Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 25-11-2015, mieszkanka ulicy Uroczej
Witam,
mam pytanie na kiedy jest przewidziany remont ulicy Uroczej? O dłuzszego czasu stan ulicy jest katastrofalny. Mnóstwo dziur, droga jest praktycznie nie przejezdna! Prosze o pilne wyrównanie drogi. Czy nadal bedziecie Państwo "łatać" ulicę Uroczą tak tylko tymczasowo (tak jak to miało miejsce dotychczas iw ystarczało do pierwszych deszczy), czy może zaplanowany jest porządny, gruntowny remont drogi?
Odpowiedź 07-12-2015

Szanowna Pani,
w ramach noworocznego budżetu Burmistrz zawnioskowała do Rady Miasta Milanówka o zabezpieczenie środków na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej ul. Uroczej. Po opracowaniu dokumentacji oraz pozyskaniu niezbędnych gruntów możliwe będzie zrealizowanie przebudowy drogi. Na chwilę obecną do momentu przebudowy ulica Urocza będzie objęta bieżącym utrzymaniem tj. równaniem i uzupełnianiem ubytków.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 24-11-2015, Piotr
Witam. Kiedy można oczekiwać na poprawę nawierzchni gruntowej dróg: Cicha, Wiatraczna.
Po ostanim okresie deszczowym obie drogi są w stanie opłakanym. Proszę o dosypanie kruszywa w powstałe doły.
pozdrawiam
Piotr
Odpowiedź 07-12-2015

Szanowny Panie,
Ulice Wiatraczna i Cicha zostały zlecone do uzupełnienia kruszywem łamanym w harmonogramie przewidzianym do wykonania w dniach 4-20 grudnia br.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 20-11-2015, Janusz
Dzień Dobry
Mam propozycję zamiast pytania. Proszę na dojazdy do pracy skorzystać z ulicy Miłej. Codziennie. Pozdrawiam.
Odpowiedź 01-12-2015

Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że prace polegające na uzupełnieniu zadoleń w ulicy Miłej uwzględnione zostały w harmonogramie robót w ramach bieżącego utrzymania dróg o nawierzchni gruntowej na terenie miasta Milanówka od 7.12.2015r.  do 20.12.2015r.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 17-11-2015, Andrzej Zwierzchowski
Szanowna Pani Brmistrz

Pytanie moje dotyczy stanu technicznego ulicy Brwinowskiej. To że jest w fatalnym stanie, nikogo nie potrzeba przekonywać. Ulica Brwinowska jest jedną z główniejszych ulic w południowej części Milanówka i pełni rolę "zlewni" ruchu samochodów z pomniejszych ulic, ruch jest więc duży.
Odcinek Brwinowskiej od ulicy Turczynek poprzez Konopnickiej, Grudowską do Nadarzyńskiej jest w fatalnym stanie. Diura na dziurze. Porównanie do krajobrazu księżycowego to obraza dla tej planety. Wg informacji uzyskiwanych w TOM w 2014 i 2015 roku wzmiankowany odcinek Brwinowskiej miał mieć nawierzchnię bitumiczno-asfaltową. I co nici z obietnic, tylko coraz gorsze warunki jazdy.
W ramach PTO ulica Brwinowska jest przewidziana do modernizacji, celem poprawy życia mieszkańcom - mgliste szczegóły rozwiązań na stronie internetowej PTO, a i realizacja projektu za kilka lat, pod warunkiem uzyskania finansowania projektu. To chyba kolejny przypadek obietnicy danej mieszkańcom, ale możliwość zaakcentowania działania na kolejnej konferencji miast tworzących PTO. Nie sądzę aby finanse miasta udźwignęły pozwy mieszkańców, których zawieszenie samochodu uległo uszkodzeniu na drodze gminnej, zarządzanej przez miasto.
Proszę o konkretną odpowiedż w kwestii poprawy nawierzchni ulicy Brwinowskiej.

Z poważaniem
Andrzej Zwierzchowski
Odpowiedź 27-11-2015

Szanowny Panie,
informuję, że przebudowa ulicy Brwinowskiej jest zadaniem inwestycyjnym wymagającym ogromnych nakładów finansowych, dlatego też planowana jest do przebudowy z udziałem środków zewnętrznych w partnerstwie. Ponadto wykonanie prac wymaga również pozyskania gruntów, na okoliczność powyższego proces inwestycyjny jest czasochłonny. Do czasu wykonania kompleksowej przebudowy ulica będzie objęta robotami utrzymaniowymi tj. równaniem i uzupełnianiem ubytków cyklicznie w miarę posiadanych środków budżetowych


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 12-11-2015, Ewa
Dlaczego w Obiektyw info podano , że wykonano remont ulicy Naddawki ? Jak do tej pory to ulicę bardziej " rozwalono" niż wyremontowano. W dalszym ciągu nic się nie dzieje, powstały doły i dołeczki koloru pomarańczowego,błoto wwozimy kołami samochodów na własne posesje, wystają studzienki kanalizacyjne i wodociągowe.Dlaczego nie są oczyszczane " wspaniałe" rowy tzw."parowe" ? Dlaczego do tej pory nie usunięto drzew / dwie sosny i dwa świerki podcięte i z góry i z dołu / rosnących przy samym pasie jezdni, które zaśmiecają nie tylko nie sprzątaną ulicę , ale także nasze posesje? Oczekuję konkretnych odpowiedzi !
Odpowiedź 27-11-2015

Szanowna Pani,
informuję, iż remont ulicy Naddawki rozpoczęty późną jesienią ubiegłego roku, jest finalizowany w bieżącym roku. Prace polegające na przykryciu istniejącej podbudowy warstwą destruktu zostały zlecone wykonawcy, ponadto planuje się zakrycie istniejącego rowu. Wycięcie drzew będzie możliwe po uzyskaniu niezbędnych do tego celu decyzji.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 12-11-2015, Grzegorz Kiczor
Szanowna Pani Burmistrz, zachęcam, aby Pani znalazła czas na przejazd swoim umytym samochodem przez ul Lipową lub spacer po niej w normalnych butach i wyciągnęła stosowne wnioski z tego doświadczenia.
To niedopuszczalne, aby w tak prestiżowej miejscowości doprowadzać do tak fatalnego stanu dróg. Skoro nie są one asfaltowe, to tym bardziej wymagają częstej cyklicznej akcji remontowej.
Odpowiedź 27-11-2015

Szanowny Panie,
ulica Lipowa jest objęta bieżącym utrzymanie dróg o nawierzchni gruntowej i w miarę możliwości finansowych Gminy wykonywane są na niej prace polegające na równaniu lub uzupełnianiu ubytków. Prace te, przy sprzyjającej aurze, zostaną również wykonane jeszcze w bieżącym roku. Ponadto, informuję, iż Burmistrz Miasta Milanówka podjęła kroki w celu przygotowania przedmiotowej drogi do przebudowy. Na przyszły rok zostały wpisane do projektu uchwały budżetowej środki potrzebne na wykonanie dokumentacji projektowej przedmiotowej ulicy.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 05-11-2015, lukasz
Szanowna Pani Burmistrz,

Po raz kolejny zwracam się z prośbą o zajęcie się odcinkiem ulicy Wojska Polskiego pomiędzy ul. Pustą a Kwiatową. Nawierzchnia gruntowa na tym odcinku jest bliższa powierzchni księżyca a nie każdy z mieszkańców dysponuje łazikiem księżycowym. Przeprowadzane do tej pory zabiegi wyrównujące wystarczały do pierwszego, większego deszczu.
Proszę wziąć po d uwagę, że ul. W. Polskiego jest dosyć istotnym ciągiem komunikacyjnym wyprowadzającym ruch w stronę autostrady, więc miasto powinno monitorować i utrzymywać ten odcinek na względnie akceptowalnym poziomie.
Prognozuję, że jeżeli nawierzchnia nie zostanie poprawiona w listopadzie, to tak w okolicach lutego, ten odcinek będzie nieprzejezdny dla samochodów osobowych i cały ruch przeleje się na ulice Podgórną i Północną (również dalekie od doskonałości)
Odpowiedź 27-11-2015

Szanowny Panie,
informuję, iż prace utrzymaniowe na ulicy Wojska Polskiego w miarę możliwości finansowych jak również warunków atmosferycznych będą mogły być wykonane w bieżącym roku. W przypadku braku możliwości wykonania tych robót w roku bieżącym zostaną one zlecone do wykoannia w ramach bieżącego utrzymania dróg po sezonie zimowym.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 03-11-2015, Artur
Szanowna Pani Burmistrz,
W dniu wczorajszym byłem na organizowanym przez Panią spotkaniu w ZSG nr 1, niestety przez przeszkadzającą pewną "osobę" spotkanie się przeciągało. Ja musiałem wyjść wcześniej i nie udało mi się dowiedzieć w jaki sposób i kiedy będą wyremontowane ulice Wesoła, Wiśniowa i Makowa?
Na jednym z portali czytałem artykuł, że przez podwójne powierzchniowe utrwalenie emulsją i grysami w terminie do 15 grudnia br. Jeżeli tak bardzo proszę o ponowne przyjrzenie się sprawie, ponieważ ta technologia wymaga przynajmniej ŚREDNIEJ DOBOWEJ temperatury pow. 10st. C, braku ryzyka deszczu, itp.. Każdy kto choć raz widział w jaki sposób wykonywana jest tego typu technologia i jak się zachowuje emulsja przy temperaturach uniemożliwiających szybkie odparowanie z niej wody nigdy nie pozwoliłby na tego typu zabieg w tym okresie.
Bardzo proszę o przeanalizowanie przesunięcia realizacji na wiosnę lub zmianę na inną technologię naprawy (niekoniecznie droższą), bo wszechobecny, walający się grys i ciągłe naprawy gwarancyjne wykonawcy doprowadzą mieszkańców do frustracji.
Odpowiedź 05-11-2015

Szanowny Panie,
serdecznie dziękuję za Pana zaangażowanie w ten temat i podzielenie się swoimi obawami i uwagami. Środki zabezpieczone na ten cel w budżecie zostały przewidziane do wydatkowania w bieżącym roku budżetowym, ponadto został wyłoniony wykonawca, który podpisał umowę i jest gotowy wykonać prace w bieżącym roku udzielając jednocześnie 37 miesięcznej gwarancji na roboty budowlane. 
 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 29-10-2015, Artur Koczergo
Pani Burmistrz, ponawiam pytanie – czy gmina celowo utrzymuje ul. Średnią, na odcinku między ul. Polnych Kwiatów (Opypy) a stacją WKD Brzózki w katastrofalnym stanie, czy też uważają Państwo, że droga spełnia jakieś Państwu tylko znane standardy? Czy Państwo mają świadomość, że stan drogi nie pozwala na bezpieczną jazdę samochodem po tym odcinku, ani przejście pieszo do stacji WKD, bez konieczności zmiany obuwia? Czy Państwo czekają na rachunki za naprawę zawieszenia i z pralni? Cierpliwość mieszkańców zmuszonych do korzystania z tej "drogi" kończy się, o czym szanowną Panią niniejszym informuję.
Odpowiedź 08-12-2015

Szanowny Panie,
Zarządcą przedmiotowej drogi jest Powiat Grodziski.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 26-10-2015, Jerzy P
Zwracam się z pytaniem, o możliwość wglądu do projektu organizacji ruchu osiedla TBS Łegi. Chodzi mi o wprowadzoną tam strefę zamieszkania od torów PKP do wyjazdy na osiedle Jedwabnik.
Prosiłbym skan tej organizacji na adres mailowy.
Odpowiedź 17-12-2015

Szanowny Panie,
W Urzędzie Miasta nie posiadamy projektu organizacji ruchu dotyczącego osiedla TBS Łęgi.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński - Inspektor w Referacie TOM

do góry strony


Wersja do druku