Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 18-07-2015, Miriam
Witam
Chciałabym się zapytać, czy jest możliwość odzyskania przydziału do lokalu TBS. W roku 2002 zostało mi przydzielone mieszkanie TBS, ale niestety nie posiadałam wystarczających środków, aby spłacić kałcje na partycypacje mieszkaniową. W obecnej chwili mam środki na taką wpłatę i czy byłaby możliwość rozwarzenia takiej propozycji?
Odpowiedź 27-07-2015

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na zapytanie uprzejmie informuje, iż w chwili obecnej wszystkie mieszkania w zasobie TBS na terenie naszej gminy są zasiedlone.
Przyszły najemca ubiegający się o lokal w TBS  winien wnieść wkład partycypacyjny i kaucję mieszkaniową, dlatego też proszę o deklarację z Pani strony jakimi środkami finansowymi Pani dysponuje na ten cel.
Podanie w przedmiotowej sprawie proszę złożyć do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Spacerowej  4 w Milanówku.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ewa Tatarek - Dyrektor ZGKiM

do góry strony
Pytanie 25-06-2015, Michał Sosnowski
Pani burmistrz mam 16 lat szukam pracy czy mogła pani mi znalesć pracę jaką kolwiek żeby była dla mnie praca przez całe wakacje
Odpowiedź 29-06-2015

Szanowny Michale,
Zatrudnienie w Urzędzie Miasta odbywa się na podstawie otwartych konkursów ofert, ale dotyczy  ono osób pełnoletnich. Osoby młodociane mogą w Urzędzie odbywać jedynie staże i praktyki.  Jednocześnie Urząd Miasta  nie zajmuje się pośrednictwem pracy. Proszę zgłosić się do Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim, który posiada tego różnego typu oferty pracy, w tym na okres wakacyjny.
 


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - Kierownik Referatu Organizacyjnego
 

do góry strony
Pytanie 24-06-2015, Kakiecik
Witam , chcialbym sie dowiedziec gdzie zgineły ławki na ulicach parkowa i krasinskiego ??
Odpowiedź 30-06-2015

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że ławki, które znajdowały się przy ul. Spacerowej (przy Willi Waleria) oraz przy ul. Krasińskiego, zostały zdemontowane ze względu na liczne monity mieszkańców.  Przedmiotowe ławki były nieustannie dewastowane (pomimo ciągłych napraw) oraz wyrywane z podłoża. Poza tym, mimo ustawionych obok koszy, teren wokół ławek był stale zanieczyszczony. Ławki nie spełniały swoich funkcji, w związku z czym zostały zdemontowane. 


Z poważaniem,
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak  - p.o.  Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 15-06-2015, mieszkanka
Szanowna Pani,
Na wstępie wypadałoby powiedzieć, że jestem jedną z osób, która postanowiła zmienić coś w Naszym mieście i z pełnym zaufaniem oddałam głos na Pani osobę. Tak jak wiele osób miałam dość układów i układzików, kolesiostwa.
I cóż za zdziwienie mnie spotyka, Milanówek jest mały i drogą pantoflową dowiaduję się, jak jedna z moim znajomych opowiada tu i ówdzie o tym, że dostała pracę w Straży Miejskiej. Z ciekawości oglądam oferty , a tu konkurs na jakiegoś operatora, oferty przyjmowali do 12.06, to skąd już wyniki? Zapewne trudno odnosić się do plotek, ale skoro może Pani pomóc jednej osobie, to chętnie również skorzystałabym z takiej pomocy, żaden konkurs nie byłby wtedy straszny.
Pozdtawiam
Odpowiedź 14-07-2015

Szanowna Pani,
Trudno jest mi zająć stanowisko dotyczące sytuacji opierającej się na tzw. plotkach. Jedynie mogę zapewnić, że przy wyborze pracowników na poszczególne stanowiska brane są pod uwagę ich kompetencje i doświadczenie wymagane w ogłoszeniu konkursowym, a nie znajomości poza konkursowe. Opisy stanowisk i wymagania są jawne, publikowane na stronie miasta i w Biuletynie Informacji Publicznej. Do Państwa wiadomości podane są nazwiska zgłoszonych  kandydatów jak również ostateczny wybór osoby na stanowisko.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-06-2015, Piotr
Pani Burmistrz
Mieszkamy w spokojnym mieście ogrodzie - przynajmniej takiej jest założenie i idea. Wiele osób z którymi rozmawiam zgadza sie ze mną, że po ciężkim tygodniu w głośnej Warszawie w weekendy chętnie odpoczną w spokoju i ciszy w swoich ogródkach. Niestety potwierdzają oni moje odczucia, że nie zawsze jest to możliwe a powodem są głośne przeloty motolotni. Zdarza sie to głównie popołudniami w soboty i niedziele. Nie wiem na ile sprawa dotyczy całego miasta gdyż piszę tutaj w kwestii osiedla przy Gospodarskiej.
Czy miasto ma jakieś narzędzia prawne i może coś z tym zrobić? Czy jest szansa aby zlecili Państwo tę sprawę do analizy odpowiedniej komórce w Urzędzie Miasta lub bezpośrednio do służb za to odpowiedzialnych.
Odpowiedź 16-06-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana skargę na uciążliwości związane z przelotami motolotni nad terenem Milanówka uprzejmie wyjaśniam, że rozwiązanie tego problemu nie leży w kompetencji Burmistrza. Informuje jednak, że problematykę lotów w przestrzeni powietrznej regulują przepisy ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze (Dz. U. z 2013 r., poz. 1393 ze zm.). Dlatego też proponuje zwrócić się w tej sprawie do Urzędu Lotnictwa Cywilnego.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-06-2015, Dorota Ignaczak
Jeszcze do niedawna Urząd Miasta wysyłał do zainteresowanych mieszkańców sms informujące o różnych zagrożeniach.Teraz sms nie przychodzą.Dleczego?Urząd się wycofał z tego pomysłu,czy to tylko chwilowe zaniedbanie?
Odpowiedź 12-06-2015

Szanowna Pani
 
   Brak informacji przesyłanych mieszkańcom w ramach SISMS wynika z faktu zakończenia współpracy z firmą, która do tej pory udostępniała nam ten system. Jest to jednak chwilowa przerwa. Miasto nie wycofuje się absolutnie z tego pomysłu, wręcz przeciwnie zamierza go realizować i poszerzać. W tej chwili jesteśmy w trakcie realizacji projektu „Zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności Gminy Milanówek poprzez poszerzenie oferty turystycznej” dofinansowanego ze środków zewnętrznych, który zakłada m.in. wprowadzenie aplikacji na telefony komórkowe będącej mobilnym przewodnikiem turystyczno-edukacyjnym, zawierającym szereg informacji o naszym mieście, trasy turystyczne, szlaki spacerowe i rowerowe, kalendarz wydarzeń itp.
Poza tym przewiduje wdrożenie systemu SMS umożliwiającego powiadamianie mieszkańców nie tylko o różnych zagrożeniach ale również o odbywających się imprezach, wydarzeniach kulturalnych, turystycznych  lub sportowych. Realizacja projektu przewidziana jest pod koniec tego roku. Niezwłocznie po jego wdrożeniu mieszkańcy zostaną poinformowani o możliwości zgłaszania się do nowego systemu.


 


                                                         Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka 

do góry strony
Pytanie 02-06-2015, czysty
Niech te bajorko przy sportowej napełniają w godz.8-16 kiedy ludzie są w pracy a nie wieczorem kiedy chcemy się zrelaksować
Odpowiedź 18-06-2015

Szanowni Państwo,
Odpowiadając na Państwa e-maila uprzejmie informuję, że napełnianie niecki basenu zostało już zakończone. Za zaistniałe z tego tytułu uciążliwości przepraszamy.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ewa Tatarek - Dyrektor ZGKiM

do góry strony
Pytanie 02-06-2015, mieszkaniec jedwabnik
Witam serdecznie, niestety mieszkam na 4 piętrze w bloku na osiedlu Jedwabnik. Od kilkunastu lat w momencie (i nie tylko) napełniania zaliszajałego basenu w Milanówku można byłoby zwiększyć ciśnienie w instalacji wodociągowej. Te tępe urzędniki w MPWiK Milanówek niestety nie reagują na pisma z prośbą, w efekcie czego piecyki gazowe nie posiadają odpowiedniego ciśnienia do uruchomienia. To jest problem wszystkich mieszkańców osiedla Jedwabnik.


