Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 18-03-2015, Marcin
Proponuję skorygować funkcjonowanie wyszukiwarki na stronie milanowek.pl
W chwili obecnej wpisanie słowa burmistrz lub burmistrz miast zwraca na pierwszych pozycjach wyniki:
1) http://www.milanowek.pl/79,0,burmistrz_miasta
2) http://www.milanowek.pl/336,0,burmistrz_miasta_milanowka

co moim zdaniem moze wprowadzać w błąd.
Odpowiedź 31-03-2015

Szanowny Panie,
Dziękujemy za informację. Działanie wyszukiwarki zostało skorygowane.


Z poważaniem,
z up. Burmistrza Maista Milanówka
Jan Osiecki - Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej

do góry strony
Pytanie 17-03-2015, Michał
Proszę o informację kto nadzoruje MOPS?Chciałbym się dowiedzieć jak to jest, że jak nie ma jednej Pani która zajmuje się dodatkami mieszkaniowymi to dwie pozostałe nie są w stanie udzielić informacji dopóki ich koleżanka nie wróci z urlopu, W każdej cywilizowanej jednostce jest osoba zastępująca..
Odpowiedź 23-03-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że każdy merytoryczny pracownik Ośrodka ma wyznaczoną osobę zastępującą. Przepraszam za zaistniałą sytuację, jednak z wyjaśnień złożonych przez pracownika wynika, że informacje zostały Panu udzielone, być może były niewystarczające.
Proszę jednak pamiętać, że ogólne spełnienie kryteriów wymaga ich skrupulatnego rozpatrzenia,  a to jest możliwe jedynie na podstawie dokumentacji.
Zapraszam na naszą stronę internetową http://www.milanowek.naszops.pl/dodatek-mieszkaniowy i do złożenia wniosku wraz z załącznikami.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Elżbieta Ciesielska - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej


 

do góry strony
Pytanie 16-03-2015, Boniecka Ewa
Prosze o odpowiedz pani burmistrz co sie dzieje w opiece społecznej moze przestańmy pracowac jak można tak rozbetwiac bezrobotnych i tych co udaja ze sie staraja tak oni sie staraja ale o nastepne aby opieka dała im .No i daja zapomogi daja przywoża wegiel rachunki opłacaja na dzieci daja celówki !!!!!!!!!!!!!! Wiec sie pytam po co sie starac i pracowac?? jesli nadal tak bedzie porusze sprawe wyżej trójmiasto aby mogły panie odpoczac chyba tylko od jednego... melanżerie otwórzmy anie dysckoteke za tescko z p[omoca społeczna.Pani burmistrz prosze o rzetelna odpowiedz a nie wyłuzdane formułki..
Odpowiedź 17-03-2015

Szanowna Pani,
Bardzo przepraszam, ale nie bardzo rozumiem czego oczekuje Pani ode mnie. Proszę o skonkretyzowanie pytania, wówczas z przyjemnością odpowiem na zadanie pytania  w wyczerpujący sposób.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-03-2015, Adam
Chciałbym zwrócić uwagę, że po remoncie chodnika na ulicy Szkolnej, na jesieni ubiegłego roku, wykopano i pozostawiono krzew (chyba) dzikiej róży (obok pamiątkowego dębu). Krzew ma pąki i można go jeszcze gdzieś posadzić. Pozdrawiam.
Odpowiedź 19-03-2015

Szanowny Panie,
Dziękujemy za zwrócenie uwagi na wyrwany i pozostawiony krzew w ulicy Szkolnej. Zostanie on posadzony w nowym miejscu.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 06-03-2015, Michał
Proszę o informację czy planowansę są przez U.M. jakieś inwestycję na osiedlu Berliny?może chociaż plac zabaw dla dzieci?Osiedle jest doinwestowane a mieszkańcy też płacą podatki więc warto im pokazać,że coś się w okół nich zmienia.
Odpowiedź 12-03-2015

Szanowny Panie,
informuję, że Gmina przystępuje do projektu pn. Podwarszawskie Trójmiasta Ogrodów, w ramach którego wykonana zostanie dokumentacja projektowa odwodnienia pomiędzy ul. Książenicką, Staszica, Dembowskiej. Po zakończeniu prac projektowych planujemy przystąpić do budowy kanalizacji deszczowej w ulicy Łącznej. Następnie, po zakończeniu prac kanalizacyjnych, docelowo na przedmiotowej ulicy wykonana zostanie nawierzchnia bitumiczna.
Ponadto Gmina zamierza przystąpić do realizacji projektu z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w celu wykonania odwodnienia wzdłuż ulicy Królewskiej do rzeki Rokitnicy.
Informuję, iż wszystkie powyżej opisane działania zostaną podjęte w VII kadencji samorządowej.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - p.o. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 01-03-2015, Katarzyna
Pani Burmistrz
Czy dokonane przez Panią ostatnio zakupy nie są zbytkowne ,żeby nie powiedziec zbyteczne?
Zakupiła Pani z pieniędzy podatników: fotel z podnóżkiem.telefokomórkowy oraz dwa tablety.
Proszę o upublicznienie faktur za w/w zakupy.
Chcę też zapytac-co sie stało z deklarowaną przez Panią oszczędnością?
Czy punkt widzenia zmienia się w zależności od miejsca siedzenia?
Odpowiedź 06-03-2015

Szanowna Pani,
Dokonane przeze mnie zakupy nie są niczym nadzwyczajnym, poza niezbędnymi sprzętami i narzędziami do pracy.
Nie ma nic niezwykłego w zakupie telefonu komórkowego, czy tableta, który niewątpliwie usprawniają pracę, chyba że oczekuje Pani, abyśmy wszyscy w ramach oszczędności cofnęli się do etapu notatek ręcznych, stert papieru i telefonów stacjonarnych.
Dokonuję też szeregu innych wydatków mających na celu lepszą organizację i usprawnienie pracy pracowników i nie tylko ich, jak choćby telefon komórkowy dla przewodniczącej rady miasta, szkolenie dla radnych i pracowników, szafy na dokumenty itp. Jeśli Urząd ma sprawnie funkcjonować, potrzebne są pewne nakłady finansowe, ale każdy wydatek jest przemyślany i oszczędny.
 


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-02-2015, Dariusz
Prosze o wymiane zarówek na ul Wojska polskiego 5 oraz na ul Zamenhofa na garnicy z Grodziskiem maz bo śiem nie świeciom.
Odpowiedź 23-02-2015

Szanowny Panie,
Gmina Milanówek zamierza wymienić oświetlenie ulic Zachodnia, Zamenhofa i Stawy na lampy typu Led. Prace planujemy rozpocząć w miesiącu marcu. Pańskie zgłoszenie odnośnie uszkodzonych lamp zostanie przekazane firmie konserwującej.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 13-02-2015, krzysztof
Pani burmistrz czy przy wyborze inspektora referatu komunikacji społecznej nie doszło do załatwienia pracy panu klimowiczowi bo jego komitet wyborczy poparł panią w 2turze wyborów
Odpowiedź 16-02-2015

Szanowny Panie,
na ogłoszenie o naborze na stanowisko Inspektora w Referacie Komunikacji Społecznej wpłynęło siedem aplikacji spełniających ustalone kryteria. Pierwszy etap sekcji przeszło trzech kandydatów, którzy udzielili minimum 60 procent prawidłowych odpowiedzi w teście kompetencyjnym.
Spośród tych osób, podczas II etapu postępowania kwalifikacyjnego, pan Maciej Klimowicz zdecydowanie wyróżnił się poziomem wiedzy merytorycznej niezbędnej do pracy na stanowisku inspektora w Referacie Komunikacji.
Głównym zadaniem nowo zatrudnionego pracownika Referatu Komunikacji jest modyfikacja i administrowanie witryną internetową milanowek.pl oraz stroną Biuletynu Informacji Publicznej (bip.milanowek.pl). Do prawidłowego wykonania tego zadania jest niezbędna znajomość CMSa, który pozwala na aktualizację i rozbudowę serwisu internetowego.
Spośród trzech osób, które przeszły do drugiego etapu naboru tylko Pan Maciej Klimowicz wykazał się wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie. Pozostali z kandydatów w ogóle nie znali pojęcia „CMS”, bądź przyznali, że nigdy osobiście nie umieszczali dokumentów na witrynach internetowych. W tej sytuacji trudno oczekiwać od komisji rekrutacyjnej, aby dokonała innej oceny kandydatów niż wskazanie pana Klimowicza jako najbardziej kompetentnego kandydata.
Jednocześnie chcę podkreślić, że fakt poparcia mojej kandydatury przez komitet, nie może powodować zakazu aplikowania o pracę i uniemożliwiać zatrudnienia kogokolwiek – byłoby to niezgodne z przepisami i zasadami konkurencyjnego naboru.


 


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 07-02-2015, Joanna Pelc
Witam, chciałabym zapytać kiedy mogę otrzymać Milanowską Kartę Dużych Rodzin, której to wydanie zostało wstrzymane przez brak nowego Zarządzenia zmieniającego poprzedni wzór karty z podpisem byłego Burmistrza?
Chciałabym z dziećmi korzystać z przysługujących nam ulg, a nie możemy... Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Dziękuję.
Odpowiedź 12-02-2015

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że Rodziny Wielodzietne uprawnione do uzyskania Milanowskiej Karty Rodziny 3+ otrzymają ją w terminie do 30 dni od daty złożenia wniosku z zgodnie  z § 4 Zarządzenia Burmistrza Miasta Milanówka nr 179/VI/2013  z dnia 19.11.2013r.


Z poważaniem
Elżbieta Ciesielska
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej


 

do góry strony
Pytanie 06-02-2015, krzysztof
Pani burmistrz mimo że kodeks wyborczy nie nakazuje ujawnić liste wpłat na pani komitet wyborczy powina pani ujawnić tą liste chyba że ma pani coś do ukrycia chciałbym wiedzieć skąd wzieła pani pieniądze na swoją kampanie wyborczą czy to był kredyt czy darowizna na pani osobe
Odpowiedź 13-02-2015

Szanowny Panie,
jak zapewne zdołał się Pan już zorientować, jestem zwolenniczką pełnej jawności w życiu publicznym – dlatego z chęcią odpowiem na pytanie dotyczące finansowania mojej kampanii wyborczej. Otóż jej koszty zostały w całości pokryte z pieniędzy, które zgodnie z Kodeksem Wyborczym, wpłaciłam ja jako kandydatka na Burmistrza Miasta Milanówka, a także wszyscy kandydaci na radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Wiesławy Kwiatkowskiej - Decydujmy RAZEM.
Informuję również Pana, że żadna darowizna nie wpłynęła na konto Komitetu Wyborczego Wyborców Wiesławy Kwiatkowskiej - Decydujmy RAZEM.


Z wyrazami szacunku
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka


 


 


 


 


                                                                                                                                                               

do góry strony


Wersja do druku