Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 25-12-2010, ...
Drogi Psnie Burmistrzu mam pytanie dotyczące stajni eko-farm w Milanówku czy jest to jedyna stajnia w mieście bardzo jej nielubie i tego nieukrywam. Lubie jeździć konno, jest to wspaniały sport, ale w Milanówku niejest bardzo rozpowszechniony.Bardzo proszę o wysłnie odpowiedzi na moje pytanie.
Odpowiedź 30-12-2010

Stajnia Eko-farm jest jedynym klubem jeździeckim znajdującym się w Milanówku. Poza nim na terenie naszego Miasta jest także kilka prywatnych stajni. Ponadto w okolicach Milanówka można skorzystać z usług kilku klubów jeździeckich np. w Grodzisku Mazowieckim, Podkowie Leśnej, Żółwinie lub Kaniach. Mam nadzieję, że znajdzie Pan/Pani coś odpowiadającego swoim potrzebom.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-12-2010, Łukasz
Witam, mam do Pana pytanie w sprawię wynajęcia hali w Milanówku.czy młodzież w wieku 16-18lat ma płacić 60zł za godzinę korzystania z hali?czy to nie jest trochę zbyt wygórowana cena jak na młodzież, która jeszcze nie zarabia?2 hale dla dzieci i młodzieży, ale żeby z nich skorzystać już nie jest tak łatwo..Pozdrawiam
Odpowiedź 15-12-2010

Łukaszu.
Cena 60 zł. za godzinę korzystania z Hali Sportowej jest jedną z najniższych stosowanych w tego typu obiektach, w najbliższej okolicy Milanówka. W przypadku gier zespołowych (10-15 osób) koszt jednostkowy nie jest duży, wynosi 4-6 zł za godzinę - świadczy o tym wypełniony grafik wynajęcia Hal. Ponadto w obu obiektach, szkoły i Milanowskie Centrum Kultury organizują zajęcia pozalekcyjne w bardzo dogodnych godzinach a uczestnictwo w nich jest bezpłatne.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 23-11-2010, Marcin
Witam, kieruje do Pana pytanie właśnie w okresie wyborczym bo jak Pan mówi każdy głos dla Pana się liczy.Krótkie pytanie : czy jest możliwość nie odpłatnie zorganizowania ligi dla osób w wieku 16+ ?????Mam już rozpisane jak by to miało wyglądać teraz czekam na inicjatywę z Pana strony. Dużo głosów może Pan na tym zyskać, proszę się głęboko nad tym zastanowić.Pozdrawiam
Odpowiedź 25-11-2010

Szanowny Marcinie,
Oczywiście, że jest możliwość. Decyzję w tej sprawie podejmę po zapoznaniu się ze szczegółami Twojej propozycji. Dlatego też proszę o kontakt z koordynatorem ds. sportu p. Włodzimierzem Filipiakiem w Milanowskim Centrum Kultury tel. 22 7583960.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-10-2010, Daniel
Szanowny Burmistrzu.!Mam małe pytanie wobec terenu "boiska" przy ZSG nr 1. Czy nie byłoby możliwości wykonać tam kolejnego zespołu boisk "Moje Boisko Orlik 2012".? Według mnie byłby to bardzo dobry pomysł ponieważ mielibyśmy gdzie kopać piłkę po szkole i na WF. Poza tym Orlik przy basenie jest strasznie często zajęty i jestem pewny że ten orlik również byłby ciągle zajęty.Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.!
Odpowiedź 11-10-2010

Szanowny Panie,
budowa kompleksu boisk z lodowiskiem przy ZSG nr 1 została umieszczona w Wieloletnim Planie Inwestycji Miasta Milanówka na lata 2012-2013.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 31-05-2010, Grzegorz
Witam!Chciałbym się spytać, czy jest możliwość zagrania meczu piłkarskiego na boisku "orlik".Mecz byłby po 6 osób + rezerwa na urząd miasta.Czekam na kontakt,pozdrawiam Grzegorz
Odpowiedź 01-06-2010

Szanowny Panie
W sprawach wszystkich rozgrywek i meczów proszę kontaktowac sie z Koordynatorem ds. sportu w mieście, panem Włodzimierzem Filipiakiem - tel. 22/
758 32 34.

Pozdrawiam
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 19-04-2010, Aleksander Gwiazda
Witam!Piszę w imieniu moim i kolegi. Zajmujemy się stuntem rowerowym. Mieliśmy dawać pokaz na Motosercu 10.IV jednak z wiadomego powodu cała impreza została odwołana. Kilka pokazów mamy już załatwionych. Chętnie dali byśmy również próbkę naszych umiejętności na Dniu Sportu w Milanówku.Gdyby trzeba było udowodnić umiejętności czy przybliżyć tajniki stuntu, porszę dać znać.Pozdrawiam!
Odpowiedź 22-04-2010

Szanowny Panie,
Dziękuję za maila, wszelkie pytania dotyczące Dnia Sportu proszę kierować do koordynatora Włodzimierza Filipiaka pod numer telefonu 604 632 446.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-04-2010, jan
Szanowny Panie Burmistrzu, Chciałbym zapytać o dostępność do boisk przy szkołach w dniach wolnych od pracy. W ostatni weekend chciałem z synami pokopać piłkę na pustym boisku przy szkole 2. godzina 15.30 sobota. Ładna pogoda, jasno. Dostęp zamknięty z każdej strony. Spacer do boiska przy LO na Piasta. Otwarte ale po chwili przyszedł Pan, który w miarę grzecznie wyprosił nas z terenu boiska mówiąc, że w sobotę i niedzielę boisko jest dostępne do 14stej. Chciałem zapytać jaka jest szansa aby w dni wolne teren boisk był dostępny i wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem tak długo jak są do tego warunki (jasno)? Trochę szkoda patrzeć na zainwestowany teren z poza siatki. Pozdrawiam
Odpowiedź 16-04-2010

Panie Janie! 
Odpowiadając na Pana pytanie chciałbym jednocześnie wszystkim zainteresowanym udzielić informacji o możliwościach korzystania z boisk na terenie Milanówka.
Szkoły gminne:

  1. Zespół Szkół Gminnych Nr 1, ul. Królewska – boisko przy ulicy Szkolnej dostępne jest 24 godziny na dobę;
  2. Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Literacka – w dni powszednie boisko jest dostępne od godz. 1730, a w soboty od 1630. Do końca maja boisko jest czynne do godz. 2030, a od czerwca do godz. 2100;
  3. Zespół Szkół Gminnych Nr 3, ul. Żabie Oczko – boisko jest czynne codziennie do godz. 2030,

z tym że w dni powszednie po zakończeniu zajęć w szkole, w soboty od godz. 1300, a w niedziele od 800.

Szkoły powiatowe:
Z informacji udzielonej przez dyrektorów szkół wynika, że boisko przy Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Wójtowskiej jest dostępne bez przerwy, natomiast boisko na terenie Zespołu Szkół Nr 1 przy ulicy Piasta w dni powszednie po zajęciach szkolnych do godz. 1800 zaś w soboty i niedziele do 1400.

Poza boiskami szkolnymi w Milanówku znajdują się:

  1. Zespół Boisk „Orlik” przy ulicy Sportowe, który zostanie oddany do użytku w poniedziałek 19 kwietnia. To wielofunkcyjne boisko (piłka nożna, koszykówka i siatkówka) będzie czynne w ciągu roku szkolnego od poniedziałku do piątku w godzinach: 1400 – 2100, a w soboty i niedziele od 1000 do 2100, natomiast w okresie wakacji codziennie od 1000 do 2100. Wszelkich informacji na temat korzystania z tych boisk można uzyskać w Milanowskim Centrum Kultury, tel. 22 758 32 34.
  2. Boiska na Turczynku. Znajdują się tam dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej: trawiaste i ze sztuczną nawierzchnią oraz mniejsze trawiaste. Z boisk tych można korzystać za zgodą Zarządu KS „MILAN”, przy czym korzystanie z małego boiska jest bezpłatne.

Korzystanie ze wszystkich boisk szkolnych oraz z boiska „Orlik” jest bezpłatne, ale musi być ono zgodne z regulaminem gospodarza każdego obiektu, który ustala również godziny otwarcia w czasie sezonu. Życzę Panu i wszystkim korzystającym z boisk naszych i powiatowych wielu miłych chwil spędzanych w kulturalnej i sportowej atmosferze.

 Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony
Pytanie 29-03-2010, Daniel
Dzien Dobry.! Ja mam małe pytanko kiedy rozpoczynają się "siódemki" i ile zgłosiło się drużyn w grupie 96/97.?
Odpowiedź 02-04-2010

Panie Danielu, wszelkich informacji na temat Ligi Siódemek udziela Pan Grzegorz Michalak (600 836 385).

Pozdrawiam
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 08-03-2010, Daniel
Dzien Dobry! Mam kilka pytan... A więc: Na kiedy jest zaplanowane otwarcie obiektów sportowych "Moje Boisko Orlik 2012"? Byłaby możliwość zorganizowania turnieju jednodniowego w stylu Turnieju Feryjnego? Czy to boisko będzie ogólno dostępne czy trzeba będzie rezerwowac terminy? Z góry dziękuje za odpowiedz i Pozdrawiam
Odpowiedź 10-03-2010

Szanowny Panie,
Otwarcie obiektu sportowego "Orlik" planujemy na drugą połowę kwietnia.
Boisko to będzie dostępne bezpłatnie dla wszystkich chętnych po wcześniejszej rezerwacji terminów u osób opiekujących się tym obiektem, z ramienia Milanowskiego Centrum Kultury.
Stosowna informacja zostanie zamieszczona na stronie internetowej miasta i w Biuletynie Miasta Milanówka.
W maju i w czerwcu 2010 r. na "Orliku" rozgrywane będą mecze w ramach X Edycji Milanowskiej Ligii Siódemek, natomiast w sierpniu odbędzie się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej dla mieszkańców Milanówka.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 28-02-2010, Joan
WitamLuiza Złotkowska zdobyła brązowy medalna olimpiadzie. Czy miasto Milanówek przygotuje uroczyste powitanie medalistki?
Odpowiedź 02-03-2010

Szanowny Panie,
Serdecznie zapraszam  2 marca br. (wtorek) ok. godz. 20.45 na warszawskie lotnisko „Okęcie”, gdzie witani będą nasi olimpijczycy. Natomiast 5 marca (piątek) o godz. 14.00 podczas XXXIV Sesji Rady Miasta Milanówka, władze miasta oficjalnie zamierzają przywitać i uhonorować Luizę Złotowską oraz Sławka Chmurę.
W kwietniu, podczas Dnia Olimpijczyka, mieszkańcy miasta będą mieli możliwość spotkania się ze sportowcami.

 
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku