Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 08-11-2008, Szymon Z.
Szanowny Panie Burmistrzu,kontynuuję. wątek turnieju siatkarskiego, który wierzę szczerze, że z Pana pomocą się odbędzie.Przytacza Pan fakt, iż trzy lata temu do turnieju siatkarskiego zgłosiły się tylko 3 drużyny z naszego miasta. Niestety, ale taka jest rzeczywistość. Nie jesteśmy miastem liczącym ponad 100tys. mieszkańców, żeby problem znikomej ilości drużyn nas nie dotyczył. Myślę, że na tamten czas, trzy drużyny to była i tak dobra ilość. Wydaje mi się, że między innymi poprzez turnieje, na które zapraszane są drużyny z okolic, promowane jest miasto, które dany turniej organizuje. Drużyny tym chętniej przyjeżdżają i wyczekują na wszelkie informacje o turnieju w danym mieście, im wyższy poziom organizacyjny i sportowy prezentuje dana impreza sportowa.Tak jest z cyklicznymi turniejami siatkarskimi w Nadarzynie, Błoniu, czy świątecznym w Grodzisku Mazowieckim. Wszystkie odbywają się dwukrotnie w ciągu roku. Na tych turniejach panuje dobra atmosfera, a poziom rozgrywek dostarcza wiele emocji nie tylko uczestnikom, ale i kibicom.Z całym szacunkiem, uważam w związku z powyższym, iż głównym kryterium, czy danym turniej się odbędzie, nie może być jedynie minimalna ilość drużyn z miasta organizującego. Jest to podejście oczywiście zrozumiałe, które zdecydowanie popieram, jednak musimy zdać sobie również sprawę z możliwości realizacji tej idei.Liczba zgłoszonych drużyn z Milanówka zależeć będzie między innymi od tego, czy zgłoszą się reprezentacje Liceum z ul.Piasta oraz z ul.Wójtowskiej.Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.Z poważaniem,Szymon Z.
Odpowiedź 14-11-2008

Szanowny Panie,
Dziękuję za wiadomość.  Wszelkie ustalenia są aktualne z poprzedniego e-maila. Cieszy mnie fakt, że istnieją w Milanówku tak zaangażowani miłośnicy siatkówki.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-10-2008, Kuba
Witam, Panie Burmistrzu, dlaczego w Milanówku nie organizuje się od kilku lat turniejów siatkówki? Mamy dwie nowoczesne hale ( więcej niż w Grodzisku. ) i poza piłką nożną nic więcej się nie dzieje. Jako, że przez kilka lat zajmowałem się rozgrywkami w GM ( 3 ligi amatorskie, ponad 300 uczestników, zapraszam na stronę www.siatkowka-grodzisk.pl ) mógłbym pomóc taki turniej zorganizować. Najlepiej pod patronatem Pana Burmistrza o ile byłaby taka wola. Także zachęcam do zrobienia turnieju siatkówki, chętnych nie zabraknie. Pozdrawiam Kuba Chalimoniuk
Odpowiedź 28-10-2008

Szanowny Panie,
To bardzo dobrze, że chciałby Pan podjąć się zorganizowania turnieju w piłce siatkowej. Centrum Kultury i Promocji nie ma monopolu na organizację zawodów sportowych w Milanówku. Zwłaszcza, że już organizuje 40 imprez sportowych w
15 dyscyplinach w tym turniej plażowej piłki siatkowej. Z takim zapytaniem wystąpił Pan Szymon Zagrodzki , który również chciał zorganizować Turniej.
Wyraziliśmy zgodę  na udostępnienie jednej z hal na niedzielę.
Prosiliśmy, żeby z dużym wyprzedzeniem omówił z dyrekcją wynajęcie hali.
W przyszłym roku zabezpieczymy na organizację i nagrody 800 PLN. Jeżeli impreza będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem włączymy ją do kalendarza imprez sportowych pod patronatem Burmistrza Miasta, zwiększając środki na tą imprezę.
Pan Zagrodzki w styczniu zgłosi się do koordynatora d/s sportu Włodzimierza Filipiaka, który omówi z Nim szczegóły imprezy. Może się Pan włączyć do organizacji imprezy siatkarskiej.
Trzy lata temu odbywał się Turniej Piłki Siatkowej na hali. W związku z tym, że wystartowały tylko dwie drużyny z Milanówka, turniej ten  wypadł z kalendarz imprez sportowych. Jeżeli będzie większe zainteresowanie i większość uczestniów z Milanówka to będziemy organizować takie imprezy.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-10-2008, Szymon
Witam,chciałbym się dowiedzieć, czemu w Milanówku nie ma możliwości zorganizowania turnieju siatkarskiego na hali. Nie mówię tu o jednorazowym przypadku, ale dobrze by było zorganizować taką imprezę cykliczną, najlepiej dwa razy do roku.Siatkówka jest sportem, który jest aktualnie najbardziej popularny, przyciąga kibiców i zapewnia emocje oraz dobrą zabawę.Kilkakrotnie poruszałem tę kwestię z Panem Lawendowskim. Ze swojej strony mogę zaproponować pomoc - jestem współorganizatorem Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkarskiej. Aktualnie rozpoczęła się 17. już edycja tych rozgrywek. Mam dobry kontakt z drużynami, bez problemu znajdą się chętni do gry. O obsadę sędziowską również mógłbym się zatroszczyć. Nie ma najmniejszego problemu. Pierwszy problem, to kwestia sfinansowania nagród oraz obsady sędziowskiej, choć z tym drugim możemy sobie poradzić, gdyż wielu siatkarzy amatorów z Milanówku dysponuje wiedzą z zakresu przepisów gry w siatkówkę i mogliby spokojnie sędziować mecze. Drugim problemem, jest zapewnienie dostępności jednej z Miejskich Hal. Najlepszym terminem byłaby niedziela, gdyż w te dni nie toczą się rozgrywki żadnych amatorskich lig.Liczę na odpowiedź i reakcję na poruszone wyżej kwestie.Z poważaniem,Szymon Zagrodzki.
Odpowiedź 20-10-2008

Szanowny Panie,
To bardzo dobrze, że chciałby Pan podjąć się zorganizowania turnieju w piłce siatkowej. Centrum Kultury i Promocji nie ma monopolu na organizację zawodów sportowych w Milanówku. Zwłaszcza, że już organizuje 40 imprez sportowych w 15 dyscyplinach w tym turniej plażowej piłki siatkowej (Gratuluję wygrania turnieju).
Wyrażę zgodę na udostępnienie jednej z hal na niedzielę. Proszę z dużym wyprzedzeniem omówić z dyrekcją wynajęcie hali. W przyszłym roku zabezpieczę na organizację i nagrody 800 PLN. Jeżeli impreza będzie się cieszyła duzym zainteresowaniem włączymy ją do kalendarza imprez sportowych pod patronatem Burmistrza Miasta, zwiększając środki na tą imprezę.
Proszę w styczniu zgłosić się do koordynatora d/s sportu Włodzimierza Filipiaka, który omówi z Panem szczegóły imprezy.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-09-2008, dawid
Witam chciałbym się spytac czy w niedalekiej przyszłości powstanie boisko ze sztucznej trawy lub tartanu ?
Odpowiedź 22-09-2008

Szanowny Panie,
W Milanówku wybudowano ostatnio 3 uniwersalne boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy. Budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 zaplanowano na rok 2010.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-07-2008, adam matusiak
Dzień dobryOd kilku miesięcy ukazuje się czasopismo "Młody Sportowiec". Miasto Milanówek zamawia jego prenumeratę do szkół.Ile miesięcznie dokładamy do tego czasopisma? W jakiej ilości zamawiamy prenumeratę? Kto i za ile opisuje sport szkolny w Milanówku ?Adam Matusiak
Odpowiedź 15-07-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie w sprawie prenumeraty "Młodego "Sportowca" informuję:
- miesiecznie CKiP płaciło 500 zł
- opłata dotyczyła m-cy : IV, V, VI
- nakład 200 szt. Egz. czasopisma
- Pan Jarosłae Czerniak otrzymywał informacje od organizatorów imprezy sportowej albo sam był na imprezie i ją opisywał.

Ze sportowymi pozdrowieniami
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 08-07-2008, angelik@
Panie Burmistrzu.Dlaczego dzici i młodzież w przeważajacej większości może korzystać z basenu za darmo, a "zdziera" się z dorosłych? W końcu jakby młodzież płaciła choćby 1 zł to wpływy byłyby spore, może końcu coś by się ruszyło z remontem i zagospodarowaniem terenu przy basenie. A tak - hałas, dzikie harce dzieciaków, brud w szatniach, co to mam płacić?
Odpowiedź 10-07-2008


Szanowna Pani,
Odpowiadając na pytanie uprzejmie informuję, iż do bezpłatnego korzystania z kąpieliska miejskiego są uprawnione dzieci i młodzież 
z terenu Milanówka. Dla wielu z nich jest to jedyna możliwość letniego wypoczynku nad wodą. Wprowadzenie choćby minimalnej odpłatności stanowiłoby dla znacznej większości brak możliwości korzystania z tej formy wypoczynku w warunkach bezpiecznych, pod nadzorem ratowników wodnych.
Odnosząc się do kwestii odpłatności za wstęp na basen przez osoby dorosłe uważam, że kwota 8,50 zł za dzień (tj. od godz. 9.00 do godz. 19.00) jest stawką niewygórowaną, adekwatną do naszej oferty.
Nadto pragnę nadmienić, iż kąpielisko miejskie w Milanówku jest pod stałym nadzorem PPIS w Grodzisku Maz., kontrolującego stan sanitarno-porządkowy tego obiektu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-06-2008, Ola
Ja chcialam Sie dowiedziec kiedy zostanie otwarty basen w Milanowku?
Odpowiedź 24-06-2008

Droga Olu,
Odpowiadając na Twoje pytanie uprzejmie informuję, że basen kąpielowy w Milanówku jest już czynny. Otwarcie nastąpiło w dniu 21 czerwca .
Serdecznie zapraszam.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka


        

do góry strony
Pytanie 06-06-2008, mateusz
witam Panie Burmistrzu dlaczego na zawodach z okazji dnia dziecka w Milanówku w trójce sędzia sędziował na korzysc trójki i dwójki a dla jedynki był taki nie mily?
Odpowiedź 10-06-2008

Drogi Mateuszu,
Wszystkie konkurencje rozgrywane w Dniu Dziecka na obiekcie Zespołu Szkół Gminnych Nr 3 w Milanówku były sędziowane zgodnie z regulaminem i zasadami wcześniej ustalonymi przez opiekunów grup startujących w zawodach. Szkoły wraz z programem otrzymały dokładny przebieg zawodów sportowych wraz z regulaminem Szkolnego Związku Sportowego gry "Dwa Ognie" i żaden z opiekunów
Twojej szkoły nie zgłosił zastrzeżeń.

Pozdrawiam
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-06-2008, anna boguszewska
panie burmistrzu jeśli chodzi o sport w szkole podstawowej jest trzech sportowców; anna boguszewska,maciej wozniak i czezary podgurski na zakończenie roku szkolnego chciałabym żebysmy zostali nagrodzeni za naszą ciężką prace proszę o odpowiedz
Odpowiedź 10-06-2008

Droga Aniu,
Jeżeli ty, bądź twoje koleżanki i koledzy, osiągnęliście wysokie wyniki sportowe, wasz nauczyciel wychowania fizycznego powinien zwrócić  się do Dyrektora szkoły z wnioskiem o przyznanie nagrody na koniec roku szkolnego.
Ja również, jako Burmistrz, mogę przyznać nagrodę, stypendium bądź wyróżnienie, na podstawie uchwały Nr 31/V/07 Rady Miasta Milanówka z dnia 02 marca 2007 r. w sprawie: stypendiów sportowych dla młodzieży oraz nagród i wyróżnień przyznawanych przez Gminę Miasto Milanówek za wybitne osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym. Oczywiście trzeba spełniać kryteria opisane
w ww. uchwale. Zapraszam do lektury uchwały. Uchwała jest dostępna na naszej stronie internetowej : www.milanówek.pl, zakładka samorząd - rada miasta - uchwały rady miasta.

Pozdrawiam
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-06-2008, Damian
Witam , nazywam sie Damian Gawrych i reprezentuje strone www.freestyle-lg.pl . Pisze w sprawie zawodów sportowych w kategorii Football Freestyle, są to tricki piłkarskie wykonywane w zonglerce lub na ziemi. Jest to młoda dyscyplina która bardzo szybko znajduje zainteresowanie u młodych zawodników. 1 czerwca wziąłem udział w Pucharze Polski Freestyle Football w Olkuszu koło Krakowa udało mi sie zająć 1 miejsce. Mieszkam w Jaktorowie i zalezy mi na tym zeby w okolicy warszawy zorganizowac takie zawody.Zawody wyglądają mniej wiecej tak jak w tym linku. http://pl.youtube.com/watch?v=T9vqvaD7hAw Jestem pewny ze przyszło by bardzo dużo osób szczególnie tych młodych i skorzystało by na tym i miasto jak i osoby które by poznały tą dyscypline .... Jeżeli jest Pan zainteresowany takimi zawodami moge odpowiedziec na każde pytanie . mój nr to 511166583 lub email. rychu506@gmail.com. czekam na odpowiedź . Pozdrawiam
Odpowiedź 11-06-2008

Szanowny Panie,
Dziękuję za maila, w tym sezonie kalendarz imprez sportowych jest już wypełniony. Odezwiemy się do Pana. Przy organizacji turnieju
piłkarskiego poprosimy Pana o pokaz tej dyscypliny.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku