predkością przejeżdżają skrzyżowanie na czerwonym świetle. Przez przejście przechodzą na tym skrzyżowaniu dzieci idące do szkoły. Niedopuszczalne jest takie zachowanie kierowców. Podkreślam, że takie postępowanie jest nagminne i nie są to pojedyncze przypadki.Bardzo proszę o interwencję. z poważaniem Barbara Łomako
Odpowiedź 04-02-2010

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na pismo w sprawie zagrożenia uczestników ruchu drogowego korzystających ze  skrzyżowania ulic Królewskiej i Grudowskiej w Milanówku powodowanego przez kierujących pojazdami przejeżdżających przez to skrzyżowanie a nieprzestrzegających znaków sygnalizacji świetlnej pragnę poinformować, iż z poruszonym przez Panią problemem zapoznałem Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz. oraz Komendanta Komisariatu Policji w Milanówku.  Jednocześnie zwróciłem się do nich z pisemną prośbą o skierowanie w ten rejon Milanówka patroli, których zadaniem będzie  sprawdzenie przedstawionego  problemu oraz podjęcie stosownych kroków prawnych wobec kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.
Poleciłem  tez Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku, by do działań podejmowanych przez funkcjonariuszy policji skierował również  strażników miejskich  w ramach pełnionych wspólnie z nimi  patroli prewencyjnych.
Pragnę jednocześnie złożyć Pani podziękowanie za zainteresowanie codziennymi problemami naszego miasta.
 


 Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 30-01-2010, miro
Szanowny Panie Burmistrzu, moje pytanie troszkę w temacie śniegu troszkę w sprawie Straży Miejskiej... Czy ktoś kontroluje skuteczność działania tej służby? Po pierwszych opadach śniegu zgłosiłem fakt nieodśnieżania chodnika na ul. Ludnej (przy niezamieszkanych posesjach na końcu od strony Chrzanowa), dyżurny niechętnie przyjął moje zgłoszenie (bo:"posesje niezamieszkane i bedzie trzeba ustalić właściciela"). Minęło kilka tygodni i nadal na chodniku zalega 40cm sniegu...Nadmieniam, że ustalenie właścicieli chyba nie było by trudne, bo na jednej z tych pozycji trwa budowa i wisi tablica informacyjna, a na drugiej stoi tablica "sprzedam" z numerem kontaktowym... z tego wnioskuję że poprostu mije zgłoszenie "zaginęło".
Odpowiedź 02-02-2010

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pismo uprzejmie  informuję, że władze samorządowe Milanówka w okresie zimowym na bieżąco  podejmują działania mające na celu zapewnienie tak  pieszym  jak  i zmotoryzowanym mieszkańcom w miarę bezpieczne poruszanie się po naszym mieście, a bezpośrednim monitorowaniem stanu ulic i chodników zajmują się: Referat Ochrony Środowiska   i Gospodarki Zielenią Urzędu Miasta oraz Straż Miejska.
Pragnę poinformować Pana, że przy ulicy Ludnej chodnik dla pieszych usytuowany jest przy posesjach o nieparzystej numeracji, a ponieważ dotychczasowe działania Straży Miejskiej  wobec właścicieli 6 działek położonych pomiędzy posesjami od  nr 77 do 91a  i obligujące ich do odśnieżenia chodnika przy swych posesjach  okazały się nieskuteczne poleciłem Kierownikowi Referatu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią niezwłoczne, zastępcze wykonanie tych prac.  Jednocześnie zobowiązałem Komendanta Straży Miejskiej do wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec tych właścicieli posesji, którzy nie wywiązali się z obowiązku odśnieżania chodników.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-01-2010, anna
Witam, piszę do Pana Burmistrza nie oczekując odpowiedzi. Skoro Pan zaprasza do mailowej formy kontaktu, więc korzystam. Chcę tylko wyrazić swoje głębokie rozczarowanie.. Otóż złożył Pan publiczne zobowiązanie w sprawie "udrożnienia szlaków komunikacyjnych" w Milanówku. Podobno nawet jest dodatkowa firma, która miała usprawnić wywóz śniegu... No cóż...wypada mi stwierdzić, że obietnice okazały się bez pokrycia. Panie Burmmistrzu, jeśli zadawalał Pana stan jezdni, to może zechce pan uświadomić sobie, że w naszym miasteczku są też piesi, a znaczna część mieszkańców to ludzie starsi, niestety często znidołężniali.Może gdyby Pan skorzystał z zaproszenia do przejścia się ulicami, choćby tzw, centrum, to może zrozumiałby Pan z czym mamy problem. Argument, że jest zima, nie przemawia, bo to każdy wie i nie o śnieg i mróz chodzi, a o odpowiedzialność tych, którzy mają obowiązek dbać o mieszkańców. Zapowiadane opady śniegi przykrywają zlodowaciałe podłoże. Kto zapłaci tym, którzy doznają obrażeń ciała? Władza to nie tylko przywilej, ale też zobowiązanie.
Odpowiedź 29-01-2010

Szanowna Pani Anno,
W odpowiedzi na Pani e-maila uprzejmie informuję, że staram się zawsze odpowiadać na pytania Mieszkańców miasta Milanówka.
Informuję, że Gmina czyni co w naszej mocy, aby Mieszkańcy Milanówka poruszający się pieszo czy zmotoryzowani, podczas zimy mogli bezpiecznie poruszać się po naszym mieście.
Przyznaję, że przy gwałtownych mrozach i opadach śniegu nie zawsze w krótkim czasie, jesteśmy w stanie osiągnąć na wszystkich chodnikach i drogach zadawalający efekt.
Ponadto chciałbym zauważyć, że na właścicielach nieruchomości spoczywa obowiązek odśnieżania chodnika, który leży bezpośrednio przy ich  nieruchomościach. Obowiązek ten egzekwowany jest przez Straż Miejską.
 

Z wyrazami szacunku
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 24-01-2010, Monika
Panie Burmistrzu, mam pytanie odnośnie segregowania odpadów i pojemników, które znajdują się na terenie supermarketu TESCO.Do kogo należą te pojemniki i jaki sens ma segregowanie odpadów skoro po wszystkie trzy rodzaje śmieci przyjeżdża jedna śmieciarka - wrzucając wszystko "do jednego wora".zdegustowana mieszkanka
Odpowiedź 26-01-2010

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów ustawione na terenie supermarketu TESCO są  własnością niniejszej  firmy, zaś obsługiwane są  przez firmę MZO  Pruszków.
Odnośnie systemu  opróżniania pojemników, to chciałbym wyjaśnić, że samochody, o których Pani pisze są odpowiednio przygotowane do odbierania odpadów posegregowanych tzn. posiadają stosowne komory, do których trafia poszczególny odpad.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-01-2010, Mieszkanka okolic ul. Królewskiej
witamz przykrością stwierdzam iż zapewnienia pana burmistrza o odśnieżeniu chodnika przy ul. Królewskiej w okolicach ulicy Nadarzyńskiej i okolicy przystanku PKS pozostały bez echa, chodzi konkretnie o chodnik przylegający do trzech posesji przy ulicy Królewskiej(odcinek od składu budowlanego do ul. Nadarzyńskiej i odcinek przy posesji koło przystanku PKS)czy to są jakieś newralgiczne odcinki specjalnego przeznaczenia które nie mogą być przywrócone do prawidłowej funkcjonalności czy naprawdę Urząd nie potrafi zrobić z tym porządku, co to za firma, z którą podpisano umowę na utrzymanie porządku! skoro nie potrafi fachowo wykonywać swoich obowiązków (panowie jeżdżą na pusto pługami ulicą Królewską niestety nie miałam jak im zwrócić uwagi) przypomnę, że w zeszłym roku nie było takiego problemu i cały chodnik był należycie utrzymany. Mam nadzieję, że to jest mój ostatni mail w tej sprawiez poważaniem mieszkanka okolic ul. Królewskiejps. synoptycy zapowiadają kolejne opady śniegu :)
Odpowiedź 19-01-2010

Witam!
W odpowiedzi na Pani maila informuję, że chodnik na odcinku, o którym Pani pisze, został udrożniony, tak aby była  zachowana możliwość przejścia, zaś w dniu jutrzejszym chodnik zostanie w miarę możliwości, odśnieżony na całej szerokości.
Ponadto  informuję, że w dniu dzisiejszym firma działająca na zlecenie Miasta dostała polecenie, żeby teren przy przystankach    odpowiednio przygotować, tak aby podróżujący nie mieli trudności przy wsiadaniu do autobusu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-01-2010, Danuta
witampisze bezposrednio do Pana Burmistrza poniewaz telefony do Strazy miejskiej i referatu zieleni nic nie daja. Od kilku dni zglaszam brak fachowego odśnieżenia kawalka chodnika przy ul. Królewskiej po stronie kolejki WKD idac własnie do kolejki. Codziennie brne po kolana w blocie po odsniezeniu ulicy szczegolnie tam gdzie koncza sie sklady bydowlane, przy ulicy Nadarzynskiej, przy przystanku PKS, przy sklepie. czy ot naprawde jest tak duzy problem skierowac plug na chodnik zeby usunal snieg z kilkunastu metrow dlugosci, co to za firma z ktora panstwo podpisali umowe, moim zdaniem to sa wyrzucone pieniadze. Bylam swiadkiem idac rano do pracy jak plug zamiast usuwac snieg z chodnika rozjezdzal go kolami, chyba nie o to chodzi, jezeli firma nie jest w stanie wywiazac sie z umowy to czy nie mozna poprosic pracownikow z tych skladow budowlanych aby odsniezyli ten zapomniany kawalek chodnika. mam nadzieje ze piszac ten mail nie pozostanie to tym razem bez echa. z powazniem mieszkanka okolic ul. Krolewskiej
Odpowiedź 18-01-2010

Szanowana Pani,
W odpowiedzi na Pani e-maila chciałbym  Panią poinformować, że do końca tygodnia będą udrożnione chodniki, jezdnie i parkingi należące do miasta, jak również chodniki w drogach powiatowych i przy drodze wojewódzkiej – ulica Królewska.
Ponadto chciałbym zaznaczyć, że wydałem polecenie, aby Straż Miejska egzekwowała bez pouczeń, w drodze mandatów, obowiązek spoczywający na właścicielach nieruchomości, dotyczący odśnieżania chodnika, który leży bezpośrednio przy ich  posesjach.


Z wyrazami szacunku
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 12-01-2010, niezakochana w Milanówku
Szanowny Panie Burmistrzu. Przed zadaniem pytania przeczytałam Pańskie odpowiedzi dotyczące problemów mieszkańców w związku ze stanem naszych "szlaków komunikacyjnych". Sądzę, że zapewnienie, iż służby porządkowe dołożą wszelkich starań, "aby mieszkańcy podczas zimy mogli w miarę bezpiecznie poruszać się po mieście"jest raczej pobożnym życzeniem. Dla zrozumienia problemu byłoby bardzo wskazanie podzielenie doświadczenia Milanowian,którzy każdego dnia zmagają się z dotarciem do stacji, do pracy, szkoły czy na zakupy. Odpowiedzialność firm sprzątających zalegający śnieg jest szczególnego rodzaju (o tym pisali już użytkownicy), a milanowscy strażnicy miejscy raczej nie dostrzegą problemu pieszych, jeśli sami poruszają się służbowym samochodem. Brnąc z rana do pracy nie potrafię się zachwycać zimową aurą w iście andersenowsko-hollywwoodzkim nastroju, ale powstrzymuję się także przed narzekaniem-wszak czekają nas jeszcze roztopy, a to już wielka sztuka przetrwać je na ulicach Milanówka w spokoju. Wrócę jeszcze do straży miejskiej-otóż samo poinformowanie o obowiązkach właścicieli posesji jest dalece niewystarczające; proszę zauważyć, że nieegzekwowane prawo jest martwe. No coż, pomysł porusznia się pieszo przez osoby odpowiedzialne za odśnieżanie to najlepszy pomysł. No i oczywiście koniecznie spacer przez tzw. centrum miasta w czasie lub po ulewie (to już niedługo); gwarantowane ekstremalne przeżycie. Na pociechę zostaje jeszcze nadzieja-"oby do wiosny"!Pozdrawiam i zapraszam na przechadzkę...proszę jednak nie zapomnieć, że dziś jest już naprawdę cudownie w porównaniu do wczorajszego dnia...
Odpowiedź 14-01-2010

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani e-maila chciałbym  przeprosić za zaistniałą sytuację i poinformować, że w  trzy dni po intensywnych opadach śniegu, sytuacja na terenie miasta Milanówka stopniowo zmienia się na korzyść. Ulice zostały udrożnione, wywożone są zalegające pryzmy śniegu z parkingów i chodników.
Chciałbym poinformować, że do końca tygodnia planowane jest ostateczne udrożnienie chodników, jezdni i parkingów.
Ponadto pragnę poinformować, że wielu właścicieli posesji, którzy nie wywiązali się z swoich obowiązku udrożnienia chodników, po uprzednim pouczeniu otrzymało mandaty.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku