Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 15-09-2015, Sylwia M
Witam, adoptowałam kota z domu tymczasowego w Pruszkowie i mam pytanie. czy urząd miasta Milanówka posiada umowę z jakimś weterynarzem który kastruje koty za darmo. Dziękuję.
Odpowiedź 18-09-2015

Szanowna Pani,
Informuję, że Urząd Miasta Milanówka posiada umowę zawartą z Lecznicą dla Zwierząt Serwis zoo - weterynaryjny dla Przedsiębiorstw Rozrywkowych "MEGAWET" przy ul. Sportowej 3A oraz z Przychodnią Weterynaryjną "APWET" przy ul. Chrzanowskiej 7. Zgodnie z zapisami powyższych umów w przypadku, gdy mieszkaniec Milanówka dostarczy do Lecznicy bądź Przychodni zwierzę (psa/sukę, kota/kotkę) do sterylizacji/kastracji, którego jest właścicielem, gmina dofinansowuje zabieg w wysokości 50% kosztu ww. czynności, natomiast pozostałą część pokrywa mieszkaniec. Tylko w przypadku bezdomnego zwierzęcia, wolno żyjącego przygarniętego z terenu miasta Milanówka, gmina pokrywa koszty w całości.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak – p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią
 

do góry strony
Pytanie 13-09-2015, Leonora Krzesimir
Pani Burmistrz

Czy koszt wyjazdu do Kamienia Pomorskiego ponoszony jest przez UM, jeżeli tak to w jakiej wysokości. Proszę o podanie pełnych kosztów związanych z wyjazdem.
Mam nadzieję, że odpowiedzi udzieli osoba kompetentna i będzie to wyczerpująca informacja, nie taka jaką zamieściła Pani na stronie Miasta 03.09.2015r. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć na co przeznacza Pani środki z budżetu Miasta skoro ciągle słyszymy, że jest ich mało.

Z poważaniem
Odpowiedź 24-09-2015

Szanowna Pani,
Warto pamiętać o tym, że najważniejsze w wyjeździe studyjnym do Kamienia Pomorskiego był jego cel. Uczestnicy wyjazdu poznali dobre praktyki inwestycyjne w miastach zbliżonych wielkościowo do Milanówka oraz zgłębili wiedzę i zapoznali się z praktycznymi aspektami wykorzystania coraz popularniejszej formy finansowania inwestycji przez gminy, jakim jest Partnerstwo Publiczno-Prywatne. Pomysłodawcą i organizatorem tego wyjazdu była Burmistrz Miasta Milanówka, Wiesława Kwiatkowska, która zaprosiła na wyjazd osoby bezpośrednio związane z tematem inwestycji w mieście. W związku z tym koszty tego wyjazdu szkoleniowego poniósł Urząd Miasta w wysokości:
za hotel: 2000,00 zł brutto
za przewóz osób: 3397,68 zł brutto
diety pracowników UM: 240, 00 zł brutto
diety radnych RM: 265, 00 zł brutto.
Łącznie 5902,68 zł brutto. Warto zaznaczyć, że zorganizowanie szkolenia na miejscu w Milanówku, z zakresu dobrych praktyk inwestycyjnych dla grupy 10-cio osobowej za taką samą kwotę byłoby niemożliwe. Zgadzam się, że mieszkańcy mają prawo wiedzieć na co przeznaczane są środki z budżetu Miasta, dlatego powyższe dane nie stanowią tajemnicy.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Monika Samoraj - Koordynator Zespołu ds. Komunikacji Społecznej


 

do góry strony
Pytanie 05-09-2015, Krystyna
Witam,
Czy wstawienie zabawki na "plac zabaw"na osiedlu Wysockiego/Dembowskiej to cała pomoc dla tego osiedla?Co z drogami dojazdowymi które są masakryczne,co z boleśną protezownią?Zarząd osiedla nie dba o wygląd osiedla od dawna,nie przejmuje się wyglądem bloków(prócz śmiesznego oprysku bloków) swoją drogą,czy jest możliwość uzyskania pomocy finansowej na otynkowanie bloków?Przecież to chyba obowiązek?Od lat o tym się czyta i od lat się słyszy że budynki zamieszkania wielorodzinnego muszą sukcesywnie być tynkowanie wg.rozporządzeń Unii Europejskiej.Chyba że "Berlin" to nie dotyczy.Osiedle ma być przykładem patologii.Bardzo nam się to nie podoba a podatki płacimy jak wszyscy.
Pani Burmistrz,proszę posłuchać mieszkańców osiedla,nie Zarządu który większość czasu jest poprostu nie obecny.
Odpowiedź 25-09-2015

Szanowna Pani,
ustawienie urządzeń zabawowych było działaniem podjętym na rzecz najmłodszych mieszkańców osiedla Berliny. Wobec możliwości budżetowych Miasta działanie to było możliwe do zrealizowania i z tej przyczyny postanowiono o doposażeniu placu zabaw. Wszelkie szczegóły realizacji tego zadania były na bieżąco ustalane z Zarządem Wspólnoty. Utrzymanie dróg jest realizowane w miarę posiadanych środków budżetowych w ramach bieżącego utrzymania dróg. W bieżącym roku ul. Wysockiego również została objęta robotami naprawczymi. Odnosząc się do kwestii otynkowania budynków informuję, że zadanie to nie leży w kompetencji Burmistrza Miasta Milanówka.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 18-08-2015, Dariusz
Prosze o pomalowanie barierek na kładce bo somo są juz trochę pordzewiałe i niezbyt estetyczne.
Odpowiedź 26-08-2015

Szanowny Panie,
informuję, że kładka nad torami od strony Brwinowa nie należy do Gminy Milanówek toteż nie ma możliwości wykonania malowania tej kładki. Kładka położona przy ulicy Żabie Oczko była konserwowana przez Urząd Miasta, w miarę możliwości finansowych uwzględnimy odnowienie tego przejścia.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 17-08-2015, niezadowolona mieszkanka
Szanowna Pani Burmistrz,
Jak wszyscy wiedza Milanowek to "miasto ogrod", tylko jest jeden problem, bo w tym niby miescie ogrodzie nie ma nawet parku gdzie mozna by bylo pojsc na spacer z malutkim dzieckiem i odpoczac od miejskiego zgielku. Kolejnym problemem jest brak lawek. W tym calym "ogrodzie" jedna lawka na 2 km to uwazam ze troche malo, jezeli wladze nie umieja zagospodarowac terenem tak by bylo gdzie pospacerowac to prosze o ustawienie lawek wzdluz ulic, bo nawet nie ma gdzie przysiazc lub tak jak w moim przypasku nakarmic malego dziecka. Dlaczego Grodzisk moze sie rozwijac i buduje juz kolejne miejsce do spacerow i odpoczynku a Milanowek jest daleko w tyle? Uwazam ze Milanowek zapomnial o rodzinach z dziecmi.
Z powazaniem
Mloda matka i mieszkanka Milanowka
Odpowiedź 04-11-2015

Szanowna Pani,
ze względu na brak w naszej gminie miejsc, które mogły by służyć naszym mieszkańcom do rekreacji i odpoczynku, Miasto stara się aby chociaż skwery, ciągi piesze były wyposażone w ławki i takich miejsc mamy w mieście sporo.  Niestety nie we wszystkich lokalizacjach jest możliwość ustawienia ławek, ze względu na brak miejsca bądź też usytuowanie blisko prywatnych posesji, których właściciele nie życzą sobie ustawiania ławek.
Odnosząc się do drugiej części Pani wypowiedzi uprzejmie informuję, że w obecnej chwili realizujemy projekt pn. Zagospodarowanie terenu Amfiteatru w Milanówku. Zakończenie tego przedsięwzięcia będzie oznaczało utworzenie placu zabaw dla dzieci, strefy siłowni napowietrznej, strefy zjeżdżalni, miejsca odpoczynku dla rodziców i osób dorosłych jak również młodzieży. Na tym terenie zamontowane zostaną również stoły piknikowe oraz ławki gdzie z pewnością będzie można spędzić czas wypełniając go aktywnością fizyczną ale również odpoczywając na świeżym powietrzu. Ponadto informuję, że jesteśmy w trakcie doposażania placu zabaw przy ulicy Jedwabnej, jak również z końcem sierpnia zakończą się prace związane z wyposażaniem placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 05-08-2015, Konrad Kwiatkowski
Czy Milanówek będzie coś robić żeby urealnić kosmiczną cenę wody i ścieków w Milanówku wprowadzone przez poprzedniego burmistrza? Czy obecny Burmistrz planuje unormalnić cenę wody tzw. ogrodowej?
Odpowiedź 06-11-2015

Szanowny Panie,
Ustosunkowując się do Pana zarzutów informuję:
•Cena za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków dla gospodarstw domowych Milanówka wyposażonych w odczyt wodomierzowy czyli dla I grupy taryfowej po uwzględnieniu dopłaty do taryf z budżetu Miasta Milanówka do 1m3 ścieków odprowadzonych siecią zbiorczej kanalizacji sanitarnej  nie uległa zmianie od 1.10.2013 roku i wynosi za dostawę wody 3,49 zł/m³ brutto i za odprowadzenie ścieków 6,46 zł/m³ brutto.
•Poniżej przedstawiam zestawienie cen w gminach ościennych.
Ceny obowiązujące w lipcu 2015 Ceny obowiązujące w listopadzie 2015
Grodzisk Mazowiecki Podkowa Leśna Brwinów Milanówek Grodzisk Mazowiecki Podkowa Leśna Brwinów Milanówek
cena brutto za 1 m3 wody dla  mieszkańców  3,74 2,38 3,81 3,49 3,93 4,54 2,38 3,49
cena brutto za 1 m3 ścieków dla  mieszkańców  6,06 7,86 6,48 6,46 6,17 7,86 6,93 6,46


Zetem nie prawdą jest twierdzenie o wygórowanych cenach wody i ścieków w Milanówku.   
• Jednocześnie informuję, że z dniem 1.10.2015 Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. działając na podstawie art. 24 ust.8 i 9  ustawy z dnia 7 czerwca 2001roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków wprowadziło ceny taryf na okres od 1.10.2015 do 30.09.2016. Nowy cennik utrzymał ceny na poprzednim poziomie likwidując jednocześnie taryfę za wodę bezpowrotnie zużytą w tym wodę do podlewania ogrodów. Tym samym cena wody „ogrodowej” spadła z 5,96 zł/m³ brutto do 3,49 zł/m³ brutto i jest taka sama jak cena wody pobrana przez gospodarstwo domowe.
Cennik i informacje dla mieszkańców rozliczanych ryczałtowo za odbiór ścieków znajdują się na stronie internetowej MPWiK w zakładce „CENNIKI I TARYFY”  oraz zakładce „OGŁOSZENIA”
ją się na stronie internetowej MPWiK w zakładce „CENNIKI I TARYFY”  oraz zakładce „OGŁOSZENIA”


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Sebastian Budziszewski - Prezes Milanowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

do góry strony
Pytanie 01-08-2015, Joanna Białecka
Pani Burmistrz wstyd.
Godzina W i cisza w Milanówku. W Brwinowie syreny wyją w Grodzisku też a tu cisza....
Jak Pani to wyjaśni znieczulica czy głupota ludzka?
Odpowiedź 04-08-2015

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pytanie, informuje, że w Milanówku syreny zawyły o godzinie W w trzech lokalizacjach tj. w Ochotniczej Straży Pożarnej, Urzędzie Miasta oraz na cmentarzu.
Miasto nie dysponuje większą ilością syren, nie wykluczam zatem, że na obrzeżach miasta mogły być niesłyszane.
Jednocześnie zapraszam Panią do udziału w uroczystościach w przyszłym roku.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Monika Samoraj - Koordynator Zespołu ds. Komunikacji Społecznej


 

do góry strony
Pytanie 01-08-2015, mieszkaniec
W kwietniu w tym roku w Urzędzie była uroczystość na której medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymały 2 pary. Na stronach miasta miałybyć zdjęcia z tej uroczystości. Do tej pory ich nie ma. Dlaczego?
Odpowiedź 05-08-2015

Szanowna Pani,
W dniu 11 kwietnia 2015 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Milanówku odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Burmistrz Miasta Milanówka Pani Wiesława Kwiatkowska w imieniu Prezydenta RP wręczyła medale dwóm parom.
Z przyczyn organizacyjnych zdjęcia z tej uroczystości nie ukazały się na stronie Miasta Milanówka, jak również nie zostały jeszcze wysłane do Szanownych Jubilatów. , za co serdecznie przepraszamy.
Jednoczesnie zobowiązujemy się do zamieszczenia ich na stronie, jak również do wysłania zdjęć na płycie do Jubilatów.
Jeszcze raz przepraszam za opóźnienia.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Grażyna Stasiuk - Zastępca Kierownika USC

do góry strony
Pytanie 28-07-2015, Anonim
Witam! Chciałbym poruszyć sprawę ławki na ul. Spacerowej przy willi Waleria, która została z dnia na dzień usunięta nie wiadomo przez kogo. Była ona bardzo potrzebna gdyż często siadali na niej starsi ludzie jak i młodzież w ciągu dnia. W dniu zniknięcia ławki ktoś zostawił wiadomość na kartce o treści ,,Drodzy użytkownicy ławki jeśli nie potraficie z niej korzystać smarujecie i niszczycie to będziecie siedzieć na ziemi".
Pozdrawiam
Odpowiedź 28-07-2015

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że ławka, która znajdowała się przy ul. Spacerowej (przy Willi Waleria) została zdemontowane ze względu na liczne monity mieszkańców.  Przedmiotowa ławka, pomimo ciągłych napraw, była nieustannie dewastowana oraz wyrywana z podłoża. Poza tym, mimo ustawionego obok kosza, teren wokół ławki był stale zanieczyszczony. Ławka nie spełniała swoich funkcji, w związku z czym została zdemontowana.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Stępień - Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 21-07-2015, Leonona Krzesimir
Szanowna Pani Burmistrz,
Bardzo proszę o przedstawienie faktycznych kosztów ponoszonych przez miasto związanych z wydrukiem Biuletynu Milanowskiego. Proszę o wyjaśnienie dlaczego zrezygnowała Pani z Biuletynu czarno białego na rzecz kolorowego. Kolorowy wydruk jest ładniejszy to prawda ale jednocześnie droższy. Bez wątpienia ważną sprawą jest estetyczny wygląd ale przede wszystkim zawartość treści. Jeden jak i drugi Biuletyn przez Mieszkańców po przeczytaniu jest wyrzucany do kosza. A tym samym środki finansowe możne warto by było przeznaczyć na bardziej potrzebny cel. Proszę jendocześnie o przedstawienie rocznych kosztów ponoszonych przez urząd na wydruk czarno białego Biuletynu jak również kolorowego Biuletynu.

Z poważaniem
Leonora Krzesimir
Odpowiedź 04-08-2015

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pana pytanie wyjaśniam, że decyzja o wydruku Biuletynu kolorowego zapadła po analizie kosztów, wzrost o ok. 11%, ale nie tylko. Miałam wiele sygnałów od Mieszkańców, że poprzednia wersja jest nieatrakcyjna wizualnie i przestarzała. Jak dotąd zmiana odbierana jest przez mieszkańców pozytywnie, biuletyn jest przez nich chętniej czytany.  Wzrosła także liczba mieszkańców, która sięga po Biuletyn. W mojej opinii jest to kluczowe.


Zestawienie rocznych kosztów wydruku Biuletynu:
Rok 2015:
• Umowa druk całoroczny 2015 r. - 30 970,80zł brutto
• Umowa skład graficzny 2015 r. – 10 332,00zł brutto
• Kolportaż 2015 r. – 12 236,00zł brutto
Łączny koszt: 53 538,80zł brutto
Rok 2014:
• Umowa druk i skład graficzny 2014 r.- 34 527,60zł brutto
• Kolportaż – 13 650,00zł brutto
Łączny koszt: 48 177,60zł brutto
Roczna różnica między wersją kolorową a czarno-białą: 5 361,20zł brutto.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Monika Samoraj - Koordynator Zespołu ds. Komunikacji Społecznej


 

do góry strony


Wersja do druku