Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 13-12-2006, pawel garstka
Szanowny Panie Burmistrzu, W dniu 10 listopada 2006 moj sasiad, p. Walas, wlasciciel dzialki rolnej ponownie zaoral swe poletko jednoczesnie czyniac to sprowadzil zagrozenie dla mienia mojej rodziny oraz naszych sasiadow. Pan Walas nie respektuje roli jaka pelni wydzielony pas drogi wspolnej. Droga ta jest droga dojazdowa do wielu posesji i powinna byc bezpieczna dla jej uzytkownikow. Pan Walas odmierzyl dokladnie 3 metry od siatki ogrodzeniowej jednej z posesji przylegajacej do jego pola i dokonal orki. W sposob nieprofesjonalny i jednoczesnie zlosliwy pozostawil gleboka bruzde pomiedzy 3- metrowym pasem drogi a polem. Przejazd tak powstala droga jest bardzo trudny, a kazdorazowe wpadniecie w te bruzde kolem samochodu powoduje uszkodzenia mechaniczne pojazdow. Straz Miejska miasta Milanowek odmowila interwncji- tlumaczac sie przed moja zona brakiem znajomosci przepisow regulujacych te kwestie. Wiem, ze plan zagospodarowania dla tego terenu przewiduje, ze p. Walas powinien udostepnic nam - swoim sasiadom pas drogi o szerokosci znacznie wiekszej niz 3 metry. Skoro nasi straznicy miejscy sa niedouczeni i niekompetentni, zwracam sie do Pana z goraca prosba o natychmiastowa interwencje i spowodowanie unormowania statusu / kwestii drogi dojazdowej do naszych domow. Mam nadzieje, ze sytuacja zostanie przez Pana opanowana i my mieszkancy / uzytkownicy przedmiotowej drogi nie bedziemy zmuszeni interweniowac w tej sprawie w wyzszych instancjach. Z powazaniem, Pawel Garstka ul. Srednia 162 Milanowek
Odpowiedź
Szanowny Panie,
Z informacji, które zawarł Pan w swoim wniosku, wynika że konflikt dotyczy działek 76/8 oraz 74/9 i przyległej do niej działki 73 w obrębie 07-06 przy ul. Średniej.
Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego terenu Osiedla „Południe” część „A” zatwierdzonym Uchwałą Nr 100/XI/03 z dnia 25 listopada 2003 r. (ogłoszoną w Dz.Urz. Wojewody Mazowieckiego Nr 115 poz.2828) teren działek 76/8 i 74/9 oraz dwumetrowy pas przyległego do niej terenu z działki 73 jest przeznaczony pod teren komunikacji wewnętrznej – ciąg pieszo-jezdny. Wg § 52 pkt 5 w/w uchwały plan postuluje na tym terenie realizację ciągu pieszo-jezdnego o szerokości minimum 5 m.
Ponieważ wolą właścicieli nieruchomości na tym obszarze było przekształcenie terenów słabych gleb rolnych na tereny zabudowy jednorodzinnej powstała konieczność, w trybie opracowywania planu, wydzielenia rozbudowanej sieci komunikacyjnej, tak aby zapewnić dostęp do wszystkich działek budowlanych zarówno istniejących jak i projektowanych. Wykupienie całości terenów potrzebnych na komunikację przekraczałoby zdolności finansowe Miasta. Drogi wewnętrzne, określone w planie, zgodnie z intencją uchwałodawcy tj. Rady Miasta Milanówka oraz projektanta planu przewidziane zostały jako drogi prywatne i nie stanowią inwestycji gminnych. Realizacja tych ciągów wymaga porozumienia właścicieli przyległych działek co do zasad z ich wzajemnego korzystania.
W tej sytuacji mogę jedynie uczestniczyć (osobiście lub delegując kompetentnego pracownika) w obustronnym spotkaniu, służąc radą w poszukiwaniu rozwiązania konfliktowej sytuacji.
Jednocześnie informuję, że ponieważ P. Walas nie naruszył cudzej działki a jedynie korzystał ze swojego prawa własności – Straż Miejska Miasta nie mogła interweniować w tej sprawie. Zagadnienia planowania przestrzennego stanowią odrębną, specyficzną grupę przepisów, których znajomość nie znajduje się w obowiązkach pracowników Straży Miejskiej.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 05-12-2006, Uczen
Witam! Chciałbym poinformowac i prosic o patrole straży miejskiej na ulicy K.Jadwigi gdzie w lasku "dzieci" z gimnazjum chodzą po lekcjach palic papierosy!!Najczęsciej w godzinach 13:30 do 15 ktos tam jest (grupa). Prosze o jak najszybsze zareagowanie!.
Odpowiedź
W nawiązaniu do przekazanej informacji na temat młodzieży, spotykającej się w lasku przy ulicy Królowej Jadwigi uprzejmie informuję, co następuje:
1. Straż Miejska kontroluje rejony wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych w Milanówku, przede wszystkim w godzinach rozpoczęcia i zakończenia zajęć lekcyjnych.
2. W związku z przedstawionym problemem poleciłem systematyczne przeprowadzanie kontroli również w podanym w wiadomości miejscu i czasie.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 21-11-2006, dorota
czy jak pan jest znów burmistrzem może pan zwolnic nauczyciela??
Odpowiedź
Szanowna Pani,
Stosunek pracy z nauczycielem nawiązuje i rozwiązuje zgodnie z Kartą Nauczyciela dyrektor szkoły.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 07-11-2006, Daniel
Witam, czy planowane jest przez miasto włączenie osiedla przy ulicy Dębowej oraz parkingu znajdującego się naprzeciwko bloku nr 8 do miejskiego systemu monitoringu ? Między blokami przy ulicy Dębowej często dochodzi do zakłucania spokoju, szczególnie w godzinach wieczornych oraz nocnych, czy jest możliwość zwiększenia częstotliwości patroli straży miejskiej w tych okolicach ? Pozdrawiam Daniel
Odpowiedź
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytania informuję co następuje:
1. Ze względu na ograniczoną możliwość podłączenia kamer do obecnego rejestratora monitoringu wizyjnego miasta (max. 16 kamer ) możliwe będzie ich zainstalowanie w wyżej wymienionych miejscach począwszy od 2008 r., tj. w ramach III etapu rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego. Jednakże z uzyskanych informacji od Komendanta Straży Miejskiej w okresie ostatnich 6 miesięcy, Straż Miejska jak i Policja nie odnotowały zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju w tym rejonie.
2. Uprzejmie proszę o informowanie Straży Miejskiej lub Policji o wszelkiego rodzaju nieprawidłowościach występujących w tych okolicach.
3. Poleciłem zwiększenie częstotliwości patrolowania tego rejonu przez Straż Miejską i Policję.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 07-11-2006, Michał
Szanowny Panie Burmistrzu. Mam dwa pytania: Dlaczego straż miejska i policja notorycznie spisuje młodych ludzi ?? Owszem rozumiem, że to są działania zmierzające do poprawy naszego bezpieczeństwa ale dlaczego robią to wręcz z- uporem maniaków i straszą, że na przykład: "Jak jeszcze raz się zobaczymy to skierujemy sprawę do sądu". Na moje twierdzenia, że młodzież nie ma zbytnio gdzie chodzić usłyszałem stwierdzenie żebym sobie poszedł na cmentarz. Po drugie: Skoro już jest w naszym mieście tyle kamer to czemu nie można by udostępnić obrazu z nich w internecie ?? Wiele miast tak robi i takie działania przyczyniają się do reklamowania Milanówka.
Odpowiedź
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytania uprzejmie informuję, że :
1. Straż Miejska jak i Policja winny legitymować tylko te osoby, które popełniły wykroczenie lub są podejrzane o popełnienie wykroczenia lub przestępstwa. Zwrócę na to uwagę podczas najbliższego spotkania roboczego z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Policji.
2. Pomysł udostępniania obrazu z kamer wizyjnych monitoringu miasta w Internecie zostanie rozważony w przyszłym roku po wybudowaniu miejskiej sieci internetowej.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 12-10-2006, Julek
Mam 8 lat. Mieszkam w bloku przy ul Królewskiej i jestem uczniem szkoły nr 3. Chciałbym chodzić sam do szkoły, ale rano na ulicy Dębowej jest bardzo duży ruch i kierowcy nie przestrzegają wprowadzonego tam ograniczenia prędkości. W związku z tym mam dwa pytania do Pana Burmistrza. Czy jest planowane zainstalowanie przy tej ulicy tzw "poziomych policjantów" ? Jesli nie jest planowane, co można zrobić abym ja i inne dzieci z osiedla mogły bezpiecznie przejśc przez ulicę Dębową. Z poważaniem Julek Czupryniak
Odpowiedź
Julku,
Ze względu na charakter ulicy Dębowej (jest ulicą powiatową o znaczeniu ponadlokalnym) nie przewiduje się zainstalowania progów zwalniających. Przez ulicę Dębową należy przechodzić na wyznaczonych przejściach dla pieszych zachowując szczególną ostrożność. Dodatkowo, zwiększymy częstotliwość patroli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, które zwrócą większą uwagę na zachowania kierowców przejeżdżających tą ulicą.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 07-10-2006,
Mam pytanie,czy jest mozliwosc wysyłania patroli po godzinie 20-21 w okolice ulicy nadarzyńskiej??? ostatnio coraz czesciej dochodzi do pobic na tej ulicy( w tym tygodniu tj 05.10.br. ok 22.30 doszlo do pobicia) ,jestem mieszkanka tej- ulicy i bardzo rzadko widze policje badz straz miejska wieczorem na tej ulicy czasami jezdza w dzien...patrole tez moglyby byc w okolicy stacji wkd polesie tam tez nie jest wieczorem zbyt milo wracac tymi wieczornymi kolejkami caly czas przystanek oblegany jest przez "podejzane i bardzo czesto nietrzezwe osoby" (to po co ta tabliczka ze peron jest chroninony jak jedyna rzecza jaka robi ta "ochrona' jest zrywanie ogloszen z przystanku-wydaje mi sie ze to nie jest ich- najwazniejszy obowiazek!!!). Prosze o rozpatrzenie tej prośby ,bo chcialabymzeby powrót z pracy nie wygladal tak jak to mialo miejsce 05.10.06
Odpowiedź
Szanowna Pani,
W odpowiedzi na pytanie dotyczące ulicy Nadarzyńskiej uprzejmie informuję:
1.Po analizie wszelkiego rodzaju zdarzeń poleciłem zarówno Straży Miejskiej jak i Policji częstsze patrolowanie tego rejonu, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych.
2.Z otrzymanych informacji od Dyrekcji WKD wynika, że z dniem 01.10.2006 r. została wynajęta nowa firma ochroniarska, która swym działaniem wpłynie na znaczną poprawę bezpieczeństwa w rejonie przystanku WKD- Polesie.
3.Jednocześnie, proszę o powiadamianie Straży Miejskiej tel. 986, (0-22) 724-80-45 lub Policji tel.987, (0-22) 758-32-36 o wszelkiego rodzaju zagrożeniach.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 05-09-2006, Monika Ciosek Chopina 3a
Proszę o wyjaśnienie czym zasłużył się Pan Wójt z ul. Chopina 3a? Przy małej ulicy prowadzi hurtownię. Właśnie pod moim oknem podobnie jak w dniu wczorajszym stoi wielka ciężarówka i prowadzony jest rozładunek. Policja jest bezradna bo ciężarówki mogą dojeżdżać do posesji. Przecież to jest jakaś paranoja. Czy ktoś poza Panem Wójtem ma z tego korzyści? Na skargę złożoną w urzędzie przed ponad miesiącem nie otrzymałam odpowiedzi do tej pory. Na mojej ulicy panuje hałas, jest zanieczyszczane powietrze spalinami i niszczony jest asfalt. Co zrobić, żeby przerwać ten proceder?
Odpowiedź
Szanowna Pani Moniko,
W odpowiedzi na Pani e-mail uprzejmie informuję, że sprawa uciążliwości działalności prowadzonej przy ul. Chopina 6 a jest w toku.
Zgodnie z właściwością sprawę przekazano do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie oraz do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Powiecie Grodziskim. Ponadto informuję, że zostały przeprowadzone badania hałasu, które wykazały, że prowadzona działalność nie stanowi źródła uciążliwości dla środowiska w zakresie emisji hałasu.
Jednocześnie informuję, że wszyscy mieszkańcy Milanówka traktowani są na równi i nikt nie jest faworyzowany przez Gminę.
Ponadto przepisy drogowe nie zakazują postoju samochodów ciężarowych w ulicy, wobec powyższego nie można zakazać właścicielowi aby nie wjeżdżał w ulicę i nie parkował.
Odnośnie odpowiedzi na pani skargę, wystosowano do pani pismo, w którym została pani poinformowana, że ze względu na zbieranie dowodów , sprawa zostanie rozpatrzona w terminie do 08.09.2006 r.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 29-08-2006, Beata P.
Dzień Dobry, Chciałabym zapytać, czy okolica dworca PKP jest objęta monitoringiem?
Odpowiedź
Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że monitoringiem wizyjnym objęte są następujące punkty w okolicy dworca PKP Milanówek:
1. wyjście z tunelu na peron – kamera stacjonarna,
2. ulica Warszawska – kamera obrotowa,3. ulica Krakowska – kamera obrotowa,
W przyszłym roku przewidziany jest montaż kamery w tunelu dworca PKP.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 19-08-2006, Krzysztof
Kiedy jest przewidziany montaż kamery w ul.Kazimierzowskiej ?
Odpowiedź
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące montażu kamery w ulicy Kazimierzowskiej uprzejmie informuję, że zaplanowane na lata 2005 – 2008 wykonanie monitoringu wizyjnego Milanówka obejmuje wyłącznie najbardziej zagrożone ulice w centrum miasta . W okresie tym nie przewidujemy montażu kamery na ulicy Kazimierzowskiej.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony


Wersja do druku