Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 01-03-2014, Adam
Panie Burmistrzu, to co ja zobaczyłem w sobotę jak grupa osób na ul. Warszawskiej(róg Grudowskiej) wieszaja na drzewie plakaty z oszczerstwami skierowanymi pod adresem mieszkańców Milanówka oraz urzędników Państwowych, to jest kary godne. Rozumiem że ten kto ma prywatną działkę może na niej robić co chce ale Miasto nie powinno dopuszczać do takich ekstremistycznych wybryków! Na plakatach widnieją zdania oszczercze urzędników państwowych a to już podlega pod paragraf 212 k.k. i 226 k.k. . Panie i Panowie urzędnicy! Ja jako mieszkaniec Milanówka, nie życzę sobie aby pod adresem moim i innych osób którzy mieszkają w Milanówku kierowane były takie oszczerstwa. Nie życzę sobie też tego aby urzędnicy na których głosowałem byli tak poniżani, i to jeszcze przez osoby nie związane z Milanówkiem. Liczę że zrobicie państwo jakieś kroki w tym kierunku aby zaprzestano takim ekstemistycznym wybrykom . Pozdrawiam Adam
Odpowiedź 04-03-2014

Szanowny Panie,
dostajemy wiele sygnałów od Mieszkańców Milanówka, którzy nie akceptują takiej formy wypowiedzi poglądów - nie dość, że narusza ona dobre imię gminy, to dodatkowo obraża organy władzy i zaśmieca nasze Miasto. Dlatego też podejmiemy stosowne kroki prawne, aby zaprzestać tego typu działań.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Patrycja Jankowska - Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej – Rzecznik Prasowy

do góry strony
Pytanie 25-02-2014, Maciek
Dzień dobry.
Mam prośbę i jednocześnie sugestię aby na stronie internetowej milanowek.pl w zakładce pytania do Burmistrza -odpowiedzi na zadane pytania-, aby weryfikować pytania mieszkańców przed ich publikacją w internecie i sprawdzać czy pytania nie zawierają słów noszących znamiona szyderstwa i słów obraźliwych . Nie publikować wpisów ludzi którzy używają brzydkiego słownictwa a jedynie odpowiadać tym osobom mailowo bez konieczności publikacji na stronie www, bo nie każdy musi to czytać. Widziałem jedno z wielu pytań mieszkańca który przedstawiał się jako Jarosław Jan***ski gdzie jedno ze zdań w pytaniu było w mojej ocenie szkalujące pracownika urzędu.

Proszę rozważyć moją sugestię Dziękuję i Pozdrawiam

Maciek
Odpowiedź 26-02-2014

Szanowny Panie,
bardzo trafna uwaga. Zdaję sobie sprawę, że pewne sformułowania mogą razić Mieszkańców Milanówka, dlatego też rozważymy Pana propozycję.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Patrycja Jankowska - Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej – Rzecznik Prasowy


 

do góry strony
Pytanie 25-02-2014, Michał Kwiatkowski
Szanowny Panie Burmistrzu,
Bardzo proszę o informację jakie inwestycje zostaną podjęte w celu odwodnienia ulicy Jana Szczepkowskiego. Proszę także o podanie kiedy to nastąpi.
Dziękuję, Michał Kwiatkowski
Odpowiedź 06-03-2014

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że odwodnienie ul. Szczepkowskiego zostało rozpoczęte w 2013 roku. Został  już udrożniony rów, który będzie odprowadzał wody opadowe z ul. Szczepkowskiego na terenie Chrzanowa Dużego na długości ok. 1000 m z odpływem do rzeki Rokitnicy Starej.
Obecnie oczekujemy na wycięcie drzew rosnących na skrzyżowaniu dróg w Chrzanowie Dużym przez Gminę Grodzisk Mazowiecki.
Prace odwodnieniowe w ulicy Szczepkowskiego będą kontynuowane w 2014 roku w miesiącach letnich.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 24-02-2014, darek
Prosze wymiane lampy na ul Łącznej 7 bo jest stara
A także wymiane zarówek na ul grodziskiej róg zamenchofa kochanowskiego od strony chrzanowa oraz na łączniku ludnej z chrzanowem prosze również o wyczszczenie studzienki chłonej na ul ludnej przy przejsciu dla pieszych
Odpowiedź 03-03-2014