Odpowiedź 08-06-2015

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że woda do napełniania basenu przy ul. Sportowej w Milanówku nie jest pobierana z miejskiej sieci wodociągowej, tylko ze studni głębinowej usytuowanej na terenie kąpieliska. Tym samym napełnianie niecki basenowej nie ma żadnego wpływu na ciśnienie wody w budynkach.
Celem rozwiązania problemu dostawy wody do budynków wielopiętrowych realizowana jest obecnie inwestycja budowy Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Na Skraju. Po zakończeniu budowy SUW woda w sieci wodociągowej obsługująca m.in. osiedle „Jedwabnik” będzie podawana pod ciśnieniem gwarantującym prawidłową pracę instalacji na najwyższych piętrach w budynkach wielokondygnacyjnych.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Skłodowski - Kierownik Jednostki Realizacji Projektu

do góry strony
Pytanie 28-05-2015, Małgorzata Lewandowska
Pani Burmistrz,
jako mieszkaniec Milanówka cieszę się że wychodzi Pani do "ludu" i organizuje spotkania, tak jak to 27 maja w małej sali gimnastycznej w szkole przy żabim oczku.
Tylko czemu kosztem zajęć dżudo które w tym miejscu i czasie odbywają się co tydzień dla grupy dzieci?
Nie oczekuję że Pani odpowie, ale uczulam na takie sytuacje, bo wrażenie pozostało dość słabe.
Odpowiedź 02-06-2015

Szanowna Pani,
O udostępnienie sali gimnastycznej w Zespole Szkół Gminnych nr 3 w Milanówku na ul. Żabie Oczko 1 poprosiłam Dyrektora placówki.
Termin spotkania był faktycznie wyznaczony przeze mnie i liczyłam się z taką sytuacją, że będzie on kolidował z zajęciami pozalekcyjnymi.
Oczywiście zajęcia dla dzieci powinny zostać odpowiednio wcześniej odwołane, a Pani poinformowana.
Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszam.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 28-05-2015, Ewa
Witam,
Nawiązując do wpisu z 6.05 i osoby kryjacej się pod pseudonimem Mieszkanka Berlinów także chciałabym się zapytać czy w końcu ktoś zainteresuje się osiedlem Wysockiego/Dębowskiej tj.Berlinami.Przykro czytać w Biuletynie że jest to osiedle zagrożone patologią,cóż my tej "patologii" tu nie promujemy,nie zapraszamy.Pomoc Pani Burmistrz jest niezbędna.Tak jak to Mieszanka Berlinów napisała drzewka straszą i szpeca(zostały posadzone w opony!!?) a do tego ci którzy powinni osiedlem zarządzać z tego co widać nie do końca się w tym sprawdzają,szkoda bo teren jest fajnym materiałem do stworzenia czegoś idealnego.Pozdrawiamy i liczymy na Panią,Pani Burmistrz.
Odpowiedź 29-05-2015

Szanowna Pani,
Osiedle Wspólnoty Mieszkaniowej Wysockiego/Dembowskiej rzeczywiście leży w zaniedbanym fragmencie miasta i z dnia na dzień trudno to będzie zmienić. Jak pisałam wcześniej w trakcie przygotowywania jest odwodnienie i budowa nawierzchni ulicy Łącznej. W ramach ograniczonych możliwości chcielibyśmy także wzbogacić wyposażenie placu zabaw dla dzieci, ale może się to odbyć w porozumieniu z Zarządem Wspólnoty.
Zdaję sobie sprawę że na osiedlu „Berliny” mieszka sporo osób w trudnej sytuacji życiowej i staramy się udzielać im pomocy za pośrednictwem OPS i w drodze działań nieformalnych. W planach mamy także ofertę wsparcie dla młodzieży także z tego osiedla.
Podtrzymuję stwierdzenie, że okolica Państwa osiedla potrzebuje działań prospołecznych, choć rzeczywiście określenie „zagrożenie patologią” było nie na miejscu.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku