Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 20-04-2006, Michał Kwiatkowski
Dzień dobry, W ostatnim czasie następuje dynamiczny wzrost ilości budowanych- domów jednorodzinnych na terenie Milanówka i terenach jemu przyległych. Należy- się spodziewać, że większość z mieszkańców nowo powstających domów, oraz tych- które powstaną w niedalekiej przyszłości, będzie dojeżdżać do pracy do Warszawy.- Część z nich na pewno pociągiem PKP. Ludzie Ci najprawdopodobniej bedą dojeżdżać- do stacji samochodem (gdyż ich domy położone będą od centrum zbyt daleko).- Pozostające w centrum miasta samochody już w tej chwili są poważnym problemem.- Proszę o informacje czy planowana jest budowa dużego parkingu, który rozwiąże- ten problem. Ewentualnie jakie inne rozwiązania są planowane. Chodzi mi jednak o- duże inwestycje. Prace wykonane na ulicy Warszawskiej w ostatnim czasie na pewno- są niezbędne, jednakże nie stanowią rozwiązania problemu. Bardzo dziękuję za- informację. Pozdrawiam, Michał Kwiatkowski
Odpowiedź
Witam Pana!
Serdecznie przepraszam za tak długą zwłokę w udzieleniu Panu odpowiedzi na zadane pytania, ale niefortunnie wystąpił brak komunikacji Urzędu z serwerem, na którym zainstalowany jest program do komunikacji ze mną. Bardzo proszę o wyrozumiałość i jednocześnie mam nadzieję, że od dziś, komunikacja miedzy nami będzie przebiegała bez zakłóceń.Poniżej załączam odpowiedź na zadane przez Pana pytanie.
Ze względu na brak miejsca nie przewiduje się budowy dużych parkingów w centrum miasta. Prowadzone są natomiast, wzorem innych miast, prace nad wprowadzeniem stref płatnego parkowania w centrum miasta, które powinny poprawić sytuację parkowania. Brana jest również pod uwagę koncepcja wybudowania parkingu płatnego strzeżonego w pasie kolejowym (na gruntach PKP) np. między ulicą Piłsudskiego i wiaduktem.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 18-04-2006, Irmina Niewiarowska
Szanowny Panie Burmistrzu, czy odcinek ulicy Brzozowej koło Nowej Prywatnej- Szkoły Podstawowej i dalej do TBS jest ujęty w planach modernizacji nawierzchni?- Stan tej ulicy jest fatalny, praktycznie przez większą część roku jest ona- prawie nieprzejezdna. Ponadto nie ma na niej chodników a chodza tamtędy dzieci- do szkoły podstawowej. Czy są jakies plany modernizacji? Kiedy można spodziewać- się poprawy sytuacji, która w obecnej chwili stwarza zagrożenie dla dzieci? Z- wyrazami szacunku Irmina Niewiarowska
Odpowiedź
Witam Panią!
Serdecznie przepraszam za tak długa zwłokę w udzieleniu Pani odpowiedzi na zadane pytania, ale niefortunnie wystąpił brak komunikacji Urzędu z serwerem, na którym zainstalowany jest program do komunikacji ze mną. Bardzo proszę o wyrozumiałość i jednocześnie mam nadzieję, że od dziś, komunikacja miedzy nami będzie przebiegała bez zakłóceń.Poniżej załączam odpowiedź na zadane przez Panią pytanie.
Sądzę, że pyta Pani o ulicę Warszawską a nie Brzozową, która nie przebiega wzdłuż torów PKP. W bieżącym roku planowana jest budowa chodnika wzdłuż ulicy Warszawskiej od kładki nad torami PKP do osiedla TBS, a w latach następnych modernizacja nawierzchni tego odcinka ulicy.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 13-04-2006, zuzia
kiedy będzie droga na ulicy wierzbowej
Odpowiedź
Witam Panią!
Serdecznie przepraszam za tak długa zwłokę w udzieleniu Pani odpowiedzi na zadane pytania, ale niefortunnie wystąpił brak komunikacji Urzędu z serwerem, na którym zainstalowany jest program do komunikacji ze mną. Bardzo proszę o wyrozumiałość i jednocześnie mam nadzieję, że od dziś, komunikacja miedzy nami będzie przebiegała bez zakłóceń.Poniżej załączam odpowiedź na zadane przez Panią pytanie.Zgodnie z wieloletnim planem inwestycji uchwalonym przez Radę Miasta Milanówka modernizacja ulicy Wierzbowej przewidywana jest na 2013 rok.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 12-04-2006, Irmina Makulec - Niewiarowska
Szanowny Panie Burmistrzu, chciałabym się dowiedzieć czy ulica Brzozowa,- odcinek wzdłóż torów kolejowych, jest ujęta w planach modernizacji nawierzchni?- Droga ta jest praktycznie nie przejezdna przez większą część roku. Jedynie- podczas suchego lata da się tam przejechać nie niszcząć przy tym samochodu.- Ponadto nie ma tam chodnika. Lawirowanie pomiędzy dziurami a pieszymi wtym- dziećmi idącymi do szkoły nr 3 i Nowej Prywatnej jest nie lada wyzwaniem. Czy- mozna liczyć na szybką zmianę tej sytuacji? Chodnik jest tam naprawdę potrzebny- z uwagi na bezpieczeństwo naszych dzieci. Licząc na odpowiedź, z wyrazami- szacunku Irmina Makulec - Niewiarowska.
Odpowiedź
Witam Panią!
Serdecznie przepraszam za tak długa zwłokę w udzieleniu Pani odpowiedzi na zadane pytania, ale niefortunnie wystąpił brak komunikacji Urzędu z serwerem, na którym zainstalowany jest program do komunikacji ze mną. Bardzo proszę o wyrozumiałość i jednocześnie mam nadzieję, że od dziś, komunikacja miedzy nami będzie przebiegała bez zakłóceń.Poniżej załączam odpowiedź na zadane przez Panią pytanie.Sądzę, że pyta Pani o ulicę Warszawską a nie Brzozową, która nie przebiega wzdłuż torów PKP. W bieżącym roku planowana jest budowa chodnika wzdłuż ulicy Warszawskiej od kładki nad torami PKP do osiedla TBS, a w latach następnych modernizacja nawierzchni tego odcinka ulicy.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 11-04-2006, Marek
Szanowny Panie Burmistrzu ! Modernizowana obecnie jest ul.P.Skargi - Świetnie- !!!! Ale mam pytanie i prośbę - czy zaplanowano, a jeżeli nie to czy możliwe- jest dodanie do planu wykonawczego t.zw. "leżących policjantów" ? Ulica jest- krótka, wydawałoby się, że leżąca nieco na uboczu, ale ruch samochodowy jest na- niej spory - dużo gości mieszkańców przyległych bloków parkuje na- niej. Niestety nie brakuje szaleńców, a na tak wąskiej i gęsto zamieszkałej- uliczce o nieszczęście nietrudno. Zresztą wiele już było zdarzeń niebezpiecznych- - jak do tej pory nie zdarzyło się nic złego, ale czy trzeba na to- czekać. Proszę rozważyć możliwość - oczywiście, powtarzam, gdy tego nie- zaplanowano. Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesów dla swojej satysfakcji, a- dla naszej korzyści.
Odpowiedź
Serdecznie przepraszam za tak długą zwłokę w udzieleniu Panu odpowiedzi na zadane pytania, ale niefortunnie wystąpił brak komunikacji Urzędu z serwerem, na którym zainstalowany jest program do komunikacji ze mną. Bardzo proszę o wyrozumiałość i jednocześnie mam nadzieję, że od dziś, komunikacja miedzy nami będzie przebiegała bez zakłóceń.
Poniżej załączam odpowiedź na zadane przez Pana pytanie.
Nie przewidujemy montażu progów spowalniających w ulicy Piotra Skargi ze względu na brak obiektów użyteczności publicznej zlokalizowanych przy tej ulicy oraz małe natężenie ruchu.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 11-04-2006, Krzysztof
Dzień dobry Bardzo się cieszę, że w serwisie Milanówka umożliwili Państwo - zadawanie pytań Burmistrzowi. Myślę, że jest to bardzo przydatne narzędzie,- patrząc na analogiczne rozwiązanie w Grodzisku. A teraz chciałbym się- zapytać, kiedy dokładnie jest zaplanowana modernizacja ulicy Inżynierskiej. Czy- będzie zrealizowana obwodnica Milanówka, jeśli tak to którędy ma przebiegać i- kiedy jest planowana ewentualna jej realizacja. Pozdrawiam Krzysiek
Odpowiedź
Witam Pana!
Serdecznie przepraszam za tak długa zwłokę w udzieleniu Panu odpowiedzi na zadane pytania, ale niefortunnie wystąpił brak komunikacji Urzędu z serwerem, na którym zainstalowany jest program do komunikacji ze mną. Bardzo proszę o wyrozumiałość i jednocześnie mam nadzieję, że od dziś, komunikacja miedzy nami będzie przebiegała bez zakłóceń.
Poniżej załączam odpowiedź na zadane przez Pana pytanie.
Rozpoczęcie modernizacji ulicy Inżynierskiej na odcinku Sosnowa - Grudowska planowane jest w bieżącym roku (Chodnik, Krawężniki, nawierzchnia tłuczniowa), a zakończenie w roku przyszłym (nawierzchnia z kostki betonowej).W aktualnie obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego i studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego Milanówka obwodnica drogi 719 przebiega przez południową część miasta. Podjąłem działania dot. zmiany jej przebiegu z południowej na północną część miasta w ramach zmiany studium uwarunkowań. Dokładny przebieg uwidoczniony jest na mapach dostępnych w Referacie Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego. Serdecznie zapraszam do referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej pok. nr 17, tel. 758 30 61 wew. 220.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony


Wersja do druku