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pana pismo w formie elektronicznej w sprawie wymiany lampy, żarówek oraz wyczyszczenia studzienki chłonnej uprzejmie informuję, że lampa na ulicy Łącznej 7 została tymczasowo zamontowana przez firmę dokonującą wymianę uszkodzonego słupa. Ponadto informuję, że po zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie miasta lampa zostanie wymieniona na nową. 
Odnosząc się do kwestii czyszczenia studzienki chłonnej potrzeba ta została zgłoszona a prace z tym związane zostaną wykonane.      


Z poważaniem             
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM 

do góry strony
Pytanie 23-02-2014, Adam Popielarski
Proszę o poprawienie numeru telefonu do pogotowia ratunkowego na stronie internetowej, jak i w biuletynie. Poza 999, obowiązuje numer 22 755 30 30. Pozdrawiam.
Odpowiedź 10-03-2014

Szanowny Panie,
po gruntownym sprawdzeniu wszystkich informacji możemy stwierdzić, że na terenie Mazowsza Zachodniego, w tym Powiatu Grodziskiego usługi w zakresie ratownictwa medycznego świadczy firma Falck Medycyna sp. z o.o. ,ul. Obozowa 20 01-161 Warszawa, tel. 22 535 91 01.
Informację potwierdziliśmy bezpośrednim kontaktem telefonicznym z zarządem firmy Falck. Firma Pogotowie Ratunkowe Centrum Medyczne Riemer nie prowadzi usług w zakresie medycznym od 2012 r.
Obowiązujące numery telefonów, pod którymi przyjmowane są zgłoszenia - podane na stronie http://www.milanowek.pl/190,216,zdrowie są prawidłowe.
Z zebranych informacji wynika, że numer 22 755 30 30 oprócz 999 jest numerem błędnym.
Telefon 22 734 02 02 oraz dodatkowy 22 734 02 44 jest obowiązującym numerem - oczywiście wraz z nr 999 lub 112, pod który należy dzwonić aby wezwać Zespół Ratownictwa Medycznego.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Patrycja Jankowska - Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej – Rzecznik Prasowy

do góry strony
Pytanie 20-02-2014, milano
Witam Cieszę się bardzo, że SGH w Warszawie przyznała Milanówkowi tytuł "Gmina na 5". Jest to niewątpliwie powód do dumy. Czy wobec tego nie byłoby miło gdyby urząd opublikował ten dokument w całości na stronie swojej głównej stronie internetowej? Myślę, że można się tym śmiało pochwalić.
Odpowiedź 21-02-2014

Witam serdecznie,
bardzo dziękuję za maila. Jesteśmy mile zaskoczeni, że odznaczenie Milanówka tytułem ,,Gmina na 5’’ cieszy się tak dużym zainteresowaniem Mieszkańców. Pełny raport został już umieszczony na stronie - w zakładce ,,aktualności’’.  Poniżej przesyłam bezpośredni link.


http://www.milanowek.pl/aktualnosci.id_1746


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Patrycja Jankowska - Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej – Rzecznik Prasowy


 

do góry strony
Pytanie 11-02-2014, wacek-w
Panie Burmistrzu.
Chciałbym nawiązać do odpowiedzi udzielanych przez Prezesa MPWiK z dn. 08.01 .2014r i 06.02.2014 r na pytania związane z podwyżką o 50 % opłat za wodę.
Ogólnikowa forma odpowiedzi udzielonych przez Pana Prezesa MPWiK mogły by być skierowane do dzieci a nie do osób dorosłych które muszą ponieść konsekwencje takiej decyzji . Jedyne bowiem uzasadnienie wynikające z wypowiedzi Prezesa jest nastepujące: "Dodatkowy zakup wody z grodziskiej spółki jest kosztowny ponieważ woda u naszych sąsiadów jest znacznie droższa". I to jest argument Prezesa spółki na 50 % podwyżkę ceny. Czy prezesa spółki stać jest tylko na taką infantylną odpowiedz, czy też niepoważnie traktuje ludzi do których się zwraca?
Podana kwota zakupu dodatkowej wody za około 847 tys od 1. kwietnia ubiegłego roku zł nic nie mówi gdyż nie wiemy czy uległa ona zwiekszeniu czy zmniejszeniu w stosunku do lat ubiegłych ,więc nie stanowi żadnego uzasadnienia wzrostu cen za m. sześć .Zresztą tą kwota w przeliczeniu na mieszkańca Milanówka daje około 6 zł na osobe na miesiąc.Więc jak to sie ma do wzrostu cen o 50 %
.Panie Burmistrzu Jeżeli pan Prezes udziela odpowiedzi w Pana imieniu, a Pan je firmuje, to wydaje mi sie ,że udzielane odpowiedzi winny być merytoryczne ,świadczące o powadze urzędu burmistrza i poważnym traktowaniu ludzi a nie byle jakie i ogólnikowe.
Oczekuję dalej na jakieś konkretne uzasadnienie wzrostu ceny .Czy wynika to z ogromnego wzrostu zapotrzebowania na wodę przez mieszkańców ,czy też wzrost liczby mieszkańców ,co by uzasadniało taki wzrost ceny spowodowany zwiększonym w stosunku do lat ubiegłych zakupem dodatkowej ilości drogiej wody z Grodziska . Ale czy aż tak drogiej powodującej wzrost ceny o 50% ? Uprzejmie proszę Pana Burmistrza potraktować mieszkańców Milanówka poważnie i wyjaśnić z jakich przyczyn dokonuje się takie jdużej podwyżki, co pozwoli być może, bez zbytniej goryczy zakceptowanie tej decyzji.Udzielanie nic nie mówiących i pozbawionych merytorycznego uzasadnienia informacji zarówno w tej jak i innych kwestiach, swiadczy o lekceważeniu mieszkańców i braku należnego szacunku w stosunku do nich ze strony władz miasta. nad czynm można tylko ubolewać.
Z poważaniem
Wacław
Odpowiedź 21-02-2014

Szanowny Panie,
Rozumiejąc Pana niezadowolenie z udzielonej odpowiedzi pragnę uzupełniająco wyjaśnić i potwierdzić, że cena każdego z rodzajów świadczeń przedsiębiorstwa wodociągowo kanalizacyjnego w Milanówku jest wypadkową wielu zbiegających się czynników. Niewątpliwie trudno wskazać precyzyjnie, który z nich zaważył na takim rozkładzie obciążeń cenowych pomiędzy poszczególnymi grupami odbiorców i rodzajami świadczeń (dostawa wody, odbiór ścieków). Wszystkie one zbiorczo znajdują uzasadnienie w kalkulacji taryf, stanowiącej załącznik do wniosku o ich zatwierdzenie złożonego do Biura Rady Miejskiej Milanówka.
Na wysokość stawek wpływają koszty zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzenie ścieków na terenie gminy a także założenia i plany inwestycyjne. Szczegółowa wysokość poszczególnych taryf jest spójna z tymi założeniami zaś o konkretnej wysokości decydują wypadkowe wskazane w poprzednich pismach (ograniczona dostępność wody, możliwość korzystania z alternatywnego źródła, obowiązek zapewniania dostępności wody do spożycia jako cel preferencyjny itp.) Ustalenie takich stawek dokonuje się w procedurze w której uczestniczą różne organy. Nie jest to więc decyzja Burmistrza Milanówka. Taryfy opracowuje przedsiębiorstwo wodociągowo – kanalizacyjne, które następnie – po weryfikacji - podlegają zatwierdzeniu w drodze uchwały Rady Miasta. Na etapie uchwalania taryf Mieszkańcy Milanówka mieli możliwość uczestnictwa w Komisji, na której prezentowane były założenia taryfowe oraz warunki ją kształtujące oraz odbyła się dyskusja z udziałem przedstawicieli Mieszkańców. Nowy zarząd spółki, działający od 01.10.2013r. rozważy Pana sugestie przy tworzeniu następnej taryfy , dla której wniosek jest ustawowo zobligowany złożyć do 22.07.2014r.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Sebastian Budziszewski - Prezes Zarządu Spółki MPWiK 

do góry strony
Pytanie 08-02-2014, Ela Lipski
Prosze mi podac numer z Ksiegi Wieczystej odnosnie posiadlosc : ul Krasinskiego 10a
Posiadlosc ta byla wlasnoscia moich dziadkow Siennickich. Chcialabym sie dowiedziec Kto przejol ta posiadlosc po smierci me go orca Konstantego Siennickiego.
Z gory dziekuje.
Odpowiedź 18-02-2014

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila dot. ustalenia właściciela działki przy ul. Krasińskiego 10A, uprzejmie informuję, że tut. Urząd nie posiada odpowiednich kompetencji do udzielenia wnioskowanej informacji. Na podstawie art. 22 ust. 1 w związku z art. 20 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z dn. 17.05.1989 r. (t.j. Dz. U. 2010, Nr 193, poz. 1287), kompetencje w kwestii udzielenia odpowiedzi na Pani pytanie posiada Starosta Grodziski (Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami, ul. Żyrardowska 48, 05-825 Grodzisk Maz.).


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Piotr Kalbarczyk - Kierownik Referatu GNPP

do góry strony
Pytanie 07-02-2014, Ela Lipska
Szanowny Panie,
Chcialabym sie dowiedziec kto jest wlascicielem parceli na ul. Krasinskiego 10A. Jest to posiadlosc, ktora byla wlasnoscia moich dziadkow Siennickich. Po ich smierci moj ojciec Konstanty Siennicki tam mieszkal. Prosze o podanie mi numeru ksiegi wieczystej. Z gory dziekuje.
Odpowiedź 11-02-2014

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila dot. ustalenia właściciela działki przy ul. Krasińskiego 10A, uprzejmie informuję, że tut. Urząd nie posiada odpowiednich kompetencji do udzielenia wnioskowanej informacji. Na podstawie art. 22 ust. 1 w związku z art. 20 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z dn. 17.05.1989 r. (t.j. Dz. U. 2010, Nr 193, poz. 1287), kompetencje w kwestii udzielenia odpowiedzi na Pani pytanie posiada Starosta Grodziski (Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami, ul. Żyrardowska 48, 05-825 Grodzisk Maz.
Z poważaniem


Z upoważnienia  Burmistrza
Piotr Kalbarczyk
Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego

do góry strony
Pytanie 06-02-2014, Iwona Dornarowicz
Tą drogą chcę podziękować Pani Bożenie Ciesielce za wspaniałą współpracę i kontakt z ngo. Przejęła nas (organizacje) Pani Monika Samoraj i nadal jest świetnie. Obie Panie przeprowadzają za rękę przez zawiłości ofert, są otwarte na współpracę, kompetentne, profesjonalne, cierpliwe, życzliwe. Każdemu Urzędowi życzyć takich pracowników!
Odpowiedź 12-02-2014

Szanowna Pani


Jest mi niezmiernie miło czytać te słowa pochwały, tym bardziej, że częściej mieszkańcy skłonni są do pisania o tych złych doświadczeniach, niż dobrych. Dziękuję bardzo w imieniu pracowników i swoim własnym. Cieszymy się, że ktoś docenia naszą pracę i zaangażowanie i  obiecujemy dokładać wszelkich starań, aby współpraca ze wszystkimi organizacjami pozarządowymi układała się jak najlepiej.


Z upoważnienia Burmistrza Miasta Milanówka


 Anna Zajączkowska
Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku