Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 30-11-2011, Michał
Witam
pisał Pan, że najbliższy turniej halowy odbędzie się w styczniu. czy będzie to turniej dla wszystkich, czy tylko dla podstawówki i gimnazjum?

pozdrawiam
Michał
Odpowiedź 02-12-2011

Szanowny Panie,
Styczniowy Turniej jest tylko dla dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Włodzimierz Filipiak - Koordynator ds. Sportu w Mieście

do góry strony
Pytanie 21-11-2011, Daniel
Witam! Mam pytanie, czy byłaby możliwość z organizowania jakiegoś turnieju na hali w piłkę nożną pod patronatem Burmistrza Miasta? Można byłoby zrobić trzy kategorie wiekowe np. Podstawówka, Gimnazjum i open. Myślę, że taki turniej miałby spore zainteresowanie. Można go nazwać np. Mikołajkowy Turniej Futsalu lub Świąteczny Turniej Futsalu. Proszę poważnie potraktować moje pytanie i pozytywnie rozpatrzeć. Pozdrawiam Daniel. :)
Odpowiedź 22-11-2011

Danielu,
w dniu 19 listopada był organizowany Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Najbliższy Turniej w Piłce Nożnej Halowej
będzie organizowany w ferie szkolne (styczeń). Zapraszam.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Włodzimierz Filipiak - Koordynator ds. Sportu w Mieście.

do góry strony
Pytanie 19-11-2011, K.G
Szanowny Panie Burmistrzu mam takie pytanie a w zasadzie również i prośbę. Kiedy powstanie klub siatkarski ? Uważam ,że w Milanówku dwie bardzo dobre hale sportowe mogłyby służyć temu ,aby młodzież ale również i dorośli mieli możliwość trenowania. Myślę ,że bardzo dużo osób chciałoby trenować siatkówkę a nie mogą tego zrobić w swoim mieście tylko w innych (np. Grodzisk Mazowiecki- UKS Sparta czy Pruszków-UKS Ósemka).
Odpowiedź 25-11-2011


W Milanówku jest sekcja amatorska piłki siatkowej dzieci i młodzieży.
Zajęcia odbywają się w ZSG nr 1 w każdy czwartek: klasy III i IV SP o godzinie 14.40, klasy V, VI od godziny 17.00. Zajęcia prowadzi Pan Arkadiusz Ciborowski. Na dzień dzisiejszy koszty klubu siatkarskiego przekraczają możliwości finansowe miasta. Dla porównania z tego co mi wiadomo utrzymanie klubu siatkarskiego na które się powołujesz w swoim pytaniu wynoszą około 80 tyś zł. Jeśli sytuacja miasta się poprawi na pewno klub siatkarski będzie brany pod uwagę w pierwszej kolejności.


Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Włodzimierz Filipiak - Koordynator ds. Sportu w Mieście


 

do góry strony
Pytanie 10-10-2011, Andrzej Pielak
Jestem działaczem klubu KS Milan i moderatorem strony internetowej rocznika 2002 i młodsi (adres strony: www.milan2002futbolwo.pl )
Ze względu na konieczność uzupełnienia składu drużyn w rocznikach 2003, 2002, 2001 zwracam się z prośbą o umieszczenie bannera reklamowego
informującego o naborach do w/w roczników na stronie UM Milanówka. Nasi chłopcy dzielnie walczą w Mazowieckiej Lidze PZPN i budują świetny wizerunek dla piłki nożnej w naszym mieście. Docierają do nas informacje, że rodzice nie wiedzą, iż ich pociechy mogą bez problemu zasilić naszą kadrę młodzieżową.
W związku z tym proszę o umożliwienie zintensyfikowania działań naszego klubu i pomoc. Akcja jest uzgodniona z prezesem klubu i kierownikiem drużyny.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby i kontakt w celu uzgodnienia szczegółów wspólnych działań.
P.S.
wysyłałem już taką informację na adres: sekretariat@ckipmilanowek.pl w dn. 11.09.2011 ale nie otrzymałem nawet potwierdzenia odczytania wiadomości.
z wyrazami szacunku:
Andrzej Pielak
Odpowiedź 11-10-2011

Szanowny Panie,
Głównym zadaniem strony miasta jest kontakt z mieszkańcami oraz stworzenia miejsca w którym, oprócz informacji z samorządu, dostępne będą ogłoszenia z życia miasta. W związku z tym wyrażam zgodę na umieszczenie na stronie miasta informacji dotyczącej uzupełnienia składu. W tym celu proszę o kontakt z p. Anną Kryńską promocja@milanowek.pl, tel. 22 758 30 61 w. 127.


 


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-08-2011, Vasily Kazakov
Witam, Panie Burmistrzu!
Bylem u Pana rok temu z wizita w sprawie rozwoju hokeja na lodzie w Milanowku. Mowil Pan wtedy o programie BIaly Orlik. Chcialem sie zapytac czy moze w tym roku Milanowek przystepuje do tego programu?
Dziekuje,
Vasily Kazakov.
Odpowiedź 22-08-2011

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że w związku z wyjątkowo trudną sytuacją finansową Milanówka Rada Miasta nie przeznaczy w tym ani w przyszłym roku żadnych środków pieniężnych na przystąpienie do programu "Biały Orlik".
Jeżeli w kolejnych latach finanse miasta wyraźnie poprawią się, istnieje szansa na pozytywną opinię Rady Miasta i przyznanie środków pieniężnych na budowę sztucznego lodowiska.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Włodzimierz Filipiak - Koordynator d/s sportu

do góry strony
Pytanie 17-08-2011, Kamil
Szanowny Panie Burmistrzu,
Mam pytanie odnośnie pięknej dyscypliny jaką jest siatkówka plażowa. W naszym mieście są warunki do jej uprawiania, są także gracze i wszystko wydaje się piękne, jednakże jest pewne ale. Otóż jak Pan na pewno wie na terenie basenu miejskiego są dwa boiska do gry w plażówkę, jednak od wielu lat są one od technicznej strony zaniedbywane. Główną przyczyną z jaką do Pana piszę, w imieniu swoim i wielu innych użytkowników, jest niewystarczająca ilość piasku na boisku tym bliżej budynku z przebieralniami. Jest go dosłownie kilkanaście centymetrów, a pod nim ziemia jest twarda niczym beton i wielokrotnie podczas gry dochodzi do nieciekawych zdarzeń- skaleczenia, obtarcia, a czasem nawet spore rozcięcia. Próbowaliśmy kilkukrotnie własnymi siłami przy użyciu grabi i łopat nagarnąć piasek, jednakże jest go po prostu za mało- przez tych kilka lat został on najzwyczajniej wyniesiony przez grających czy to bawiących się dzieci. Na drugim boisku ciężko mi stwierdzić ile jest piasku, gdyż na nim nie grywamy, również z prostej przyczyny- słupki do zawieszenia siatki są za niskie i nie da się zawiesić jej na normalnej przepisowej wysokości... Pamiętam, że na początku podobny problem ze słupkami był na pierwszym nowszym boisku, jednak po zgłoszeniu zaistniałego problemu szybko dospawano do nich kawałki i wszystko z wysokością jest ok. Chciałbym bardzo poprosić o możliwość dowiezienia piasku na boiska, a przynajmniej na to jedno oraz o zajęcie się problemem słupków na starszym boisku. Wydaje mi się, że nie są to jakoś bardzo kosztowne i czasochłonne zadania, a ogromnie przysłużyłby się Pan siatkarzom plażowym z Milanówka i okolic. Wobec wspaniałych warunków jakie do gry mają piłkarze w naszym mieście, myślę że choćby taki malutki prezent siatkarzom się po prostu należy:) Tym bardziej, że zbliżają się zawody w siatkówce plażowej o puchar sygnowany Pana imieniem...
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
Odpowiedź 22-08-2011

Szanowny Panie,
Dziękuję za sugestie dot. poprawy funkcjonowania amatorskich boisk do gry w siatkówkę plażową znajdujących się na terenie basenu kąpielowego w Milanówku.
W roku bieżącym zostanie uzupełniony piasek w niezbędnym zakresie, natomiast do sprawy podwyższenia słupków na starszym boisku powrócę w sezonie przyszłym.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ewa Tatarek - Dyrektor ZGKiM


 

do góry strony
Pytanie 05-07-2011, stefan
Panie BurmistrzuOd połowy maja mamy w Milanówku parę Mistrzów Polski w niszowej dyscyplinie, ale zawsze jest to pewien sportowy sukces. I co? I nic, nie chwalimy się. Słabo.PozdrawiamStefan
Odpowiedź 05-07-2011

Szanowny Panie,
Bardzo chętnie pochwalimy się sukcesami naszych mieszkańców, tylko proszę podać więcej szczegółów, o jaką niszową dyscyplinę sportu chodzi, być może coś nam umknęło.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska p.o. Sekretarza Miasta

do góry strony
Pytanie 07-06-2011, Małgosia
Dzień dobrySzanowny Panie Burmistrzu - pytanie kieruje do Pana i od Pana oczekuję odpowiedzi. Sprawa dotyczy basenu - na jakiej zasadzie basen już funkcjonuje (kąpiele młodzieży po godz. 20) i jak długo ogrodzenie basenu (zerwane przęsło siatki od strony skweru) będzie zespute. To trwa od ubiegłego roku i jak do tej pory nikt się tym nie zainteresował. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź
Odpowiedź 13-06-2011

Szanowna Pani,
Odpowiadając na pytanie uprzejmie informuję, że aktualnie kąpielisko miejskie w Milanówku jest nieczynne. Nadal trwają prace przygotowawcze przed otwarciem sezonu. W ramach tych robót zostanie naprawione m.in. ogrodzenie z siatki od strony skweru.
Niestety z przykrością muszę stwierdzić, iż zdarzają się wtargnięcia osób nieuprawnionych na teren obiektu, które mogą sugerować, że basen już funkcjonuje. W każdym takim przypadku powiadamiana jest Straż Miejska przez pracownika ochrony basenu.
Przykładowo w okresie od dnia 1.06.2011 r. do dnia 8.06.2011 r. Straż Miejska interweniowała 5-krotnie. W wyniku podjętych interwencji cztery osoby zostały ukarane w postępowaniu mandatowym, raz czynności zakończyły się pouczeniem, w trzech przypadkach „sympatycy kąpieli” zbiegli przed przybyciem patrolu.
Ponadto nadmieniam, iż basen będzie czynny od dnia 22 czerwca br.
 

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ewa Tatarek - Dyrektor ZGKiM

do góry strony
Pytanie 07-04-2011, Michał
Witam chciałbym się zapytać czy oświetlenia boisk przy ulicach Wójtowskiej i Żabim Oczku zostaną naprawione na okres letni?Pozdrawiam
Odpowiedź 08-04-2011

Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że oświetlenie boisk jest w kompetencjach dyrektorów szkół, przy których się one znajdują. Jest ono niszczone przez wandali i z tego powodu jego włączanie zostało poddane kontroli. Oświetlenie boiska przy szkole ZSG-3 włącza obsługa hali sportowej i jak nam wiadomo, jest sprawne. Natomiast w sprawie oświetlenia przy „Ekonomiku”  zwrócimy się do dyrekcji szkoły.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 25-12-2010,
Drogi Panie Burmistrzu mam pytanie. Czy w Milanówku jest jakieś lodowisko na którym mogłaby pojeździć młodzież. Jak jest to czy można wypożyczyć łyżwy tzw. hokejówki i czy jest to darmowe. Dziękuje z góry za odpowiedź.
Odpowiedź 29-12-2010

Szanowna Pani,
Obecnie w Milanówku czynne jest lodowisko przy Zespole Szkół Gminnych Nr 3, ul. Żabie Oczko 1, tel.  22 758 34 60, z którego można korzystać bezpłatnie. Czynne jest w godz. 800 – 2000. Z łyżew szkolnych mogą korzystać jedynie uczniowie tej szkoły w czasie lekcji WF. Poza tym można jeszcze skorzystać
z wyjazdów na tor Stegny we wtorki i piątki o godz. 1430. Dotyczy to jednak dzieci ze szkół podstawowych chcących spróbować swych sił w łyżwiarstwie szybkim. Szczegóły u dyrektora, Pana Krzysztofa Filipiaka.
Są przygotowania do otwarcia lodowiska przy Szkole Podstawowej Nr 2, ul. Literacka 20.
O szczegóły proszę pytać w sekretariacie szkoły, tel. 22 758 34 85.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku