Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 29-01-2015, Daniel
Dzień dobry.
W zeszłym roku nabyłem działke w Milanówku kazano mi sie zgłosic z aktem notarialnym do Urzedu Miasta a nastepnie przesłano mi wyliczony podatek z numerem konta na przelew.
Czy za rok 2015 zostanie mi automatycznie przesłany wyliczony podatek czy musze ponownie zgłosic do Urzędu.
Ewentualnie jezeli wysyłany ma byc to w jakim okresie?
Odpowiedź 02-02-2015

Szanowny Panie,
Coroczny wymiar podatku następuje automatycznie i jest wysyłany na adres podany przez podatnika w złożonej informacji podatkowej IN-1. Zgodnie z art. 6 ust. 6 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 849) podatnik  ma obowiązek zgłoszenia się do organu podatkowego jedynie w przypadku powstania lub wygaśnięcia obowiązku podatkowego jak również w przypadku,   jeżeli w trakcie roku podatkowego zaistniało zdarzenie mające wpływ na wysokość opodatkowania w tym roku, a w szczególności zmiana sposobu wykorzystywania przedmiotu opodatkowania lub jego części.  Decyzje wymiarowe na dany rok podatkowy wysyłane są na przełomie lutego i marca. Podatek płatny jest w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji.
 


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka
 
 
 

do góry strony
Pytanie 28-01-2015, Joanna S
Dzień dobry Pani Burmistrz, czy to prawda, że nie wyraża Pani zgody na kontynuację wyprzedaży garażowej dla milanowskich mam? Dostałam taką informację od organizatorów wyprzedaży...Jak ma się do tego Pani hasło wyborcze "decydujmy razem"?! Dlaczego nie chce Pani kontynuować "milanowskiej tradycji"?
Odpowiedź 28-01-2015

Szanowna Pani,
Nie jest to prawdą. Też słyszałam takie wieści. W poniedziałek 26.01 spotkałam się ze wszystkimi zainteresowanymi stronami (dyrekcja Przedszkola, Rada Rodziców i przedstawicielki Klubu Mam) i jednoznacznie przedstawiłam swoje oczekiwanie do kontynuowania tej działalności posiadającej już swoją markę, jednocześnie oczekując od wszystkich zaangażowanych stron właściwej organizacji imprezy zgodnie z zasadami ładu i bezpieczeństwa.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-01-2015, krzysztof
Pani burmistrz kiedy zostanie ujawniona lista osób które wpłaciły na pani komitet wyborczy darowizny bo komitet wyborczy milanówek dziś i jutro ujawnił liste darczyńców
Odpowiedź 02-02-2015

Witam,
Zgodnie z zapisami art. 140 Kodeksu Wyborczego Komitet Wyborczy Wyborców Wiesławy Kwiatkowskiej - Decydujmy Razem nie ma obowiązku publikacji danych osób dokonujących wpłat na naszą kampanię.


Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 19-01-2015, mieszkanka Milanówka
Witam serdecznie, chciałam jedynie pogratulować wygranej i przeprosić za współmieszkańców. Zarzuty o zbyt młodym wyglądzie i płacze za fajerwerkami (po logicznym uzasadnieniu ich braku - brawo!) jest po prostu dziecinne i poniżej poziomu. Życzę powodzenia, cieszę się bardzo, że w końcu coś się w naszym mieście zmieni! Powodzenia!
Odpowiedź 19-01-2015

Szanowna Pani,
Bardzo dziękuję za miłe słowa, wierzę że warto zmieniać na lepsze, a że nie każdy lubi zmiany, z tym też trzeba się liczyć.
Serdecznie pozdrawiam


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka dzięki takim wyborcom jak Pani


 

do góry strony
Pytanie 16-01-2015, Wojciech Wanat
Szanowna Pani

Cieszy otwartośc na opinie mieszkańców, widoczna na przykład w konsultacjach na temat komunikacji. Czy istnieje jednak możliwość umożliwienia w pewnych sytuacjach zabrania głosu osobom z Intarnetu nie korzystającym. Komunikacja może się przydać osobom starszym a ci często nie korzystają z Internetu, nie mieli nawet świadomości że mogą zabrać głos i że jest możliwość zmiany trasy komunikacji.
Wiem, że to trudny problem, ale liczę na zmiany.

Pozostaję z szacunkiem

Wojciech Wanat
Odpowiedź 23-01-2015

Szanowny Panie,
Zaproszenie Mieszkańców do składania propozycji odnośnie zmian i zapotrzebowania na kolejne trasy komunikacji miejskiej ukazało się nie tylko na stronie Miasta, ale również w ostatnim numerze Biuletynu Miasta Milanówka. Tak więc wszyscy, również ci, którzy nie korzystają z Internetu, mieli możliwość zapoznania się z ogłoszeniem i wypowiedzenia się w tej sprawie.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 14-01-2015, Dariusz
Prosze o zabranie płyt drogowych z ul zachodniej róg ul okopy górne.
Odpowiedź 26-01-2015

Szanowny Panie,
W 5 tygodniu kalendarzowym płyty zostaną uprzątnięte.
 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 09-01-2015, Dorota Korzeń- Staniak
Dlaczego nie działa newsletter.? Nie dochodzą do mnie żadne wiadomiści.

