Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 13-01-2016, Paweł
Dzień Dobry

Ostatnie wydarzenia w Niemczech budzą mój niepokój i strach przed falą uchodźców którzy mają zasiedlać się w naszym kraju . Proszę aby p. burmistrz zajęła stanowisko jak sprawy się mają w naszej okolicy podobno Podkowa Leśna i Grodzisk mają przyjmować tych zdemoralizowanych gwałcicieli wyznawców islamu .
Pani Burmistrz nawet jeśli prawda jest niekorzystna to proszę informować nas mieszkańców Milanówka a tu cisza ze strony władz Milanówka
Odpowiedź 19-01-2016

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że stanowisko Burmistrza Miasta Milanówka w zakresie przyjęcia uchodźców w Milanówku zostało opublikowane na stronie internetowej miasta (link do tego stanowiska http://milanowek.pl/aktualnosci.id_2836.back_16  ). Burmistrz Miasta Milanówka nie posiada informacji aby władze gmin Grodzisk Mazowiecki i Podkowa Leśna zamierzały przyjąć uchodźców. Należy jednak pamiętać, że na terenie gminy Podkowa Leśna w Dębaku znajduje się rządowy ośrodek dla cudzoziemców, do którego mogą zostać skierowani uchodźcy. Władze samorządowe, w tym Burmistrz Miasta Milanówka nie mają jednak wpływu na decyzję o umieszczenie cudzoziemców w tym ośrodku.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-01-2016, Tata
Witam
Czy zgodnie z ustawą podpisana w październiku przez Prezydenta RP rada miasta Milanowek planuje na terenie miasta ogrodu wprowadzić zakaz spalania węgla koksu ekogroszku i śmieci.
Proszę również o informacje ile w roku 2015 straż miejska interweniowala w sprawie spalania śmieci i ile nałożono w związku z tym mandatów.
Proszę o interwencję i kontrole w okolicach ulicy Północnej i Kraszewskiego z uwagi na utrzymujący się permanentnie smog w mieście tzw.ogrodzie
Odpowiedź 18-01-2016

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że na terenie miasta nie został wprowadzony zakaz spalania węgla, koksu czy ekogroszku. 
Odnosząc się do spalania śmieci, czy odpadów komunalnych tą kwestie reguluję ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która na właściciela  nieruchomości nakłada szereg obowiązków w zakresie utrzymania porządku i czystości, do których zalicza się między innymi: wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; zbieranie powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych zgodnie z wymaganiami określonymi w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy oraz pozbywanie się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych w sposób zgodny z przepisami ustawy.
Ponadto Ustawa o odpadach stanowi, iż każdy, kto wbrew zakazowi termicznie przekształca odpady poza spalarniami odpadów lub współspalarniami odpadów podlega karze aresztu lub karze grzywny.
Straż Miejska w okresie od 1.01.2015 do 31.12.2015 podjęła 126 interwencji dotyczących spalania odpadów, wobec sprawców zastosowano środki odziaływania wychowawczego, ponadto nałożono jeden mandat karny.
Dziękuję za zwrócenie uwagi na  niepokojące zjawisko, które Pan zauważył, zapewniam, że funkcjonariusze w toku codziennych czynności zwrócą szczególną uwagę na wskazany przez Pana rejon. Zachęcam również do zgłaszania wszelkich uwag, dotyczących naszego miasta bezpośrednio  do Straży Miejskiej telefonicznie nr 22 724-80-45 lub 986, bądź w formie elektronicznej e-mail dyzurny.sm@milanowek.pl 
 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku 

do góry strony
Pytanie 14-12-2015, Emil Młynarczyk
ZAŚWIATCZENIE !!! 15.12.2015
ZWRACZAM SIĘ PROŻBOM do pani Burmistrz Turczynek 3 i 2 o wymiane zaruwki w latarni sie szpaliła to 2 min roboty zeby zmienić MIESZKAŃCZY TURCZYNEK 3 I 2 JEST 1 LATARNIA SZPALIŁA SIĘ ZARUWKA PO LEWEI STRONIE STOJI LATARNIA
MIESZKAŃCZY PROSZOM O WYMIANE ZARUWKI BO JEST CZIEMNO NICZ NIE WIDAĆ MOZNA SIE WYWALIĆ I ZROBIĆ SZOBIE KRZYWNE DZIECI SIE BAWIOM I BIEGAIOM TERASZ STRACH WYCHODZIĆ NA DWUR NIE WIADOMO CZY TAM NIE STOJI JAKIŚ BANDZIOR prosze jak najiszybciei załatwić SPRAWE. szanowna pani Burmistrz.
DZIĘKUJEMY
Emil Młynarczyk
Odpowiedź 17-12-2015

Szanowny Panie,
Wnioskowane prace zostały niezwłocznie wykonane.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM 

do góry strony
Pytanie 11-12-2015, Agnieszka Prusak
Szanowna Pani Burmistrz. Mam pytanie odnośnie tego co usłyszałam na Posiedzeniu Komisji Edukacji 18 listopada 2015r. Tam Pani radna Moława na moją prośbę i w moim imieniu jako mieszkańca zadała Pani Burmistrz pytanie.I co ja usłyszałam - mianowicie,że Pani Burmistrz nie udzieli odpowiedzi,ponieważ radna nie jest przedstawicielką mieszkańców.Więc ja pytam przedstawicielką kogo jest Pani radna - siebie samej ? Ja sobie nie wyobrażam,żebym z każdym pytaniem biegła do Pani Burmistrz do urzędu,a na stronie na której piszę teraz jak wiadomo nie dostanę odpowiedzi bezpośrednio od Pani Burmistrz. Dodam jeszcze,że w moim okręgu radną nie jest Pani Moława,ale ponieważ to jest jedyna radna,która nie boi się zadawać trudnych pytań,to właśnie zawsze Ją o to proszę.
Odpowiedź 17-12-2015

Szanowna Pani,
Na posiedzeniu Komisji Edukacji 18 listopada  2015 roku zwróciłam się do radnej Janiny Moławy, że „nie jest moją przedstawicielką w Radzie”. Nie stwierdziłam jednak, że radna Janina Molawa nie jest przedstawicielką mieszkańców, bo właśnie Radni reprezentujący mieszkańców powinni mieć z nimi najlepszy kontakt w swoim okręgu i sygnalizacja problemów na danym terenie powinny wychodzić właśnie od nich. Jednak nie oznacza to, że Burmistrz Miasta ma być zamknięty dla Mieszkańców i jedyny kontakt ma mieć za pośrednictwem Radnych. Ja również jestem otwarta na rzeczową dyskusję z Mieszkańcami i staram się odpowiadać na zadane mi pytania, sugestie czy wątpliwości, a także przyjmuję mieszkańców w każdą środę i na spotkanie takie, po uprzednim umówieniu serdecznie zapraszam. Dlatego bardzo proszę o przesłanie do mnie treści tego pytania, na które chciała Pani uzyskać odpowiedź za pośrednictwem Radnej Janiny Moławy, wówczas udzielę na nie rzetelnej i bezpośredniej odpowiedzi.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka


 

do góry strony
Pytanie 19-11-2015, Krzysztof
Szanowna Pani Burmustrz, proszę o wyrównanie ulucy Grudowskiej na odcinku od ul. Brwinowskiej do ul. Wiatracznej, zadolenia i nierówności są tak duże że przejazd jest bardzo utrudniony. Każdego roku w/w ocinek był równany kilkakrotnie w tym roku równarka przejechała tylko raz i to bardzo nie dokładnie. Również ul. Brwinowska od końca asfaltu na Turczynku do ul. Kazimierzowskiej jest w bardzo złym stanie. Proszę o natychmiastową interwencję w sprawie wyrównania w/w ulic. Kierowcy urywają sobie tam zawieszęnia a co gorzej miski olejowe gdzie olej silnikowy wyciega do gruntu. W chwili obecnej w/ w ulice są praktycznie nie do pokonania.
Odpowiedź 01-12-2015

Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że prace polegające na uzupełnieniu zadoleń w ulicy Grudowskiej ujęte zostały w harmonogramie robót w ramach bieżącego utrzymania dróg o nawierzchni gruntowej na terenie miasta Milanówka do 4.12.2015r.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 17-11-2015, Maja89
Witam,
Czy w Milanówku będą umieszczeni uchodźcy?
Odpowiedź 18-11-2015

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani zapytanie przesyłam w załączeniu link do strony Miasta Milanówka, na której znajduje się stanowisko Burmistrza Miasta w sprawie uchodźców wraz z załącznikami dotyczącymi tego zagadnienia.
http://www.milanowek.pl/aktualnosci.id_2836


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-11-2015, Milena
Szanowna Pani,
W naszym mieście rozchodzą się informacje odnośnie przyjęcia do domu kolejarza uchodźców. Czy to prawda? Jeżeli tak to dlaczego opinia publiczna nie została o tym publicznie poinformowana, a co ważniejsze zapytana czy na coś takiego wyraża zgodę? Proszę o szczegółowe informacje odnośnie peofilu kulturowego uchodźców, ich liczby oraz planowanego wprowadzenia ich na terytorium Milanówka.
Odpowiedź 18-11-2015

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani zapytanie przesyłam w załączeniu link do strony Miasta Milanówka, na której znajduje się stanowisko Burmistrza Miasta w sprawie uchodźców wraz z załącznikami dotyczącymi tego zagadnienia.
http://www.milanowek.pl/aktualnosci.id_2836


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 16-11-2015, Mieszkaniec Milanówka
Szanowna Pani Burmistrz,

Bardzo proszę o informację czy prawdą jest iż w Milanówku planowane jest przyjęcię uchodzców w liczbie około 700 osób.
Z informacji jakie posiadam w chwili obecnej przygotowywany jest już budynek ...remont jest widoczny z zewnątrz. Jeżeli jest to prawda kiedy i w jaki sposób mieszkańcy zostaną o tym fakcie poinformowani.

Z poważaniem
Mieszkanka Milanówka
Odpowiedź 18-11-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie przesyłam w załączeniu link do strony Miasta Milanówka, na której znajduje się stanowisko Burmistrza Miasta w sprawie uchodźców wraz z załącznikami dotyczącymi tego zagadnienia.
http://www.milanowek.pl/aktualnosci.id_2836


 


 


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka


 


 


 


 

do góry strony
Pytanie 12-11-2015, anna
Dlaczego mimo, że jest wcześniej ciemno latarnie na ulicach zapalane są ok. 16.00? Jest to bardzo niebezpieczne dla pieszych. W momencie, gdy jedynym źródłem światła na ulicy są światła samochodów, które czasem oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka, pieszy zbliżający się do przejścia jest dla kierowcy niewidoczny. Mimo, że ostatnio jeżdżę z tego powodu z prędkością ok. 30 km/h w ostatniej chwili zauważyłam pieszego wchodzącego na przejście (przy Przedszkolu nr 1). Gdyby świeciły się latarnie, byłby on dla mnie wcześniej widoczny (a nie dopiero gdy wszedł w krąg świateł mojego samochodu). Nie rozumiem tej oszczędności, zwłaszcza, że po przejechaniu granicy z Grodziskiem nastaje na ulicy jasność. Taka sytuacja stanowi duże zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych .
Odpowiedź 27-11-2015

Szanowna Pani,
informuję, iż włączanie i wyłączanie oświetlenia ulicznego jest sterowane automatycznie przez zegary astronomiczne uwzględniające czas zimowy i letni. W przypadkach wyjątkowo pochmurnych dni może sporadycznie zdarzyć się, iż lampy włączając się o stałej porze nie doświetlą ulic bezpośrednio po zmierzchu, są to jednak zdarzenia epizodyczne i krótkotrwałe. Zmiana systemu włączania oświetlenia ulic wymagałaby poniesienia dodatkowych nakładów finansowych, co nie zostało uwzględnione w planie budżetu na przyszły rok.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 06-11-2015, Marcin
Chciałbym bardzo serdecznie podziękować urzednikom za zwrócenie uwagi na nielegalnie zajęcie pasa drogowego przy ul. Kościuszki 30 w Milanówku, w związku z niewłaściwym jego oznakowaniem (obecnie tzw. "Koperty zostały zamalowane czrną farbą").

Przy okazji pragnę zapytać czy urząd miasta wyciągnie konsekwencje administracyjne wobec osoby która niezgodnie z prawem zajęła pas drogowy poprzez namalowanie znaku P-20 niezgodnie z przepisami? tzn. niezgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. "w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach"? .

Ponadto na stronie internetowej milanowek.pl w zakładce Pytania do Burmistrza w odpowiedzi z dnia 26.05.2015r znalazłem wypowiedź pracownika urzędu stanowiącego odpowiedź na pytanie jednego z mieszkańców o następującej treści:

" Szanowny Panie:"W celu umożliwienia wykonywania działalności na wniosek banku i gabinetu kosmetycznego, Burmistrz Miasta podjął decyzję o tymczasowym zabezpieczeniu miejsca parkingowego dla wnioskodawców. Jednocześnie informuję, że rozważane jest wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Kościuszki od Krakowskiej do Kościelnej. Przebudowa ta umożliwi zwiększenie ilości miejsc parkingowych na tym fragmencie ulicy, poprawiając mieszkańcom miasta dostępność do parkowania.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM " .

Proszę o ustosunkowanie się do powyższej wypowiedzi urzędnika i odpowidź, na jakiej podstawie prawnej dokonano wg urzędnika "zabezpieczenia " miejsca pod salon kosmetyczny i czy było konsultowane to z innymi organami w kwestii organizacji ruchu na pasie drogowym.?

Proszę o odpowiedź na maila zwrotnego

Z góry dzięuję za odpowiedź
Odpowiedź 27-11-2015

Szanowny Panie,
informuję, że koperty przy banku i salonie Talgo były przewidziane w projekcie organizacji ruchu dla tej części miasta z 2001 r. z przeznaczeniem do obsługi klientów tych dwóch obiektów. Organizacja ruchu w tym rejonie została ponownie przedstawiona do akceptacji w bieżącym roku, jednak nie uzyskała ona pozytywnej opinii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Grodzisku Mazowieckim. Na okoliczność powyższego koperty te zostały usunięte. Odnosząc się do drugiej części pytania informuję, że nie przewiduje się wyciągania konsekwencji wobec żadnego z tych podmiotów.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony


Wersja do druku