Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 09-11-2006, Aneta
czy w biuletynie będzie coś o biegach przełajowych z międzyborowa i kanionu.
Odpowiedź
Pani Aneto,
Uprzejmie informuję, że Zawody Powiatowe w biegach przełajowych Międzyborów - Kamion odbyły się 3 października br., a Zawody Międzypowiatowe - 10 października br.
Z informacji Zespołu Szkół Publicznych w Międzyborowie wynika, że 20 kwietnia 2007 r. odbędą się Zawody Powiatowe w w/w biegach a Zawody Międzypowiatowe 24 kwietnia 2007 r..W biuletynie Miasta Milanówka zamieszczamy informacje, które otrzymujemyod organizatorów w celu opublikowania.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 21-09-2006, anna jarząbek
Szanowny panie burmistrzu. Chcę zapytać czy przy ZSG nr1 powstanie basen,- ponieważ słyszałam coś o tym
Odpowiedź
Szanowna Pani !
Uprzejmie informuję, że zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym na lata 2005 – 2013, przy ZSG nr 1 nie powstanie basen. W skład Centrum Sportu i Rekreacji „Grudów”, którego realizacja rozpoczęła się w 2005 roku wejdą następujące obiekty sportowe: hala sportowa o wymiarach areny 39m X !9m (planowany termin oddania do użytkowania - styczeń 2007r.), tor wrotkarski z boiskiem do gier zespołowych, kręgielnia i plac zabaw dla dzieci i młodzieży.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 12-09-2006, Parkourowcy
Witam!czy jest mozliwość postawienia przez urzad Milanowka w jakims miejscu- materacy ,murków ,rusztowań ,barierek i innych przeszkód w celu u uprawiania- sportu zwanego PARKOUR?? Traceurzy (ludzie którzy ćwiczą Le-Parkour) czesto idą- poskakać na kładki , przez ławki, schody pod tunelem, lub na place zabaw gdzie- bawią sie dzieci .... Poprostu nie ma miejsca na trenowanie parkour w- Milanówku!! Prosze o jak najszybszą odpowiedź!! Z podziękowaniami Parkourowcy z- Milanówka!
Odpowiedź
Szanowny Panie,
Jest taka możliwość. Ale przedtem należy skonkretyzować swoje zamiary i przedstawić do mojej akceptacji. Proponuję nawiązać roboczy kontakt z kierownikiem referatu Technicznej Obsługi Miasta, Panem Wiesławem Krendzelakiem, tel. 0-22 758 30 61 wew. 225

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 27-08-2006, Wojtek Wądołowski
Witam. Pojechałem do Turczynka, ale Skateparku nie ma. Jest tylko pare górek- usypanych dla BMX-ów i rowerów do DIRT JUMP. Widziałem tylko kawałe betonu, ale- ramp nie ma. Kiedy powstanie prawdziwy skatepark taki jak w Brwinowie,Blue City- itp.??????????????????????????????????????????????? Pozdrawiam Wojtek- Wądołowski
Odpowiedź
Szanowny Panie,
Jak informowałem Pana poprzednio, miasto wybudowało na terenie stadionu plac pod skatepark. Urządzeniem placu i wyposażeniem go w urządzenia ma zająć się od przyszłego roku Stowarzyszenie Sportowe MWEK „TEAM”, przy pomocy finansowej Gminy.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 04-08-2006, Wojtek
Witam. Zwracam się z proźbą o zbudowanie Skateparku dla- Skateboardzistów(deskorolkaży). Wybudował Pan chale w szkole nr3, teraz w szkole- nr.1 i przymieża się Pan do zbudowania toru dla rolkarzy. No a co z deskorolką?- To przecież też sport. Nawet nie wie Pan ilu ludzi jeździ na desce na Street(na- ulicy). Po co? Po to że nie mają gdzie inndziej jeździć. Wybudowanie otwartego- Skateparku bardzo podniosło by Pana reputacje. Po co ludzie mają jeździć do- Brwinowa czy do Warszawy jak mieli by tu. Niech Pan rozważy moją propozycję. Sam- jeżdżę na desce(bardzo dobrze) i musze zawszę dojeżdżać do Brwinowa jak można- było by zbudować go tutaj w Milanówku. Pozdrawiam. Wojtek
Odpowiedź
Szanowny Panie,
W lipcu bieżącego roku, na terenie stadionu przy ul. Turczynek został utwardzony plac o powierzchni 800 m2 z przeznaczeniem na skatepark. Wyposażeniem w urządzenia i przeszkody uatrakcyjniające jazdę na rolkach i deskorolkach ma się zająć, poprzez Stowarzyszenie Sportowe MWEK „TEAM”, Pan Michał Jasiński, tel. kom. 0-606 252 363.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 23-06-2006, Daniel Reszczyński
Czy będzie więcej lekcji w-f dla klas trzecich w 1-edynce bo zamiast w-f mamy- tańce.
Odpowiedź
Panie Danielu!
W ramowej siatce godzin dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej nie ma podziału na przedmioty. Rozwój ruchowy dzieci jest realizowany w ramach nauczania zintegrowanego i każda szkoła ma możliwość dostosowania zajęć ruchowych do własnych potrzeb i możliwości. Zajęcia te mogą być realizowane w formie wyodrębnionych lekcji, zajęć rytmicznych, zajęć śródlekcyjnych, wycieczek. W ZSG nr 1, w każdej klasie 1-3 wyodrębniono 2 godziny zajęć ruchowych, to znaczy zajęć WF odbywających się po za salą lekcyjną (nie ma sali gimnastycznej, bo nie ma na razie takiej możliwości). Prócz tego są prowadzone zajęcia śródlekcyjne, których intensywność i forma zależą od oceny wychowawcy klasy. W niektórych klasach za zgodą opiekunów prawnych uczniów, jedna z tych godzin jest przeznaczona na naukę tańca towarzyskiego. Jeśli w takiej klasie któreś dziecko nie uczestniczy w nauce tańca (jego rodzice nie wyrażają na to zgody), nauczyciel-wychowawca prowadzi z nim zajęcia ruchowe. W roku szkolnym 2006/2007 nie są przewidywane w tym zakresie żadne zmiany.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 23-06-2006, Daniel Reszczyński
Dzień dobry. Kto według pana wygra MŚ 2006. Jeśli ma to być Brazylia to ile- wygra. Dziękuje za wysłuchanie.
Odpowiedź
Szanowny Panie Danielu
Mój typ na finałowy mecz i jego wynik :Niemcy-Brazylia 0:1

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 10-06-2006, daniel
jou jaki wynik bra chr
Odpowiedź
Panie Danielu!
Mój typ Brazylia : Chorwacja 2:1

Pozdrawiam
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 28-05-2006, michal
witam mam pytanie kiedy bedzie turneij streetballa i czy w tym roku bedzie- mozliwosc wystepu druzyn z pobliskich miejscowosci. pozdrawiam
Odpowiedź
Witam Pana!
Turniej streetballa bedzie rozegrany 9 czerwca br. w SzkolePodstawowej nr 2 w Milanówku, ul.Literacka, godzina rozpoczęcia 15.00.Turniej jest przeznaczony dla drużyn składających sie z uczniówmilanowskich szkół, bądź dzieci i młodzieży mieszkających w Milanówku i z uwagi na bardzo duże zainteresowanie turniejem nie przewidujemy udziału drużyn spoza Milanówka.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 05-05-2006, Inga
Panie Burmistrzu! Czy w tym roku było by więcej zawodów sportowych? Zawody- pływackie są bardzo łatwe do wygrania, pływackie , trochę się do nich wysilam,- strzeleckie banał. Czy było by więcej zawodów np Piłkarskich dla dziewczyn? Jest- lato i jest ciepło Ligi 7 nie wystarczają. Dziękuje bardzo do widzenia!!! ;)
Odpowiedź
W tym roku mamy juz ustalony i zatwierdzony kalendarz imprez sportowych. Jeśli będzie większe zainteresowanie dziewcząt piłką nożną, napewno dołączymy kategogię dziewcząt do Wakacyjnych Zawodów Piłki Nożnej rozgrywanych w miesiącu sierpniu.Widzę, że bardzo lubisz piłkę nożną, spróbuj zapisać sie na treningi do KS Milan, a może więcej dziewczynek się zgłosi i będą podstawy do stworzenia sekcji piłkarskiej dziewcząt.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony


Wersja do druku