Pozdrawiam
Dorota Korzeń- Staniak
Odpowiedź 22-01-2015

Szanowna Pani,
ze względów technicznych przyjmowanie zgłoszeń i wysyłanie newslettera jest obecnie utrudnione. Jednak w ciagu najbliższych trzech miesięcy witryna milanowek.pl musi być dostosowana do wymogów unijnych. W związku z tym zostaną także poprawione mechanizmy związane z działaniem newslettera i wznowimy jego wysyłkę. W tej chwili wszystkie informacje są dostępne na stronie miasta www.milanowek.pl.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 07-01-2015, tatrawal
Pani Burmistrz - czy nie sądzi Pani, że w zakresie Pani uprawnień znajduje się także reprezentowanie właścicieli na ZW MPWiK? Czy nie należało by zapisać tego faktu w zakresie burmistrzowskich kompetencji ujawnionych w internecie?
Dlaczego wciąż figuruje J. Wysocki?
Odpowiedź 09-01-2015

Szanowny Panie,
Bardzo dziękuję za tę uwagę.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka


 

do góry strony
Pytanie 05-01-2015, Grażyna
Mam kilka pytań związanych z WOŚP:
1. Czy miasto ponosi jakieś koszty związane z organizacją WOŚP?
2 Co należy rozumieć przez sformułowanie, że włącza się również Straż Miejska? Czy to oznacza, że panowie strażnicy opłacani z naszych podatków w trakcie pracy będą zbierać pieniądze na prywatną fundację?
3 Czy prywatna fundacja, jaką jest WOŚP, ponosi koszty wynajęcia pomieszczeń w ZSG nr 1 na potrzeby przeprowadzenia finału WOŚP?
4 Czy dzieci, które będą świadczyć pracę na rzecz WOŚP ( zbierać pieniążki itp) jako wolontariusze są ubezpieczone na tę okoliczność?
5 Czy pani Burmistrz znana jest sprawa Jerzy Owsiak vs Piotr Wielgucki (bloger o ps. matka kurka) oraz wyrok jaki zapadł w tej sprawie?
Odpowiedź 13-01-2015

Szanowna Pani,
1.Urząd Miasta Milanówka nie wspiera bezpośrednio finansowo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udostępniamy jedynie sztabowi Orkiestry pomieszczenia w ZSG Nr 1, przekazujemy drobne milanowskie gadżety reklamowe na aukcję, informujemy o wydarzeniu na stronie miasta i na miejskim facebooku oraz zamieszczamy relację fotograficzną z wydarzenia z informacją o zebranej w Milanówku kwocie.
2.Straż Miejska włącza się do akcji poprzez ukierunkowanie patroli na zapewnienie bezpieczeństwa wolontariuszom oraz wystawienie swojego stoiska promocyjnego, w którym znajdują się materiały na temat zasad bezpieczeństwa, opaski odblaskowe i prowadzone są pogadanki dla dzieci na temat bezpiecznych zachowań na drodze.
3.Szkoła udostępnia pomieszczenia bezpłatnie wspierając w ten sposób akcję WOŚP.
4.O tego typu sprawy proszę pytać organizatorów WOŚP, Miasto nie jest organizatorem akcji.
5.Nie jest mi znana ta sprawa.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-12-2014, Agnieszka Majewska
Witam,
Niestety nie wiem z jakiej dziedziny jest pytanie które chcę zadać dlatego też umieszczam je w kategorii inne.
Proszę o informację zwrotną czy istnieje konieczność otrzymywania zgodu z UM Milanówek/ od Burmistrza na przeprowadzanie kwesty publicznej. Kwesta byłaby przeprowadzana przez Stowarzyszenie/Schronisko, przy okazji biegu na który będzie zgoda.
Jeśli taka zgoda byłaby potrzebna to w jakiej formie?
Pytanie na chwilę obecną jest czysto teoretyczne tak więc będę zobowiązana za informację czy taka zgoda jest wymagana. Jeśli tak to czy istnieje jakis druk na którym można o taką zgodę wystąpić.
Pozdrawiam,
Agnieszka Majewska
Odpowiedź 15-12-2014

Szanowna Pani,
Od lipca 2014 r, zmieniły się przepisy dotyczące zbiórek publicznych. W tej chwili nie jest wymagana zgoda Burmistrza Miasta tylko zgłoszenie zbiórki na Portalu Zbiórek Publicznych prowadzonym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Zasady organizowania zbiórek reguluje ustawa z dnia 14 marca 2014 r. o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych (Dz. U. 2014 poz. 498), a wzory dokumentów zamieszczone są w rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 czerwca 2014 r. w sprawie wzorów dokumentów dotyczących zbiórek publicznych (Dz.U. 2014 poz. 833<http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000833>). Dla ułatwienia podaję link do strony Ministerstwa https://mac.gov.pl/projekty/zbiorki-publiczne-po-nowemu gdzie temat zbiórek został omówiony szerzej oraz do Portalu Zbiórek Publicznych  http://zbiórki.gov.pl/zbiorki/index gdzie można dokonać zgłoszenia.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku