Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 16-12-2015, mieszkanka
Jak długo mamy jeszcze znosić to co dzieje się w urzędzie miasta? Ile jeszcze bliskich znajomych zatrudni Pani na ciepłych posadkach urzedniczych?
Odpowiedź 21-12-2015

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pytanie chciałbym poinformować, że wszystkie nabory na wolne stanowiska urzędnicze w Urzędzie Miasta Milanówka są jawne i konkurencyjne oraz odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami. W wyniku przeprowadzonego naboru zatrudniony zostaje kandydat, który zdaniem komisji przeprowadzającej nabór w najwyższym stopniu spełnia wymagania opisane w ogłoszeniu o naborze.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-12-2015, Mieszkaniec Milanówka
Szanowna Pani Burmistrz, cieszę się, że nasze miasto jest już przystrojone na święta, oświetlenie jest w miarę ładne, natomiast choinka przy Poczcie Polskiej wygląda fatalnie, mam wrażenie, że wiszą na niej same śmieci, że nie wspomnę o tragicznych "kokardach" na choince przy targowisku. Lepiej było jak były na niej same lampki, bo te (tylko) dwie kokardy wyglądają jak szmaty - trochę już potargane przez wiatr. Czasem mniej oznacza więcej.
Odpowiedź 21-12-2015

Szanowny Mieszkańcu,
Kokardy na choince przy targu zostały już zdjęte, kokardy rzeczywiście okazały się za małe na taką dużą choinkę i w dzień wyglądały za skromnie. Jeżeli chodzi o choinkę przed pocztą to ozdoby te wykonały dzieci z Przedszkola nr 1, które zaangażowały się w wykonanie ozdób wykorzystując bardzo ciekawe techniki i przedmioty. Choinka ta wielu osobom się podoba i spotkałam się z opiniami, że te ozdoby są inspiracją dla innych. Jeżeli chodzi więc o tę choinkę to jednym się będzie podobać innym mniej, dla mnie cenne jest, że wykonały to dzieci i wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami ubrały ją wspólnie, co sprawiło im wiele radości. Cieszę się jednak, że oświetlenie poza tym się Panu podoba.


 


 
Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka


 


 

do góry strony
Pytanie 07-12-2015, Michał
Chciałbym się dowiedzieć kiedy Strażnicy Miejscy a przynajmniej część z nich zacznie respektować prawo i dawać przykład obywatelom? Wczoraj byłem świadkiem jak po wczorajszej imprezie otwarcia nowego placu zabaw Strażnik Miejski ( radiowóz -Patrol Ekologiczny) przewoził stół, który wystawał z bocznych drzwi a podczas skrętu mało nie wypadł. Tak się zdarzyło,że nie miałem ze sobą telefonu bo od razu zrobiłbym zdjęcie i sprawę zgłosił na policję. Przecież taki przewóz zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Proszę nie robić sobie "jaj" z mieszkańców tylko zacząć godnie reprezentować mundur. Z pewnością jeżeli komendant będzie chciał obejrzeć nagranie to może to zrobić ponieważ okolice ul. Krótkiej są objętne monitoringiem miejskim.
Odpowiedź 10-12-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zgłoszenie bardzo dziękuję za informację o niewłaściwym zachowaniu podległych mi funkcjonariuszy. Wobec kierowcy pojazdu zostanie przeprowadzone postępowanie wyjaśniające i zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.
Ze swojej strony mogę Pana zapewnić, że będę zwracał szczególną uwagę na przestrzeganie ustawy Prawo o ruchu drogowym przez podległych mi funkcjonariuszy.
 
 
 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bohdan Okniński - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku
 

do góry strony
Pytanie 25-11-2015, Krzysztof Puchalski
Spotkałem się z opinią że nasze miasto powinno mieć swoją widokówkę w formie ilustrowanej kartki pocztowej.
Uważam że to dobry pomysł.
Wielu przyjeżdzających do nas turystów chętnie by wysłało komuś znajomemu naszą widokówkę jako pamiątka po wizycie w naszym pięknym mieście.
Bardzo proszę o rozpatrzenie pomysłu.
Odpowiedź 01-12-2015

Szanowny Panie,
Rzeczywiście kartka pocztowa z widokiem Milanówka to bardzo popularna forma promocji miasta. Wśród materiałów promocyjnych jakimi dysponuje Urzędu Miasta znajduje się także milanowska widokówka. Osoby zainteresowane wysłaniem takiej  kartki mogą otrzymać ją bezpośrednio w UM w Zespole ds. Komunikacji Społecznej. Docelowo chcemy aby tego typu gadżety były bardziej przystępne dla Mieszkańców, dlatego w ramach realizowanego projektu pn. „Zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności Gminy Milanówek poprzez poszerzenie oferty turystycznej”, współfinansowanego przez Unię Europejską  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 zostanie stworzone Centrum Informacji Turystycznej, które w swoich zasobach posiadać będzie tego typu pamiątki. Dziękuję za to pytanie i cieszę się, że jest chęć promocji Miasta wśród samych Mieszkańców.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Daria Gągała - Inspektor w Zespole ds. Komunikacji Społecznej

do góry strony
Pytanie 17-11-2015, Katarzyna
Szanowna Pani, czy to prawda, że w dawnym Domu Wysłużonego Kolejarza powstanie ośrodek dla uchodźców? Jeśli tak, to w jaki konkretnie sposób miasto przygotowuje się na takie przedsięwzięcie, jak zamierza zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz kiedy wiadomość zostanie podana do wiadomości publicznej, skoro przygotowania do przyjęcia uchodźców trwają od dłuższego czasu?
Odpowiedź 18-11-2015

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani zapytanie przesyłam w załączeniu link do strony Miasta Milanówka, na której znajduje się stanowisko Burmistrza Miasta w sprawie uchodźców wraz z załącznikami dotyczącymi tego zagadnienia.
http://www.milanowek.pl/aktualnosci.id_2836


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 16-11-2015, Michał Kwiatkowski
Dzień dobry, proszę o informację co będzie się mieścić w obecnie remontowanym Domu Wysłużonego Kolejarza przy ulicy Kościuszki.
Odpowiedź 17-11-2015

Szanowny Panie,
Budynek, o który Pan pyta nie jest własnością Miasta Milanówka, lecz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Dlatego też w sprawie planowanego przeznaczenia tego budynku proszę zwrócić się do organizacji, będącej jego właścicielem.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-11-2015, Michał
Proszę o informację czy wiadomo jaka ilość uchodzców przybędzie do Milanówka?Czy Gmina będzie ponisła jakieś koszty utrzymania? Ostatnie pytanie...dlaczego tak długo trzeba czekać od Państwa na odpowiedź? na jedno wysłane w pażdzierniku do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Odpowiedź 04-11-2015

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że w odpowiedzi na pismo Wojewody Mazowieckiego dotyczące możliwości przyjęcia uchodźców przez gminę Milanówek Pani Wiesława Kwiatkowska – Burmistrz Miasta Milanówka poinformowała Wojewodę, że Milanówek nie ma możliwości przyjęcia uchodźców na swoim terenie i nie planuje takiego przyjęcia. Niemniej jednak, w związku z pojawiającymi się pogłoskami o zamiarze przyjęcia uchodźców przez jeden z podmiotów spoza struktury organizacyjnej Miasta Pani Burmistrz wystąpiła z zapytaniem do Wojewody Mazowieckiego, Szefa Urzędu ds. Cudzoziemców oraz władz tego podmiotu. W odpowiedzi na wystąpienia żaden z pytanych podmiotów nie potwierdził zamiarów osiedlenia uchodźców na terenie Milanówka, zaś Szef Urzędu ds. Cudzoziemców poinformował ponadto, że w przypadku planów osiedlenia ich na terenie gminy, jej władze będą o tym fakcie powiadamiane. Natomiast w zakresie braku odpowiedzi chciałbym przeprosić Pana za opóźnienie i zapewnić, że podejmiemy wszelkie starania aby taka sytuacja w przyszłości nie miała miejsca.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-10-2015, Katarzyna i Jarosław Tymowscy
Szanowna Pani Burmistrz,

w sprawozdaniu z pracy umieściła Pani pod datą 11 września br. notatkę o prośbie urzędu wojewódzkiego w sprawie informacji o gotowości do przyjęcia uchodźców oraz swoją odpowiedź, że na chwilę obecną Gmina nie dysponuje lokalami na przyjęcie cudzoziemców.

Notka w Biuletynie, z natury skrótowa, pozostawia pewien niedosyt informacji, jako że kwestia uchodźców wiąże się nie tylko z lokalami, ale także np. z edukacją dzieci uchodźców czy miejscami pracy. Równocześnie owa informacja w Biuletynie wzbudza pewną nadzieję, że to tylko w obecnej chwili nie jesteśmy gotowi, ale być może podejmiemy wysiłek, aby ową gotowość uzyskać.

Aby jednak to nastąpiło, uważamy, że niezbędna byłaby szersza kampania z udziałem mieszkańców. Bo nie jest to tylko problem administracyjny, a dyskusja o możliwości przyjęcia uchodźców uruchomiłby być może energię potrzebną do realizacji tego poważnego przedsięwzięcia. Wsparcie uchodźców mogłoby się stać współczesnym rozwinięciem chlubnej tradycji Milanówka, którego mieszkańcy przyjmowali uchodźców ze zniszczonej stolicy w 1944 r.

Zwracamy się więc z pytaniem, czy w czasie spotkań z mieszkańcami i na posiedzeniu Rady Miasta przewiduje Pani zainicjowanie dyskusji na temat stworzenia warunków dla przyjęcia uchodźców w Milanówku.

Z poważaniem
Odpowiedź 28-10-2015

Szanowni Państwo,
Chciałbym wyjaśnić, że poza informacją w ostatnim sprawozdaniu z pracy Burmistrza również na ostatniej sesji Rady Miasta w dniu 22 października br., po zapytaniu radnej Anny Haber Pani Burmistrz poinformowała, że obecnie Miasto Milanówek nie jest gotowe i nie planuje przyjęcia uchodźców. Poinformowała jednak również, że uchodźcy (lub obcokrajowcy nie posiadający takiego statusu) mogą pojawić się w Milanówku niezależnie od możliwości ich oficjalnego przyjęcia przez Miasto.
Pani Burmistrz wyjaśniła również, że biorąc pod uwagę pojawiające się pogłoski, wystąpiła do Szefa Urzędu ds. Uchodźców, Wojewody Mazowieckiego oraz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej z pytaniem czy organizacja ta zamierza przyjąć uchodźców w Milanówku oraz czy podjęte zostały jakiekolwiek działania w tej sprawie. Do dnia dzisiejszego otrzymaliśmy odpowiedź jedynie od Wojewody Mazowieckiego. Z odpowiedzi tej wynika, że Urząd Wojewódzki nie posiada wiedzy w tym zakresie.
Mając powyższe na uwadze informuję, że na spotkaniach z mieszkańcami Burmistrz nie zamierza poruszać tematu uchodźców. Jeśli jednak zostanie zadane pytanie w tym temacie, udzielona zostanie na nie odpowiedź.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 26-10-2015, adam krajpowicz
Witam panią mam takie pytanie jak pracuje społeczna komisja mieszkaniowa. Składając wniosek we wrześniu dowiedzialem się ze komisja podejmie decyzję w październiku. Dzwoniąc dziś do sekretariatu pani powiedziała mi ze komisja jeszcze nie zajmowała się sprawą mieszkań komunalnych moze w listopadzie się zajmie dlatego bo urzędzie jest remont zadając pami sekretarce pytanie jaka jest to komisja i kto jest przedwidzacym komisji pani byla strasznie oburzona na zadawane pytania. I czy dostane od urzędu potwierdzenie kiedy składalem wniosek w odpowiedzi uslyszalem ze nie.rozumiem prace urzędów jest taka nie inna.z wyrazami zacunku ojciec samotnie wychwujacy córkę adam krajpwicz
Odpowiedź 27-10-2015

Szanowny Panie,
Odpowiadając na e-maila uprzejmie informuję, że Społeczna Komisja Mieszkaniowa działa w oparciu o Zarządzenie Nr 67/VII/2015 Burmistrza Miasta Milanówka z dnia 7 maja 2015r., które jest dostępne w BIP na stronie miasta Milanówka (www.milanowek.pl).
Ponadto przypominam, że składając wniosek o najem lokalu mieszkalnego uzyskał Pan nie tylko wyczerpujące informacje w sprawie, lecz także pomoc przy wypełnieniu wniosku.
Jednocześnie nadmieniam, iż pracownik nie ma wpływu na częstotliwość zwoływanych posiedzeń Społecznej Komisji Mieszkaniowej, ponieważ zgodnie z załącznikiem do w/w zarządzenia posiedzenia Komisji są zwoływane przez Przewodniczącego Komisji.
Odnośnie potwierdzenia złożenia wniosku pragnę wyjaśnić, iż wnioski osób ubiegających się o najem są wpisywane do rejestru wniosków osób ubiegających o mieszkanie z puli gminy i Pana wniosek został wpisany pod numerem ORG.7140.72.2015 z datą wpływu w dniu 18.09.2015r.
Chciałabym również podkreślić, że nie jest prawdą, iż pracownik poinformował Pana, że Komisja jeszcze nie zajmowała się sprawą mieszkań komunalnych, lecz jedynie otrzymał Pan informację, że nie jest jeszcze ustalony kolejny termin posiedzenia Społecznej Komisji Mieszkaniowej.
 
 


                                                                                                  Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ewa Tatarek - Dyrektor ZGKiM
 

do góry strony
Pytanie 23-09-2015, Damian Wisniewski
Witam
Pani Burmistrz w imieniu grupy mieszkańców zaniepokojonych planami sprowadzenia i osiedlania grup etnicznych wrogich naszemu systemowi wartości - chciałbym się spytać czy władze Milanówka maja plany związane z osiedlaniem Nielegalnych Imigrantów ?
Odpowiedź 04-11-2015

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że w odpowiedzi na pismo Wojewody Mazowieckiego dotyczące możliwości przyjęcia uchodźców przez gminę Milanówek Pani Wiesława Kwiatkowska – Burmistrz Miasta Milanówka poinformowała Wojewodę, że Milanówek nie ma możliwości przyjęcia uchodźców na swoim terenie i nie planuje takiego przyjęcia. Niemniej jednak, w związku z pojawiającymi się pogłoskami o zamiarze przyjęcia uchodźców przez jeden z podmiotów spoza struktury organizacyjnej Miasta Pani Burmistrz wystąpiła z zapytaniem do Wojewody Mazowieckiego, Szefa Urzędu ds. Cudzoziemców oraz władz tego podmiotu. W odpowiedzi na wystąpienia żaden z pytanych podmiotów nie potwierdził zamiarów osiedlenia uchodźców na terenie Milanówka, zaś Szef Urzędu ds. Cudzoziemców poinformował ponadto, że w przypadku planów osiedlenia ich na terenie gminy, jej władze będą o tym fakcie powiadamiane.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka


  

do góry strony


Wersja do druku